Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfatul meu
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
radone
Nu stiu daca ar trebui sa postez asta la sectiunea probleme tehnice sau la diverse(si la ce bafta am eu maine deja o sa fie inchis topicu asta), dar sa trecem la subiect.
Eu eram un disperat , mi-am luat Loganu prin iunie, mi-a picat cauciucu de la pedala de ambreaj, mi-a picat si jumatate de par din cap atunci.Dupa aia au inceput sa vibreze tetierele din spate cand dadeam prin gropi, deja ramasesem chel in cap de stres. Dupa aia mi-a busit-o unu in parcare. Am vopsit usa de la portbagaj si am schimbat bara+vopsit la service autorizat Dacia.
La 2 sapt la spalatorie mi-a sarit vopseaua de pe bara...am dus-o inapoi, au vopsit-o, mi-a sarit iar. I-au chemat pe aia de la uzina ,au pus adeziv si au vopsit-o , a fost ok. Dupa 2 saptamani a inceput sa-mi vibreze si sa pacaneasca geamul de la sofer daca era intre-deschis, deja nu mai aveam par pe tot corpu + mi se tot intarea pedala de acceleratie fara nici un motiv, apoi se inmuia la loc. La vreo saptamana dupa aia a inceput sa vibreze si sa scoata zgomote si pe undeva pe la bord prin partea dreapta. Deja nu mai puteam...ma agitam, aproape muream....dupa aia...m-am gandit ... E NUMAI O MASINA, AM RENUNTAT LA LUPTA. Am dat casetofonu la maxim ( e model Laureate) sa nu mai aud nimic si m-am gandit...macar pe drum nu mai sunt la capatul de jos al lantului trofic cum eram cu Oltcitu , merge cu 140-150. Acum sunt multumit + ascult si cea mai buna muzica.Si partea cu motoru si partea electronica chiarn nu-mi fac probleme...
Asa ca ... e DOAR O MASINA, NU VA MAI CONSUMATI ATAT!
RIon
frumos articol... va aparea si in top gear?
Sony
radone, m-ai inspirat! Cred ca voi initia si eu un topic cu sfatul meu. Sau poate unul cu invataturile mele catre fiul meu. wink.gif
MAKRON
Lasand stourile la o parte eu te inteleg perfect.
Este masina pe care ti-ai dorit-o mult; de asta te-ai si atasat de ea inca inainte de a o achizitiona si ai constatat ca atasamentul asta te costa pe langa timp si bani, nervi ...nervi multi. Foarte bine ca ai ajuns la concluzia ca e doar o masina si nu se merita; asta este un castig pe care multi ar trebui sa-l constientizeze.
Asa este! Ai dreptate
ovidiusoft
Casetofonul model Laureate e in dotarile standard? Ca mie o sa-mi vina Ambition-ul cu CD-player Sony...
DigitalScribe
Cauciucul de la pedala de ambreiaj mi-a sarit si mie in prima zi si abia a 2-a zi cand am deschis portiera l-am vazut pe jos. L-am luat, l-am pus la loc cu manutza si de atunci acolo sta smile.gif

Putin adeziv probabil si nu mai sare... chiar nu m-a ofticat deloc faza asta. Nu l-am lipit inca.
Sony
DigitalScribe, abtine-te de la sfaturi cu adeziv! Aici nu trebuie sa fie decat sfatul initiatorului topicului. Tu esti off-topic. tongue.gif
klaus
Gata baieti, s-a terminat parcela...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.