Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Asigurarea casco acopera si persoanele terte?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
adrianpiticul29
Buna ziua.
Masina tatalui meu este inscrisa pe numele meu, asta inseamna ca automat are si asigurare rca si casco pe numele meu. Asigurarea este una go casco de la Gothaer, pentru ca acolo am gasit-o mai ieftina in primavara. Ieri tatal meu a facut un accident in trafic si a intrat in spatele unei masini afectand destul de tare capota, cred ca si radiatorul si parbrizul spart. Din fericire el are decat o lovitura mai serioasa la cap, dar se vindeca repede din cate am inteles de la doctori.
Acum problema mea este alta, poate fi reparata aceasta masina pe casco daca in timpul accidentului nu eram eu la volan? Multumesc!
BZN
Nu e ceva general valabil. Te lamuresti consultand clauzele contractului CASCO.
kiki27
QUOTE(adrianpiticul29 @ 12 Dec 2013, 15:05)
Buna ziua.
Masina tatalui meu este inscrisa pe numele meu, asta inseamna ca automat are si asigurare rca si casco pe numele meu. Asigurarea este una go casco de la Gothaer, pentru ca acolo am gasit-o mai ieftina in primavara. Ieri tatal meu a facut un accident in trafic si a intrat in spatele unei masini afectand destul de tare capota, cred ca si radiatorul si parbrizul spart. Din fericire el are decat o lovitura mai serioasa la cap, dar se vindeca repede din cate am inteles de la doctori.
Acum problema mea este alta, poate fi reparata aceasta masina pe casco daca in timpul accidentului nu eram eu la volan? Multumesc!
*



Da, daca ai clauza ,, conducere de catre alti soferi,,
b76bgaarh
rudele de gradul I sunt alti soferi?
Brainie
Cum zice kiki, vezi ce scrie în contract.

La unele firme se plătește în plus pentru ca asigurarea să fie valabilă și pentru alți șoferi decât proprietarul, la altele este automat inclus orice șofer care conduce mașina cu acordul proprietarului (dar să aibe permis valabil etc ...), la altele se plătește în plus pentru potențiali șoferi sub 25 ani (de exemplu). De la caz la caz.


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.