Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ACCIDENTE!!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
lorena
As dori sa stiu daca este cineva care si-a stricat masina sau a avut un accident din cauza carosabilului denivelat(ca sa nu spun: gropi, cratere).Mai mult as vrea sa stiu daca este cineva care i-a dat in judecata pe cei responsabili!!!
Liviu
Hmmm .. pana acum nu s-a plans nimeni despre asta .. dar concluzia generala este ca degeaba ii dai in judecata ...

Mai bine folosesti CASCO si ii lasi pe cei de la soc. de asig. sa se ia la bataie cu primaria smile.gif.
igs
eu mi-am busit in primavara ambele caucioace de pe partea dreapta si mi-am indoit si o geanta intr-o asemenea groapa. gumele au fost de nerecuperat.

proces, alea-alea, alta data... :roll: (cine se lupta cu morile de vant ?)
lorena
Aveti dreptate!!Eu lucrez la Jurnalul National ...si m-ar interesa daca este cineva dispus sa ia o masura!Oferim consultatie juridica gratuita.Din cate stiu eu este un singur caz de acest gen,la Cluj!
Marty
lorena, de opicei te duci la CASCO si ei se ocupa de toate! Ei te despagubesc dupa care se lupta cu Primaria/Administratia Drumurilor
litza
Eu stiu din surse neoficiale ca in TM o societate de asigurari a dat in judecata si a castigat un asemenea proces. Asta ca urmare a faptului ca a platit prea multe daune in contul masinilor asigurate care s-au defectat datorita drumurilor proaste. Nu stiu ce inseamna aceast castig, in afara faptului ca s-a creat un precedent. Nu sunt convis nici ca a fost sentinta definitiva.



Despre aceasta afacere nu am citit nicaieri nimic in presa. Am aflat intamplator la o discutie cu un tip de la asigurari.Am impresia ca se doreste sa nu se afle. De ce oare?
liviu`s
Teoretic, noul Cor rutier prevede si obligatia in sarcina Administratie drumurilor de a despagubi in eventualitatea unui accident sau paguba cauzata de starea drumurilor. Oricum, fiind proces civil, dureaza ceva timp, avocatul costa, mai sunt si taxe, timp pierdut, asa ca e mai simplu sa utilizezi polita de asigurare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.