Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Parbriz fisurat
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
M_OVidiu
Buna seara!
Azi veneam linistit acasa de la Cluj, afara ploua, cand deodata apare un camion, in urma lui un nor de ceata, nimic neobisnuit, dar cand ajung in dreptul camionului se vede ceva ca se indreapta spre mine,pun frana usor, si trag usor dreapta. Se aude un "zbang" puternic din fata. Pe cand mi-am revenit din "soc",putin deasupra stergatorului stanga,a aparut o crapatura cat o minge de "golf"(atat era piatra).

Intrebarea mea este:1. daca crapatura o poate opri vreun "meserias"?si cosmetiza putin
2. la ce bani as ajunge?
3.cat costa un parbriz nou?
Maine o sa adaug o poza cu "dauna"!
O seara faina!
revo7
http://www.auto-reparatiiparbrize.ro/
Maskatu
Reparatia se poate efectua daca fisura nu a depasit diametrul unei monede de 50 de bani. Dar costa foarte mult, in jur de 100 de lei, tinand cont ca un parbriz nou costa 180..220 lei fara cheder. Si pui totusi ceva nou, nu il repari pe cel vechi. Acum depinde cum iti este tie mai usor.
revo7
cel mai bine ar fii inlocuirea.
spielbergl
200 lei cu montaj inclus. Am si eu 2 scobituri dar ma costa 50 RON bucata reparatia x 2 nu se merita. Daca crapa il schimb.
M_OVidiu
Asa ramane, pana crapa si cade. Cand a fi sa il inlocuiesc o sa va anunt cat a costat:). Numai bine!
vlad_popescu47
Te duci la REMAT si iei unul de pe o Dacia Nova. Pretr minim smile.gif
M_OVidiu
E o idee, dar pana cand ajung eu acasa mai sunt cateva saptamani. Incepe nenorocirea(sesiunea), "merge si asa" pentru ca in urmatoarele saptamani nu o sa circul cu ea.
Multumesc vlad_popescu47
Bogdan90
Are cineva un parbriz crapat? Am nevoie de sina lipita pe parbriz a oglinzii retrovizoare.
Maskatu
Super nova nu are prinderea aceea a oglinzii retrovizoare, de parbriz. Oglinda este prinsa de plafon intr-un suport cu 4 suruburi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.