Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
Gaby_97
Am cumparat o curea de distributie.Pe cutie scrie ca merge pusa pe volkswagen LT 28,35,46-2.5 SDI,TDI si volvo S70,V70-2.5 TDI,S80 2.5 TDI,850 2.5 TDI.
Pot s-a folosesc cureaua de ditribuite pe dacia solenza 1.4 MPI pe benzina???
Help excl.gif excl.gif sad.gif sad.gif sad.gif Va rog sa ma sfatuiti excl.gif excl.gif excl.gif excl.gif
neacsugabrie
Pe masina...merge daca o fixezi bine...in locul curelei de distributie...NU!!!!
Maskatu
Nu merge in pana mea. Cum sa mearga daca e de alta masina?
gabize
QUOTE(Gaby_97 @ 30 Sep 2013, 17:42)
Am cumparat o curea de distributie.Pe cutie scrie ca merge pusa pe volkswagen LT 28,35,46-2.5 SDI,TDI si volvo S70,V70-2.5 TDI,S80 2.5 TDI,850 2.5 TDI.
Pot s-a folosesc cureaua de ditribuite pe dacia solenza 1.4 MPI pe benzina???
Help excl.gif  excl.gif  sad.gif  sad.gif  sad.gif  Va rog sa ma sfatuiti excl.gif  excl.gif  excl.gif  excl.gif
*


Merge, dar trebuie schimbați și cuzineții, pompa de apă și delcoul. Unii zic că trebuie rectificat și arborele cotit, dar nu e neapărat. A...! Era să uit! Trebuie înlocuit și mosorul, numai că manopera e foarte scumpă.
bucatzel
Daca chiar n-ai cu ce altceva s-o tractezi... merge si aia. Da' iti mai trebuie si niste sarma.
Marius 77
Merge și pe Solenza.
Tot ceea ce trebuie să faci, este să ornezi cureaua cu flori și să o porți la gât în timp ce conduci.
Te vei simții ca în Hawaii.
tatabobu
Nu-i lua in seama, ca-s rautaciosi. Merge, dar trebuie sa-i anulezi jocul suplimentar folosind un intinzator de Citan in locul celui de Solenza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.