Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CP in plus...
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Tutoriale, Tips & Tricks
Anonymous
Daca modific esapamentul pot capata aproape 3 CP in plus?
Marty
Stimabile, asta cu esapamentul e relativa si se refera in marea majoritate a cazurilor, la masinile dotate cu catalizator! La tine nu poti sa-i faci altceva decit sa-i schimbi galeria, sa-i pui evacuare separata pe fiecare cilindru si sa te intilnesti cu toate cele 4 tevi, undeva mai jos, eventual sub masina, intr-un mare tevoi (sau in 2 tevoaie si faci evacuare dubla). Oricum, nu cred ca aceasta modificare iti va aduce putere in plus.

Inca ceva: ai intrebat aici cite in luna si in stele, de la cele mai nastrusnice la cele mai complex de realizat lucruri; intrebarea mea vine firesc: ai facut macar o modificare la masina aia a ta ???? Excludem de aici vopsirea capacului la culbutori, a cutiei filtrului si a pipei de aer.....
Anonymous
nu sunt f mari modificarile facute de aceea vreau sa cunosc cat mai multe despre modificari... daca te deranjeaza imi cer scuze, nu asta e intentia...
Marty
Nu ma deranjeaza, deci nu e cazul sa-ti ceri scuze. Intrebam doar. Oricum, ai intrebat atit de multe si impresia mea e ca te dai entuziast dar te cam dezumfli cind vezi cit e de lucru sau ce costuri implica :roll:
Anonymous
stii cum e cu lemnul... masori de 2 ori si tai 1 data
klaus
O sa ramana lemnu' ala cu buricu' netaiat icon_twisted.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.