Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vopsitor auto
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
VopsitorAuto
Vopsitor auto cu experienta ofer servicii de calitate la preturi avantajoase. Atat vopsire cat si polisare si intretinere vopsea autoturism.
Pret :
Lista de preturi difera de la marca autoturismului pana la culoare si numarul de piese.

Pentru culorile metalizate : 330ron-650ron / piesa, in functie de avaria piesei,numarul de perle si grafica aleasa.

Pentru culorile nemetalizate ( baza plus lac) : 300ron-450ron / piesa

Pentru culorile 2K (vopsea cu lac incorporat) : 250ron-370ron / piesa

Preturile sunt valabile pentru un numar de 1 sau 2 piese, de la 3 piese se poate aplica un discount de pana la 30% in functie de tipul autoturismului si numarul de piese.

Preturile includ manopera, materiale si o garantie de 12 luni

Numar de contact 0761.774.516 Andrei
gutui
salut. succes in afacere si sa faci numai treaba de calitate.
spune-mi te rog, cat m-ar ajunge o vopsea integrala pentru renault megane II hatchback, culoare albglacier (masina din avatar). Nu cred ca e vopsea metalizata. Piese sunt vreo 13. Caut ca pe undeva la primavara sa-i fac cadou un nou "look" smile.gif
Procesul de pregatire, poti sa mi-l descrii putin? (dai jos vopseaua veche? desfaci bandouri...etc ??? ai cuptor pt vopsit? cat dureaza cu totul?)
VopsitorAuto
Vopseaua de pe masina ta nu este metalizata, este baza + lac iar sfatul meu este daca o faci integrala sa o faci metalizata pentru ca nu este mare diferenta de pret intre vopsele. Masina se dezechipeaza minim - se dau jos periile de la geamuri, ornamentele de pe usi, manerele, farurile, stopurile si eventual bara de fata pentru ca este in general cea mai afectata si se lucreaza mai usor si mai repede pe stativ.
Pretul exact nu il stiu pana nu vad masina, in topicul de mai sus ai sa vezi ca preturile se stabilesc dupa niste criterii.
Un pret estimativ la un alt Renault megane 2 integral, a fost intre 2500-3000 ron si dureaza aproximativ 6 zile.
anecula_08
Salut, cat ma costa revopsirea usii si aripi spate la o Solenza? Nu are probleme, rugina sau indoituri. Culoare este Verde Cameleon TE51F.

Pentru barile fata/spate, cat ar costa sa le vopsesti tot in verde cameleon, la fel ca din fabrica? (mentionez ca nu au fost vopsite pana acum). Am adaugat poze cu modul in care trebuie vopsite barile.
VopsitorAuto
2 piese la o Solenza costa 400 ron (manopera+materiale). Daca incluzi si barile ( in total 4 piese) costa 700 ron. Culoarea vopselei este facuta de catre laborant si garantat nu vor fi diferente de culoare. diferente pot fi doar de luciu (piesele vopsite proaspat vor arata ca cele din fabrica) iar restul masinii poate fi matuita de la spalat sau de la soare, vreme .. etc si se pot remedia intr-o oarecare masura cu polish si pasta de luciu.
anecula_08
Barile sunt negre, nu au fost vopsite niciodata, le dati cu ceva grund special pt plastic? Sa nu se cojeasca vopseaua dupa o perioada.
VopsitorAuto
Barile daca nu au un grund de fabrica (de culoare gri) si pe suprafata lor este plastic se acopera cu plastofix (adeziv incolor pentru plastic) pentru o mai buna aderenta a vopselei
solidconvert
Toate bandourile pentru un megane 2 sedan... culoare argintiu metalizat... nu trebuie reparat nimic la ele... sunt impecabile si vopsite de fabrica dar vreau sa schimb culoarea...
Mercic... smile.gif
VopsitorAuto
pentru bandourile de renault megane 2 ( din cate imi amintesc 6 la numar) materialele costa in jur de 130 ron si manopera 50 lei
bashtalu
montat un prag la o dacie break? am pragul dar trebuie pregatit inainte-grund, antifon, vopsea etc

aripile fata de rezolvat rugina, grund, antifon, vopsea astfel incat sa nu mai prinda rugina 5 ani de acum inainte


pret te rog
gotty
Salut,

imi dai un pret pentru un megane 2.2 2007,Noir Nacre:

bara fata-spate,aripa dreapta fata-spate,usi dreapta fata-spate.

Sau

Vopsire integrala.

Multumesc!
VopsitorAuto
In functie de avaria lor pentru Megane 2 an 2007 intre 200 si 250 ron / piesa
La un numar de 6 piese pretul minim este de 1100 ron cu conditia ca barile sa nu fie sparte ( crapate )
bashtalu
si pentru mine un raspuns se poate te rog? sau nu prestezi la dacii?
VopsitorAuto
ok, nu aveam de gand sa iti raspund pentru ca din punctul meu de vedere nu merita sa vopsesti o dacie decat intreaga iar pretul la astfel de lucrari reflecta calitate.

Nu ma ocup cu altceva decat vopsitorie auto si chiar nu te pot ajuta cu schimbat prag, grund, antifon, montaj ....etc , de aceea nu am raspuns.

Daca rezolvi celelalte probleme pana in faza de vopsit si vrei intradevar sa o vopsesti toata , apelezi numarul meu de telefon din anunt si stabilim pretul si data la telefon
bashtalu
apreciez ca te ai ostenit si ti-ai rapit din timp ca sa mi acorzi un raspuns

o sa te sun, pe fix...
solidconvert
QUOTE(VopsitorAuto @ 14 Oct 2013, 08:16)
pentru bandourile de renault megane 2 ( din cate imi amintesc 6 la numar) materialele costa in jur de 130 ron si manopera 50 lei
*


Sunt 7 repere... pe fata sunt doua bandouri...
Sa.mi spui te rog daca se modifica pretul si cat dureaza lucrarea.

VopsitorAuto
pentru 7 piese te costa 200 lei si dureaza 2 zile
VopsitorAuto
ok
Tzutzi
Va salut! Vopsire integrala pentru o solenza alba cat ma costa? Are si niste puncte de rugina pe la praguri si hayon.
VopsitorAuto
Pana nu vad masina nu as putea spune un pret exact si un timp de executie. Un pret estimativ va pot spune la ultima Solenza a fost de 1300ron iar marja de eroare este de 200 ron
VopsitorAuto
SISTEMUL UP ESTE INTERZIS LA ANUNTURI - (daca doriti mutam topicul la BURSA)
solidconvert
Deci se da o masina zgariata pe 3 piese si reparata... cost pentru toata operatia undeva la 360 ron... in mod sigur masina nu mai este zgariata, dar in schimb este plina de imperfectiuni majore cum ar fi:

-umbre aparute pe suprafata vopsita;
-vopsea scursa sub lac;
-o cu totul alta nuanta de culoare decat cea existenta pe masina;
-lac scurs in mod evident... etc

Intr un cuvant nu recomand decat daca n aveti ce sa faceti cu banii vostri!!!
B25KXI
sa intelegem ca ti-a facut masina de boala copiilor, poate pui si ceva poze aviz amatorilor
solidconvert
Este vorba despre masina unui amic... nu stiu daca are poze!... in schimb a facut din nou lucrarea pe casco... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.