Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Posesori de Logane Rosii
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
DomnulK
Aseara intorcandu-ma acasa am avut surpriza sa fiu oprit de toate filtrele de politie pe care le-am intalnit in drum.
Se prezenta nenea agentul frumos ca la carte si imi cerea actele.
Toate bune si frumoase dar deja cand am fost oprit de al 5-celea filtru m-au lasat nervii si am ripostat:
Dar de ce ma opriti toi? Nu puteti sa dati prin statie ca a fost oprita masina logan rosie cu numerele B -16 MPI?
Si raspunsul a venit ca un traznet. Ba da, dar au fost furate in aceasta seara 5 masini logan rosii cu cheile in contact.
Cred ca trebuie sa fii tampit sa te dai jos din masina sa lasi cheile in contact,l acare domnul politist: Ar trebui astia de la guvern sa punsa si Taxa pe Prostie.
Asa ca m-am resemnat si am mai fost oprit inca odata chiar aproape de casa.
E dragut sa fii oprit intr-o singura zi pentru tot anul.
acum nu stiu daca numarul de masini furate cu cheile in contact sunt chiar 5, dar sigur sunt 2 logane rosii. M-am mai informat si eu pe la preteni.
Lexy
Adevarul ca la asa prostie... biggrin.gif .Oricum faza buna e ca s-ar putea ca virgula CASCO sa nu-i acopere acest furt din moment ce a avut cheile in contact..asa suna a ia-ma sunt fierbinte! tongue.gif
costi
la ce numar , la ce numar ??????
Ah, sorry citisem doar ultimele trei cuvinte...... smile.gif smile.gif

Pai CASCO sigur nu acopera asa ceva.
Ake
Hai mai ca te-a pacalit nenea politistul!
Eu am prins de duminica pana ieri trei filtre (Morarilor, Fundeni, Mihai Bravu) si de doua ori m-au oprit. De altfel la primele doua opreau ABSOLUT TOATE masinile. La asta de pe Mihai Bravu a fost curios ca inaintea mea trecuse unul pe rosu cu viteza destul de mare (80-90) si desi erau o multime de politisti la 20 de metri de semafor nici unul nu a apucat sa-l opreasca smile.gif.
Habar n-am care-i scopul desfasurarilor astea de forte. La primul filtru intalnit erau OPT ! masini de politie. Nu mi se pare ca ar avea ca scop prinderea hotilor de masini, cand s-a mai intamplat asa ceva, politistii se postau pe bulevarde mai lungi, unde nu prea aveai loc de intors, si stateau ascunsi, iesind doar ca sa te opreasca. Acum vad ca stau aproape de intersectii, si deoarece sunt foarte multi si cu baraje facute din masini si jaloane, sunt vizibili de la mare distanta si foarte usor de evitat de catre cei care se stiu cu musca pe caciula
Yva
poate nici nu e vorba de ceea ce a zis politistul. Credeti ca daca treaba e mai serioasa politia spune oricui ca urmareste un logan cu 2 oameni morti in portbagaj??? Sau, stiti, il cautam pe Fane Ucigasu si Vasile Fochistu, au fugit cu 3 Kile de uraniu si vor sa plece pe luna despartind atomii cu ajoturl acestuia laugh.gif. Nu prea cred ca ala e motivul... e prea banal.
Doru
QUOTE
acare domnul politist: Ar trebui astia de la guvern sa punsa si Taxa pe Prostie.


pai si-tunci ce-ar face politistii?? ar ajunge la sapa de lemn?? 04.gif
AIX
radmasa.gif loganu' dracu'... 5 rosii, cu cheile-n contact, libere-n aceeasi seara, si furate pe deasupra..
Sony
Or fi avut si folii pe scaune? biggrin.gif
Eu cred ca te-a aburit politistul. Am observat ca nu trebuie sa spui adevarul intotdeauna. Uneori este mai bine daca spui ceea ce asteapta sa auda interlocutorul tau.
ursamajor
QUOTE(Ake @ 30 Sep 2005, 11:05)
Hai mai ca te-a pacalit nenea politistul!


Corect! Mie mi-a spus unul odată că nu-mi merge semnalizarea, d-aia m-a oprit. Aiurea, semnalizarea era OK. wink.gif
VladG
QUOTE(AIX @ 30 Sep 2005, 13:52)
radmasa.gif  loganu' dracu'... 5 rosii, cu cheile-n contact, libere-n aceeasi seara, si furate pe deasupra..
*



Nu radeti, ca e posibil. Nu au spus nicaieri ca le-au luat DE PE STRADA. Eu stiu un agent vamal care are in curtea firmei cateva sute bune de masini (peste 1000) ce asteapta vamuire/livrare si toate sunt tinute cu cheile in contact. Iti dai seama ca nu putea tine 1 mc de chei gramada smile.gif Bine, are si cateva zeci de agenti care le pazesc, dar ce vreau sa spun e ca e posibil sa se fi intamplat ce zicea acel politist. Faptul ca erau toate de aceeasi culoare vine in sprijinul ideii ca au fost luat dintr-un astfel de loc...
nairam
Pai cum nu stiti ... Ca m-am hotarat sa-mi iau ZKR si am decis sa nu mai stau sa astept livrarea masinii asa ca am dat "comanda" ca sa nu mai spun ca ies si mai eftinache... si ca sa fiu sigur ca o sa reusesc sa inmatriculez una am dat comanda de 5 .....
Acu serios o fi fost vreo "comanda speciala" 5 ZKR ....Grand Theft Auto made in romanica ... ce numa ei sa aiba las sa avem si noi ... ...
Valentine
Si eu era sa fiu oprit aseara dupa ce ma intorceam de la meci cu o bere la bord (bauta la meciul cu steaua, dar cei drept la alcoolmetru nu prea conteaza asta biggrin.gif). Din fericire i-am vazut de departe si m-am bagat pe stradutele dintre blocuri smile.gif
RIon
asta e un motiv pueril sa opreasca lumea sa se lege de ea wink.gif
Altis
Nu imi amintesc ziua exact, dar, pe la 23:00- 00:00 asa, zilele trecute era inchis pasajul victoriei cu grilaj si pazit de 2 jandarmi. probabil ca aveau ei ceva de au iesit ca sobolanii din grote....
DomnulK
Aseara, la aceeasi intersectie, Morarilor, Acelasi echipaj de la furturi auto, ce credeti ca face?
Ma opreste din nou...
Le-am supus ca m-au mai oprit si cu o seara in urma, iar ei au spus ca nu au gasit inca cele 2 logane furate.


Valentine
QUOTE(kAndrei @ 1 Oct 2005, 09:19)
iar ei au spus ca nu au gasit inca cele 2 logane furate.
*


Pai si nu le-ai spus unde sunt? blink.gif Adica in targ la vitan impartite pe tarabe rolleyes.gif biggrin.gif
AND
Domle' .. e vorba de rosu toreador sau passion? tongue.gif
gattoman
Sal.Cred ca asta e un motiv aiurea ca sa opreasca masini.Am observat de vreo saptamana si la noi in Iasi ca sunt o gramada de politai de la rutiera care opresc masini.Numai intr-o singura zi am vazut in oras numai, 5 echipaje diferite si opreau tot ce li se parea suspect.Chiar stau cu radarul in unele cartiere unde de mult tare nu am mai vazut asa ceva.Foamea e mare biggrin.gif
Lexy
Intr-un fel mi se pare normal sa nu spuna motivul real..dar ca azi sa zica o minciuna si maine alta tongue.gif ...dar ma rog probabil se gandesc ca e mica probabilitatea sa opreasca de 2 ori acelasi individ.

Abia astept sa ma opreasca si pe mine si sa-mi zica ca s-au furat 2 loganuri rosii tongue.gif tongue.gif tongue.gif o sa le zic ca le-am dat la extraterestrii dupa ce i-am alimentat cu curent de la baterie ca sa aiba si ei o amintire de la noi radmasa.gif
bicosu
Si eu am fost oprit aseara pe la ora 23 pe Camil Ressu (intre Dristor si Salajan). Am crezut ca m-a luat radarul (aveam vreo 70km/h), dar politaiul a verificat seria caroseriei si atat. Mi-a urat o seara placuta si asta a fost tot. Nu cred ca erau pusi pe japca.
Cruchot
kAndrei, nu imi dau seama cum de nu patrunzi logica acestei situatii.
Au fost furate 5 loganuri rosii. Cred ca era logic sa fii oprit de 5 ori nu? La fel ca fiecare Logan rosu. Pun pariu ca a 6 oara nu ai mai fost oprit nu? Politistii romani e foarte inteligenti, insa intr-un mod subtil.
MAS
QUOTE(Lexy @ 30 Sep 2005, 11:00)
..asa suna a ia-ma sunt fierbinte! tongue.gif
*



Te sun! te sun! la ce numar? cu taxa, fara taxa, suprataxa, nu conteaza! zi la ce numar si te sun! haaai pls pls pls pls biggrin.gif
vv
Iti spun eu, ca am mai vorbit cu ea. 0900 90 00 11. Suna si nu vei regreta wink.gif
Lexy
biggrin.gif biggrin.gif mai baieti..va rog.Putina seriozitate.
... radmasa.gif

paulp
Serios vorbimd, miercurea viitoare ar trebui sa-mi fac drum pe la Bucuresti 243.gif
Lolek
...

incepe sa semene cu topicul ala, "solidaritate pentru scumpirea benzinei". Sunt curios daca iese si presedintele la interval cu "Ba, Lexy...deci miercuri..." radmasa.gif

(sorry, nu m-am putut abtine biggrin.gif )
Lexy
Deci sunteti dusi toti tongue.gif tongue.gif

PS:Sapt. viitoare plec din Bucuresti!Sac!
paulp
Aha, deci sa pun Cotnariul la frapat ca ma vizitezi 243.gif
Lolek
QUOTE(paulp @ 4 Oct 2005, 10:24)
Aha, deci sa pun Cotnariul la frapat ca ma vizitezi 243.gif
*


eu sunt un pic frapat de chestiune, asa ca poti sa pui Cotnariul la mine... smile.gif
Cruchot
La naiba, suna ocupat....
Sigur nuamrul e ala?
IRONICK
QUOTE(Cruchot @ 4 Oct 2005, 11:36)
La naiba, suna ocupat....
Sigur nuamrul e ala?
*



Ai greșit nuamrul. Sună și tu la număr.
Lexy
radmasa.gif
LucVer
Beeei, obositilor! Voi nu vedeti ca vv si-a dat numarul lui? biggrin.gif
IRONICK
QUOTE(LucVer @ 4 Oct 2005, 11:48)
Beeei, obositilor! Voi nu vedeti ca vv si-a dat numarul lui?  biggrin.gif
*

Ti-am facut si o schita ca sa te prinzi mai repede.
[attachmentid=15981]
LucVer
Aaaaaa,daaaa? Aham, acum m-am prins! blink.gif

Hai sa-ti fac si eu o schema:

[attachmentid=15981]

Gata, am terminat-o cu off-topic-ul! Sper sa nu ne-o furam cu totii!
Como
Ca tot suntem off topic, nu putem sa facem un split cu postul in care Lexy zice "asa suna a ia-ma sunt fierbinte!"?
Lexy
NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

!!!
Si nu ziceam eu asa ci asa zicea cheia ramasa in contact la loganul furat,remember? smile.gif
Ake
Bai faceti ce faceti si iar transformati forumul in matrimoniale...
O sa ajunga LeXy sa ia BAN pe forum pentru ca infierbanta imaginatia userilor. (BAN nu bani, magarilor!)

QUOTE
La naiba, suna ocupat....
Sigur numarul e ala?

Iti dai seama ca s-au repezit toti la telefoane....

@LEXY
QUOTE
radmasa.gif

si tu cu asta care sta intinsa si da din picioare ce vrei sa spui?
Lexy
Ake daca te spun prietenului meu Sora wub.gif cred ca n-o sa fie bine..
dar noroc ca-mi esti simpatic tongue.gif

Propun sa luati o pauza...eventual de masa ca sa se mai raceasca spiritele biggrin.gif
paulp
Si eu care voiam sa ma mai duc pe la sala sa mai dau burtica jos, doar ca sa te intimpin cum se cuvine saptamina viitoare sad.gif, acu imi spui ca trebuia sa ma apuc de K1 pe la 7 ani wink.gif
Lexy
Ntz ntz ntz..mai sotiile/prietenele voastre stiu ce faceti voi pe net? biggrin.gif
paulp
Hmm, gata baieti, stingerea, ca deja amenintarea devine serioasa sad.gif
Lexy
biggrin.gif ..si cuvantul magic...adica nevasta/sotie/prietena actioneaza mai bine decat orice alta amenintare teribila tongue.gif tongue.gif

Hai ca e cald afara,taman bine de dormit pe pres tongue.gif
Como
Pai vezi... ce Sora, ce K1... Ai gasit punctul sensibil wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.