Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault 19 (97')
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
alin_bmx
Bine v-am gasit!
Dupa cum spune si titlul este vorba de un Renault 19 din ianuarie 1997,am lucrat foarte mult la ea dar tot nu este cum as vrea eu.
In vara anului trecut I-am reconditionat caroseria avand praf de rugina prin 3-4 locuri sub podea. Necesita si o vopsire deoarece mi se cojise lacul de pe plafon si mai era lovita prin unele locuri iar acum 3 saptamani am terminat de reconditionat si motorul (1.4 c2j).
CyPz
Bine ai venit, Alin!
Spune-ne si planurile de viitor biggrin.gif

PS: Uite si 1300-ta mea undeva intr-o poza biggrin.gif
alin_bmx
Nu e nimic batut in cuie,dar sper sa realizez chestia aia,va fi o "surpriza". smile.gif)
aditza579
Ie-te ca ai aparut si p-aici. Motorasul ala e de invidiat la cum merge. De tras, am avut onoarea sa o testez si eu un pic azi si chiar este peste asteptari.

Va zic eu, cat de curand va scapa de caucioacele alea de tractor.
alin_bmx
aditza579-mersi pentru aprecieri,am muncit mult la el si ma bucur de functionarea lui actuala,cat despre cauciucuri ai dreptate,va urma si asta dar vreau sa fac ceva pentru camera a2a ca carburatorului,mi-a spus cineva ca imi cauta si tin sa'i multumesc pe aceasta cale.
alin_bmx
Cateva poze cu troaca de joi cand am fost pe la CyPz sa vad ce a mai facut pe la 1300 a lui.
alin_bmx
Low & slow!
Unde gasesc si eu bancheta spate de Renault 19 baccara si cu fetele de usi (macar cele de pe fata daca nu toate 4)
Raduchu
Pe la noi...slabe sanse.

alin_bmx
Tocmai din cauza asta vreau sa am asa ceva in masina...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.