Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Despagubire RCA sofer vinovat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
kikked
Masina data intr-un pom, are Casco. Soferul are nevoie de un corset pentru coloana ce costa 1100 lei. Se pot recupera banii pentru corset de la RCA?
sorin1983
de ce nu de la casco?
kikked
Nu stiu daca cei de la CASCO platesc si pentru sofer, stiam ceva de RCA, de aceea am intrebat.
sorin1983
-victime care NU au fost vinovate intr-un accident sunt despagubite de rca vinovat.
-victima vinovata este despagubita de casco daca exista asemenea clauza in contract.
argon
Daca copacul avea RCA valabil, si nu consumase bauturi alcoolice, da, se poate pe RCA.
kosfunny
Vezi polita Casco, daca ai clauza de accidente persoane , da.
Pe RCA pot fi despagubiti si pasagerii masinii vinovate, cu exceptia soferului !
prody
Polita RCA intervine pentru ca soferul vinovat sa nu trebuiasca sa plateasca din buzunar pagubele pe care le produce fata de terti nu fata de el insusi, practic imagineaza-ti ca societatea unde are RCA-ul refuza iar el nu poate merge in instanta , ar trebui sa se dea singur in judecata pentru a cere daunele smile.gif .
Tamango
QUOTE(argon @ 16 Nov 2013, 20:06)
Daca copacul avea RCA valabil, si nu consumase bauturi alcoolice,  da, se poate pe RCA.
*



Nu cred ca era copacul de vina in cazul asta ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.