Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lista contacte bluetooth
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Diverse - Dacia Sandero
iradu22
Salut,

Am un telefon Nokia 6680 pe care il conectez prin bluetooth la masina. Partea de conectica a fost usoara si a mers din prima. Problema este ca agenda telefonului nu imi este accesibila. Acelasi telefon pe un Renault Fluence merge fara probleme.

S-a mai intalnit cineva cu aceasta problema?
klaus
la masina asta sistemul audio suporta transferul de agenda prin BT? in manualul de utilizare ce scrie?
iradu22
nu m-am uitat in manual, dar din moment ce are in menu lista de contacte am presupun ca suporta
marksman
Transferul agendei se poate face in mai multe moduri:
- folosind comenzi AT (telefoanele Nokia mai vechi, Samsung de la cele mai vechi la cele mai noi, in general telefoanele mai vechi)
- folosind protocol de acces al agendei - PBAP (telefoanele Nokia mai noi, si in general toate telefoanele noi)

Handsfree-urile mai noi folosesc direct PBAP si nu stiu sa fie vreunul care sa facă fallback la comenzi AT daca telefonul nu stie PBAP.
iou
QUOTE(marksman @ 14 Jan 2014, 11:18)
Transferul agendei se poate face in mai multe moduri:
- folosind comenzi AT (telefoanele Nokia mai vechi, Samsung de la cele mai vechi la cele mai noi, in general telefoanele mai vechi)
- folosind protocol de acces al agendei - PBAP (telefoanele Nokia mai noi, si in general toate telefoanele noi)

Handsfree-urile mai noi folosesc direct PBAP si nu stiu sa fie vreunul care sa facă fallback la comenzi AT daca telefonul nu stie PBAP.
*



ce inseamna comenzi AT?
eu am un Samsung J5 si imi downloadeaza doar 20 de numere din agenda.
Cum pot sa downloadez toata agenda?
mersi
torquemada
Cine a prins dial-up știe ce e cu AT.

La Plug&radio prezent pe mașina din semnătura ta, trebuie doar să împerechezi corect telefonul și să-i dai acces la agendă
iou
QUOTE(iou @ 27 Jul 2016, 16:32)
ce inseamna comenzi AT?
eu am un Samsung J5 si imi downloadeaza doar 20 de numere din agenda.
Cum pot sa downloadez toata agenda?
mersi
*




Pana la urma a downloadat toata agenda. Dupa mai multe conectari...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.