Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane Classic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
danezu09
RENAULT MEGANE -[1] CLASSIC

Model Facelift , hatchback 4/5 usi

Motorizare 1.6 16v 107CP (consum 5.5 % extraurban si 7.5 - 8 % urban - unul dintre cele mai fiabile motoare din punct de vedere economic si fara prea multa electrica , senzori , etc - motorul este in parametrii - inca reuseste sa scoata 0-100 km/h sub 10 secunde)

Kilometrii sunt reali - 147328 - ofer seria sasiu pentru cei ce vor sa o verifice la reprezentanta (masina a avut un singur proprietar in Germania , adusa in tara in data de 06.2013 , TUV-ul era valabil)

Taxa de timbru a fost achitata (1950 ron) si nu a fost recuperata

An fabricatie 07.1999,, dar inmatriculata prima data la 01.2000

Varianta de dotari RXE
Culoare Gri metal (vopseaua originala, la soare se vede gri , iar la umbra are tenta verzuie)
Trapa electrica (functionala)
Aer conditionat (functional)
4 x Geamuri electrice
Oglinzi electrice incalzite
Tapiterie plus + cotiera spate
Folie neagra omologata RAR (spate)
Proiectoare ceata
Xenon 6000k (faza scurta - s-a montat dupa ce am facut pozele)
ABS / SRP / 4 airbag-uri
Volan cusut in piele + satelit comenzi audio
Linie audio Philips + 6 boxe de fabrica
Inchidere centralizata (2 chei)
Faruri reglabile electric
Reglare intensitate lumina la bord
Scaune fata reglabile pe inaltime / adancime / lombar + banchete spate rabatabile
Temporizator
Computer de bord cu 8 functii
Becuri interioare SMD + pozitii far

Masina ruleaza foarte bine, are schimbate recent bucsi fata+pivoti+capete de bara TRW, ulei ELF 5w30 + consumabile ELF + MANN + Delpi, ulei cutie GL5 Duster 80w90, antigel verde Dacia, bieleta antibalans Mapco, discuri frana-fata Ferodo, rulmenti spate, amortizoare spate Bilstein B6, curea accesorii Contitech.

Nu mai necesita nici o investitie. Intretinerea este ieftina, multe dintre piese fiind compatibile din gama Dacia

Masina a rulat aproximativ 9000 km de cand este in tara

Este echipata de iarna cu 4 anvelope Bridgestone + capace originale Renault.

Masina NU prezinta rugina.

Toate actele sunt valabile (ITP 08.2015, RCA 03.2014, Rovigneta 01.2014) , fiscal imediat - impozit achitat .

Motivul vanzari : Doresc un upgrade la Megane 2 , nu ma grabesc sa o vand (am deja masina de servici) , dar nu am cheltuit toti banii de sarbatori cool.gif

Pretul este de 2590 euro / 117 milioane (lei vechi) negociabil

La vanzare se vinde cu plinul de benzina (autonomie 1000 de km) daca pretul se stabileste de comun acord.

Pot accepta si unele variante auto +/- diferenta

Mai multe detalii PM sau telefonic 0757 351 438
b06fcn
Asta nu e Megane Classic, e Megane Hatchback. Classic e strict cel cu patru usi, nu e ca la Opel sau Tour ca la Skoda...
danezu09
Este recunoscut ca fiind Megane 1 sau Classic , apoi a aparut Megane 2 .
DanCVA
b06fcn are dreptate.
Megane 1 sedan faza 1 in 4 usi a purtat emblema Classic.
La niciun Megane 1 faza 2 nu am vazut aceasta emblema, fie el sedan, hatchback sau coupe.
danezu09
UP
arg_solenza
ai idee cand a fost schimbata distributia?
danezu09
In 11.2009 , la 82.000 km . Eu cand am fost sa o verific , a necesitat doar schimbarea rolei + cureaua de accesorii .

ATENTIE LA REGULAMENTUL ACESTEI SECTIUNI
danezu09
Masina am postat-o si pe autovit.ro blink.gif

De vanzare => Renault Megane

Postez si alte poze suplimentare la cerere.


Si cateva poze biggrin.gif [attachmentid=1627927088] [attachmentid=1627927089] [attachmentid=1627927090] [attachmentid=1627927091] [attachmentid=1627927092]


Se poate observa diferenta de culoare .. gri (spatiu inchis) - verde (spatiu deschis)
danezu09
URGENT !

PRET NOU - 2200 EURO SAU 10.000 LEI ! PRET FIX ! NU SE MAI NEGOCIEAZA NICI UN EURO / LEU .
danezu09
UP !
danezu09
[UP] - Pretul ramane cel afisat , 2200 euro sau 10.000 lei

Accept variante cu Megane 2 sau Renault Clio (hatchback - berlina) chiar daca nu au taxa platita (dar sa fie euro 4)
danezu09
[UP] Pret 2200 euro / 10.000 lei

Accept si variante (ne intelegem) .
danezu09
UP !
danezu09
Cei care m-ati sunat de pe forum, mentionez : Pretul este cel afisat 10.000 lei - 2200 euro , NU se vinde fara banii astia , iar cu testul la reprezentanta NU cred ca isi are rostul la o masina de 15 ani (consider o aberatie) dar sunt DE ACORD pentru linistea voastra sufleteasca.
danezu09
UP !
danezu09
Pretul ramane incontinuare cel afisat - 2200 euro / 10.000 lei
danezu09
UP !
danezu09
Se mai scade la pret 50 euro (pentru cei ce se deplaseaza din alte orase) - pret final 2150 euro sau 9800 ron .
danezu09
Masina s-a vandut .. topicul se poate inchide . Multumesc utilizatorului "Oliver" de la Brasov care m-a recomandat .

(A fost verificata in reprezentanta Renault Brasov, are unele chestii de ordin minor dar este ok)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.