Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stiri care chiar contează
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Markos
Avem topic cu imbecili autohtoni și de peste mări, avem câteva topicuri despre puliticieni, poate că e cazul să avem și un mic topic despre știri cu adevărat importante.

Știu că există încă un topic despre români cu care ne mândrim. Ăsta ar fi un topic impersonal, cu știri pozitive.

Chiar dacă nu vom scrie prea mult în el, măcar să existe. Ca rugăminte personală - nu-l footerizați prea tare. Dacă nu vă interesează, ignorați-l.

Prima știre: operații pe cord la Marie Curie.
cdadan
Ar merge si-un transplant.
corbex
Avem dreptu sa luam la analiza unele dintre stiri? In cazul in care consideram ca nu sint chiar ceea ce par. Si asta-i tot un fel de footere.
gabize
Da, decât căconcluziile le ții pentru matale!
Cosstel
Pe mine m-a lasat pe ginduri ...
Tara, tara, vrem pamint
corbex
Parca era vorba despre stiri optimiste.
iulia_boris
Nu era legea aia,la chineji, cu un singur copchil ca de la al 2-lea platesc taxe prea mari?
Ce draci ,ca-s ca termitele.. ohmy.gif
Markos
QUOTE(iulia_boris @ 24 Sep 2013, 12:05)
Nu era legea aia,la chineji, cu un singur copchil ca de la al 2-lea platesc taxe prea mari?
*


Au renuntat la ea.
iulia_boris
Aha,d-aia la noi fac cate 3..
kum
La chinezi e OK pentru ca exista acest control. Treaba mai maro e in India. Un miliard doua sute and counting... Fara o politica de control a natalitatii e doar o chestiune de ani pana va intrece China. Si apoi va deveni o problema din ce in ce mai mare.
DragosP
Ce fel de "problemă"?
kum
Nu o sa mai fie loc in iad pentru ei. Ca toti aia sunt necredinciosi... mad.gif Si chinejii la fel.
corbex
Nasol. O sa-i redirectioneze spre rai?
DragosP
Altă "problemă", pe lângă aia cu iadul (de care, apropos, nu e cazul să-ți faci tu griji decât să n-ajungi acolo)?
corbex
Gazusem de acord ca iadul ofera conditii superioare altor spatii de cazare. De ce sa nu ajungem unde-i mai bine? Mie nu-mi convine sa-mi gasesc locul ocupat de un chinez.
kum
Genul de probleme aduse de mine in discutie nu pot fi intelese de cineva care este impotriva avorturilor. Pur si simplu avem opinii prea diferite asupra vietii ca sa putem incropi macar o tentativa de dialog. Deci ar fi de preferat sa nu...
cdadan
QUOTE(kum @ 24 Sep 2013, 16:21)
Genul de probleme aduse de mine in discutie nu pot fi intelese de cineva care este impotriva avorturilor.
*


Asta treaca mearga. Problema-i ca unii sunt impotriva contraceptiei.
DragosP
Ce s-ar bucura unul ca Hitler să vă audă...
corbex
Si totusi, nimeni nu-i impotriva pfootutului. E derutant.
cdadan
QUOTE(DragosP @ 24 Sep 2013, 16:42)
Ce s-ar bucura unul ca Hitler să vă audă...
*


Din contra.
corbex
Hitler era de partea sfintiilor lor, in privinta avorturilor. Neintentionat. Omul platea si alocatii pentru copii, ca stimulent pentru natalitate. Avea un plan, ultrasecret, in care prevedea folosirea SA in ajutorul cuplurilor sterile. Nevasta era trimisa intr-o tabara, barbatul in alta, pina se stabilea cine-i de vina, prin teste repetate.(liomond)
DragosP
QUOTE(kum @ 24 Sep 2013, 16:21)
Genul de probleme aduse de mine in discutie nu pot fi intelese de cineva care este impotriva avorturilor.
*


Și totuși care sunt "problemele" aduse de tine în discuție? Ți s-a șters vreun post, ceva?

Markos
Zicea că indienii-s câtă frunză și iarbă.
DragosP
Asta am înțeles. Și?
vijelie
Ramanem fara mancare !
kum
QUOTE(DragosP @ 24 Sep 2013, 19:55)
Și totuși care sunt "problemele" aduse de tine în discuție? Ți s-a șters vreun post, ceva?
*


Ai fumat ceva? blink.gif Ce legatura are discutia de fata cu stersu' posturilor?
vijelie
A anticipat.
gabize
Cică știri care chiar contează... radmasa.gif
DragosP
Păi n-ai zis problema. Aia mai mare.
vijelie
Va fi concediat si inlocuit de un indian care abia rupe 2-3 cuvinte dar doarme la serviciu.
DragosP
Face sens.
Markos
QUOTE(vijelie @ 24 Sep 2013, 20:03)
Va fi concediat si inlocuit de un indian care abia rupe 2-3 cuvinte dar doarme la serviciu.
*


Indienii mai răsăriți (care prind un job pe la vreo multinațională) rup muulte cuvinte-n engleză. Problema e că înțeleg doar ei ce zic.

Și nu dorm la serviciu, sunt foarte activi (chiar enervant de activi) și harnici, de teamă să n-ajungă iar în ghetto.

Da' ce să știe vijelie, cu ministerul și asfaltul lui dry.gif
vijelie
Apropo de minister, dna ministru Basescu, pardon Manescu, ne asigura ca de miercuri incep lucrarile la metrou. Asta ar inseamna ca pana acum au fost oprite, ceea ce contrazice parerea anterior exprimata a lui Ponta care afirma senin ca se lucreaza din plin.
Deja avem indieni ca sefii lui Markos.
Markos
V-am povestit despre săracu' Pramesh?

Era un indian mult peste medie, ca exprimare și IQ. Lucra - evident - într-un call center de prin Mumbai. De el dădeam atunci când sunam pentru probleme cu softul nostru de gestiune a citricelor. Deja eram prieteni și colaboram excelent.

Într-o (tristă) dimineață am sunat iar:

- Hello, Pramesh?
- No, Saleem speaking!
- Saleem? But what about Pramesh?
- He died yesterday, he fell off the train.. sad.gif
vijelie
Pe Raj Kapoor l-ai cunoscut ?
Markos
Decât pe Gandhi.
vijelie
Ăla bătrân ?
Markos
Toată Familia.
Garett
QUOTE(DragosP @ 24 Sep 2013, 19:57)
Asta am înțeles. Și?
*


Las' ca vezi tu in vreo 20 de ani care-i problema! Diferenta intre chinezi si indieni este ca primii au educatie si cultura...

Apropo de indieni, la o "sindrofie" internationala erau vreo trei, m-am nimerit langa unul la bufet. Isi facuse o "pagoda" de mancare pe o farfurie cat toate zilele, (nu stiu de unde o pescuise ca pe mada erau doar normale, cred ca venise cu ea de acasa!) la modul toate gusturile amestecate, carne, peste, paste s.a.m.d. iar ca bonus si-a pus deasupra vreo doua linguri zdravene de custard, care-i dulce de mori! biggrin.gif
vijelie
Mă, tu erai de fapt la olincluziv la bulgari si aia erau români nehaliti.

On topic: m-am trezit răcit cobza.
DragosP
QUOTE(Garett @ 25 Sep 2013, 06:44)
Las' ca vezi tu in vreo 20 de ani care-i problema! Diferenta intre chinezi si indieni este ca primii au educatie si cultura...
*


Nu ești în stare să formulezi cu cuvintele tale un enunț de mă pui să aștept 20 de ani?

QUOTE(vijelie @ 25 Sep 2013, 07:18)
On topic: m-am trezit răcit cobza.
*


Uite o știre cu adevărat importantă pe acest topic.
ady77
QUOTE(DragosP @ 25 Sep 2013, 08:51)

Uite o știre buna cu adevărat importantă pe acest topic.
*


tongue.gif
Garett
QUOTE(vijelie @ 25 Sep 2013, 07:18)
Mă,  tu erai de fapt la olincluziv la bulgari si aia erau români nehaliti.
*


Stiu ca poate fi socant pentru unii da' n-am fost niciodata la bulgari si nici nu intentionez!
Eram in tara preferata a lui tonica... wink.gif

QUOTE(DragosP @ 25 Sep 2013, 08:51)
Nu ești în stare să formulezi cu cuvintele tale un enunț de mă pui să aștept 20 de ani?
*


Nu vroiam sa-ti stric surpriza da' daca insisti:
http://en.wikipedia.org/wiki/Projections_o...pulation_growth
Era pe undeva o estimare ca "inchinatorii la Shiva" ar putea ajunge la 1.5 mld chiar mai devreme, ca in ultima vreme le-a crescut si lor speranta de viata.
DragosP
Să fie sănătoși! Tot nu văd de ce ar fi asta o problemă.
Cosstel
QUOTE(ady77 @ 25 Sep 2013, 08:01)
tongue.gif
*



te "bucuri" degeaba icon_mrgreen.gif o sa aiba timp mai mult sa combata DC

PS. vijelie, snatate grabnica wink.gif
vijelie
Update: muci, nene, nu gluma.
DragosP
Vezi să nu-i dai în fasole.
l@u
ii inghite ca au proteine !
Garett
QUOTE(DragosP @ 25 Sep 2013, 09:25)
Să fie sănătoși! Tot nu văd de ce ar fi asta o problemă.
*


Tu esti prea cuvios pentru propria ta bunastare! tongue.gif
Hint: 3-4 miliarde de flamanzi needucati salivand la gandul bunastarii "vestului bogat"...
Can you spell WW3?
Hint2: resursele se vor termina fix cand populatia globala va fi la apogeu. wink.gif
DragosP
Hint: numai în România piața hranei pentru animale este de cca 150milioane €.
Deci resurse sunt. Și pentru a face acea mâncare (a nu se înțelege că spun că mâncarea de acel gen e bună de dat vreunui om) și pentru a se cheltui bani pe ea.
Alt hint: omul mânâncă cu o singură gură și cacă tot cu o singură gură gaură.
Ultimul hint: ți se pare ție că resursele sunt pe terminate.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.