Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Piese Renault Megane II 1.4 16v Sedan 2008
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
dj sky
Dezmembrez renault megane sedan 2008,
motor 1,4 16v 72 kw, 100hp
Cutie manuala 5 trepte
Aer Conditionat in perfecta stare de functionare
Volan imbracat piele, precum si maneta schimbator piele, ambele neuzate.
Parbriz original fara crapaturi
Proiector ceata dreapta cu sticla crapata, stangul ok
Oglinzi manuale, stanga aftermarket dar ok, dreapta originala
Geamuri electrice fata, ambele perfect functionale
Toate airbag-urile ok
Jante tabla 15'' cu capace originale, detin set de 4, cu mici zgarieturi+ un capac zgariat mai tare bonus
Scaun sofer putin rupt in drept cu centura de siguranta in rest in stare impecabila, de culoare neagra cu cusatura rosie, la cerere se dau si pe bucati, bancheta spate se deschide 1/3, 2/3
Masina avea 157.000 km, stare buna de functionare, motorul merge perfect, se poate proba, distributia schimbata de 7000 km.
2 cartele pentru contact in stare buna, nu sunt sparte sau lovite tare, doar sterse semnele de pe butoane.
Accidentata partea din spate, nu se mai pot folosi Spoiler spate, usa portbagaj,luneta, stop stanga.
In rest toate reperele disponibile deocamdata.
La cerere revin cu poze suplimentare.
Preturile vor fi pe bucata, momentan nu am tarife dar vom negocia la cerere, masina nu se vinde intreaga.

contact: 0744.830.843
Mail: mateimarius@ymail.com
Pot livra piesele personal pe traseul Tg Mures - Oradea
durandorin
un pret pentru jantele de tabla si pentru schimbator.multumesc
dj sky
@DuranDorin , Cele 5 jante de tabla sunt rezervate telefonic pentru cineva din Brasov, cu mentiunea ca sunt putin decolorate intre spitele capacelor originale de la sare/soare. Pretul este de 250 ron pentru toate 5. Daca dumneavoastra le-ati rezervat ale dv. sunt, in caz contrar daca nu finalizez tranzactia cu cine le-a rezervat va anunt in cazul in care va convine pretul.
Maneta de schimbator arata foarte bine, pielea este intreaga si ingrijita precum si maneta nu este decolorata/zgariata/uzata pronuntat, pretul ei fiind de 150 ron fix.
Va voi contacta de indata ce masina ajunge acasa de la reprezentanta sa pot incepe dezmembrarea. Locuiesc la 60 de km de masina si inca nu i-am gasit transport.
durandorin
salutare
te-as ruga daca ma poti ajuta si pe mine cu o piesa minora dar de importanta.mufa care intra in pompa de benzina sa topit si nu imi mai face contact.asa ca daca ai cumpar si eu o mufa cu 4 fire(firele sa aiba macar 2 3 cm) ca sa o pot inlocui pe cea veche.mentionez ca am un megane 2.2 1.6 16v.multumesc mult.stima

20 Nov 2013, 11:20:
nu le-am rezervat eu la telefon dar eu sunt dispus sa le cumpar acum daca mai sunt disponibile.ofer 260 numa sa mi le trimiti mie.multumesc
dil
Redeschis la cerere.
chitsro
pret pentru jante?
dj sky
~up~
@Chitsro - ai PM
@Dil - Multumesc pentru redeschidere!
mrkiry
Salut, un pm cu pretul pentru parbriz daca este original.Este cumva si atermic cu senzori?
DanCVA
Nu exista cu senzori si atermic la 1.4 16V.
dj sky
La fel cum a spus si colegul Dan CVA, nu e atermic si nu are nici senzori. In schimb e original, fabricatie 2007, fara zgarieturi de stergatoare uzate si din cate stiu fara lovituri/ ochi de bou. Verific dimineata si revin cu detalii pe PM.
Mai adaug ceva poze cu aceasta ocazie:
Volanul e in stare foarte buna, pielea perforata, fara uzura, cu semne usoare de folosinta si cateva zgarieturi fine de la inel, la fel si maneta de schimbator.
mai am disponibila janta aceasta...
Nirolf91
Marius ai uitat sa specifici caci bandourile si grilele de sus de langa emblema (bara fata) sunt rezervate!
Vanzare buna
boditza
poze din fata ai? ma intereseaza bandoul dreapta de la bara fata.
Nirolf91
QUOTE(boditza @ 31 Jan 2014, 10:32)
poze din fata  ai? ma intereseaza bandoul dreapta de la bara fata.
*



Bandourile respectiv grilele sunt rezervate de mine. Urmeaza a le trimite...
Salut! wink.gif
Escape
Cat costa tabloul de bord ?
dj sky
Up!
@Escape, ai PM...
@ Boditza, la fel cum a spus colegul Nirolf91, bandourile si grilele de sus se trimit luni la Buzau..
mmaacc
Salut,

Un pret pentru plasticul de vine in partea de jos a parbrizului si deasupra oalelor la amortioare, cel marcat in poza mea?
Pandeli88
salutare! plansa de bord ce pret are?
dj sky
Up!!!
@Pandeli88, ai pm
Razvand
Salut,
Lampa stop dreapta, este ok? Care este pretul? La fel ma intereseaza si CD player-ul!
dj sky
Lampa stop dreapta e intreaga estetic, maine pot verifica si clemele.
Cd playerul este functional, doar audio, fara mp3, si cu o problema estetica, a picurat pe el un picur de parfum auto si s-a decojit putin, dar eu l-am decojit mai mult sa arate mai bine smile.gif, revin cu poze...
Nirolf91
Am primit azi coletul de la dj sky si pot spune ca sunt foarte multumit de cum a fost impachetat si ceea ce am vazut in poze am primit! Recomand cu caldura acest baiat!
Bafta in vanzare marius!
dj sky
Up!
Foarte multe repere disponibile,
tel: 0744.830.843
ymail: mateimarius@ymail.com

<span class='edit'>8 Feb 2014, 20:59:</span>
Motorul este codul K4j de 100 CP

Semnalizari aripi originale, ambele in stare buna, fara cleme rupte.
Parbriz original, fara zgarieturi sau "cohi de bou".
Ambele usi stanga, usor atinse dar utilizabile pentru persoane nu foarte pretentioase,
Usile dreapta sunt impecabile.
Amortizoarele sunt slabite, cred ca vor ajunge la fier vechi, dar arcurile, etrierele, brate, caseta de directie sunt foarte bune.
Carenajele aripilor, stanga spate, distrusa partea din spate, stanga fata cu fisuri si cel din fata si cel din spate, dar utilizabile, Dreapta fata fisurat carenajul din fata usor, dreapta spate intregi ambele.
Radiatoarele de AC si Apa perfecte, fara cleme rupte sau alte probleme, merg la 1,4 si 1,6. Cel de apa am vazut ca are cleme, deci probabil merge si pentru 1,5, sa se verifice in poza sau cereti detaliate.
Jug bara fata de aluminiu in perfecta stare, fara nici o indoitura,
Toate airbagurile de la interior intregi, centura sofer si spate stanga putin pretensionate, in rest toate functionale.
3 capace roti modelul din poza + inca 1 sau doua de care inca nu dau, asa bine le-am pus...
Cd playerul perfect functional, a functionat de mai bine de 3 ani doar pe radio cu modulator fm, defect estetic deoarece a picurat pe el un picur de parfum de masina si s-a cojit, ideal pentru cine are unul defect sa ii foloseasca fata lui...
Arcurile spate + punte ok (pachet drumuri grele)
Geamurile electrice fata, stanga cu comfort, dreapta nu.
Emblema portbagaj + literele EGANE intregi
dj sky
Up!!!
bebe_b77
multumesc pentru piesele cumparate de la tine.
spor la vanzare.
recomand, vanzator foarte serios. up.gif coolspeak.gif
dj sky
Up!!!
@Bebe_b77, multumesc pentru recomandari, ma bucur ca esti multumit. Am vazut ca ai si terminat de reparat masina, a iesit bine!
Lord Hades
Ai cumva covorase din cauciuc tip tava?
CataT
Grile bord ventilatie stanga, dreapta si centru?
dj sky
Grilele sunt toate si intregi. Revin cu poze detaliate ale fiecarei grile.
dj sky
Up!!!
Villanueva
Salut,
Ma intereseaza fetele de usi de la usile fata (stanga-dreapta), partea textila a lor daca nu sunt rupte, ciupite etc, precum si plasticul de la displayul central (carcasa, fara dispay) si plasticul care e in prelungire acestuia spre parbriz ! Multumesc !
Far dreapta daca mai e disponibil si e in stare buna, fara cleme rupte (de origine) !
renaultlag2
un airbag negru gasesc la tine?
dj sky
Up!
Villanueva
Poti sa-mi adaugi la comanda si plasticul marcat in poza (daca e ok, fara zgarieturi sau "accidentat" de vreun odorizant)? Multumesc !
dj sky
Up!
@Villanueva, revin pe mail cu poze.
gabikry
Ma intereseaza volanul,la ce pret este?
dj sky
@gabikri ai pm.
Up!!!
dj sky
Up!
dj sky
Up!
dj sky
Up! Inca multe piese disponibile...
dj sky
Up!!!
dj sky
Up!
Foarte multe piese disponibile!
Spoilerul revine la vanzare cu 300 ron - fara grile si bandouri, m-a facut cineva sa il tin 3 luni degeaba, amanandu-ma ca vine dupa el la pretul acesta, am si dat in baza lui grilele si bandourile.
soryn94
Un pret pentru:
-gurile de ventilatie(stanga,dreapta si cea din mijloc)
-capacul ce acopera display-ul RCD-ului si capacul care este in prelungirea acestuia
dj sky
QUOTE(soryn94 @ 2 Apr 2014, 14:58)
Un pret pentru:
-gurile de ventilatie(stanga,dreapta si cea din mijloc)
-capacul ce acopera display-ul RCD-ului si capacul care este in prelungirea acestuia
*


Up!
Aceste elemente pleaca catre userul Soryn94, Mule alte repere disponibile!!!
dj sky
Up!
Mai sunt:
Parbirz original
Toate airbagurile intregi + Bord + Volan piele
Toata partea mecanica (Motor+anexe, Aer conditionat, cutie viteze, radiatoare)
Bara fata fara grile + Intaritura bara
Aripa stanga
Capota impecabila
Carenaje roti fata, unul e fisurat, Dreapta spate intreg
Usile dreapta impecabile, stanga fata chituita dar ok, la un pret modic, Stanga Spate putin atinsa pe interior la baza geamului pe partea unde se face inchiderea usii spre aripa, tot la un pret modic
Precum si multe alte piese...
0744.830.843
mateimarius@ymail.com
dj sky
Up!!!
dj sky
Up!!!
Multe piese inca disponibile!
Tel. : 0744830843
Mail : mateimarius@ymail.com
Poze cu plansa de bord demontata, airbagul la locul lui, fara defecte...
dj sky
Up!
dj sky
Up!!!
adrianprodan
Salut

Ma intereseaza si pe mine piesa marcata (pe argintiu sau negru)

Megane 2.2 sedan 2006

Multumesc

[attachmentid=1627946837]
lucian_1985
Salut,
Caut un capac de motor de 1.6 16V si antena de pe plafon care se insurubeaza.

Mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.