Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Grafică pe computer (amatori)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
ursamajor
Ați încercat vreodată? Dacă da, puneți pozele cu cele mai reușite lucrări ale voastre. Topicul nu se adresează, neapărat, profesioniștilor. Eu, bunăoară, m-am jucat cu un progrămel GENESIS și am creat un peisaj marțian. smile.gif Mi-a plăcut ce a ieșit.
IRONICK
Incearca unu cu Rapirea din Serai.
ursamajor
QUOTE(IRONICK @ 27 Sep 2005, 16:36)
Incearca unu cu Rapirea din Serai.
*



Adevăr grăiește semnătura ta. Ai scris-o doar pentru alții?
skija
smile.gif).. incerca sa faci masini... ("rapirea din serai" cu masini...)
Pe bune, incercati cu masini...
nairam
am lucrat vreo 2 ani intr-un studio video pe vremea studentiei .... si chiar am facut unele lucrari ... in Lighwave, si 3D max.... erau super am sa caut sa vad ce gasesc prin arhiva.. Partea proasta este ca sunt animatii 3D si ocupa spatiu mare ....
IRONICK
QUOTE(skija @ 27 Sep 2005, 17:51)
smile.gif).. incerca sa faci masini... ("rapirea din serai" cu masini...)
Pe bune, incercati cu masini...
*



Rapirea din Serai cu Dacia Logan 1.5dCi
ursamajor
QUOTE(skija @ 27 Sep 2005, 16:51)
smile.gif).. incerca sa faci masini... ("rapirea din serai" cu masini...)
Pe bune, incercati cu masini...
*



Mă, nici tu n-ai citi semnătura ironickului? wink.gif
marksman
Avatarul meu e facut cu GIMP. In "interes de serviciu" am facut cu GIMP niste "botoane" pentru o interfata web.
Alte "chestii cu programe de grafica" nu am mai facut pentru ca nu ma pasioneaza grafica, sunt antitalent la desen...
ursamajor
QUOTE(Illusi0n @ 27 Sep 2005, 17:11)
nu ma pasioneaza grafica, sunt antitalent la desen...
*



Păi nici pe mine nu mă chinuie talentul. Eu doar am apăsat pe niște butoane, alegînd culoarea norilor, densitatea lor, înălțimea munților, culoarea lor, solul etc. wink.gif Restul l-a făcut deșteptul.
Ake
Recomand curiosilor forumurile de specialitate. In lumea asta (in special prin state si tarile nordice) sunt cativa baieti care se pare ca se plictisesc ingrozitor de felul lor, si ca sa-si omoare timpul incearca sa imite realitatea. Am vazut cateva scene la care cu greu faceai diferenta intre cea randata si cea reala.

Sincer am ramas socat de ce rezultate se pot obtine. Asta pentru ca stiu cam ce resurse financiare (soft si hard ) implica dar si cat timp se pierde pentru modelarea pana la cel mai mic detaliu. De ce se chinuie si cheltuiesc atat baietii aia doar din ambitia de a imita realitatea nu pot sa-mi imaginez.

dacagasesc forumurile alea o sa revin cu link-uri, dar le gasiti si voi cu google
paulp
Iti spun eu de ce, multi spera sa atraga astfel atentia asupra lor si astfel sa-si asigure un loc fie ca ilustratori de coperte, fie ca designeri pentru jocuri wink.gif
IRONICK
www.digitalblasphemy.com
brunner
Adica voi credeti ca aia care fac CG cat mai realist o fac din plictiseala?smile.gif Pe aia care lucreaza la reclame, filme, etc, nu-i luati in seama? smile.gif
skija
QUOTE(ursamajor @ 27 Sep 2005, 16:58)
Mă, nici tu n-ai citi semnătura ironickului?  wink.gif
*






se pare ca nici tu... era la 'sto... dar..
si oricum de la caricaturi la grafica 3D e diferenta... eu nu ma mag... tongue.gif
bertro
un programel gratuit capabil sa genereze peisaje de genul celui atasat in primul mesaj este si Terragen. L-am butonat putin prin primavara si au iesit rezultate destul de interesante. Totusi e mai funny sa "manaresti" poze in photoshop sau in Goo biggrin.gif
Ake
QUOTE(Ake @ 27 Sep 2005, 19:05)
Recomand curiosilor forumurile de specialitate. .....
daca gasesc forumurile alea o sa revin cu link-uri, dar le gasiti si voi cu google
*


Ia cruciti-va!
http://forums.cgsociety.org/
Cam tot site-ul e plin de chestii spectaculoase, dar pentru inceput recomand sectiunea de Gallery , in special 3Dstills (http://forums.cgsociety.org/forumdisplay.php?f=132)
Lolek
...absolut demential. ohmy.gif

laugh.gif http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=282311
Ake
Asta da forum:
Currently Active Users: 1991 (658 members and 1333 guests)
Most users ever online was 2331, 09-22-2005 at 04:
Threads: 258,352, Posts: 2,598,353, Members: 193,126

Nici nu mi-am imaginat ca sunt atatia wacko.gif pe lumea asta

Si asta e doar unul din forumuri, mai sunt o gramada...ma rog..putem presupune ca pot fi cam aceiasi oameni peste tot. Oricum, mari meseriasi !!!!
brunner
Heh, sa fi vazut voi agitatie pe un singur thread in seara asta la cgtalk...

Autodesk a cumparat Alias.
SAPTE SUTE de oameni concomitent pe un thread, citind si postand.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.