Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bord de ceasuri de supernova pe nova
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
nova tuning
As vrea sa imi pun un bord de supernova pe o nova gti, dar nu se potrivesc la mufele din spatele bordului pentru ca la a mea are bordul 4 mufe si celalalt de dsn are doar 3.
Problema este cum trebuie sa leg mufele de la masina la bordul de dsn????????

o schema cu asa ceva ar fi perfecta.

astept ceva pareri. stima.
nikuniku
schema?e greu de gasit dar un electrician care nu are ce face si vrea sa-si omoare timpu te poate ajuta
danciusergiu84
nu prea te poate ajuta nimeni fiindca ceasurile lucreaza diferit: vitezometru si turometru
nova tuning
pai cablul de kilometraj se potriveste si functioneaza, turometrul nu stiu. am sa apelez la un electronist.
Razvan_Ionut
nu inteleg ce e asa greu ... cauti o nova gti care are ceasuri de bord model SN si le iei si le montezi pe masina (plug & play)....mare lucru...
G I M
Nu e chiar asa usor, la GTi, turometrul e legat la calculatorul masinii, la GT e legat la bobina de inductie. Probabil nu o sa mearga, sau o sa mearga aiurea. Nu stiu ce sa zic. La GTI, acele sunt luminate?
Razvan_Ionut
asa cum ultimele serii de nove GT au avut bord de supernova asa si cele GTI au avut acelasi model , trebuie doar sa caute si va gasi.
nova.super.gti
te pot ajuta cu ceasuri de nova gti injectie si cu instalatia electrica de gti daca le doresti suna-ma 0745432010
ORIJINAL21
AM VRUT SA FAC SI EU OPERATIA ASTA...
TRECEREA DE LA "GT LA GTI "
Aici este vorba doar de ceasurile de bord si cablurile care sunt diferite de la nova gti fata de nova gt....

cine doreste am ceasurile de nova gti,calculator + firele(matele de pe nova gti)

23 Jan 2014, 22:35:
QUOTE(Razvan_Ionut @ 22 Jan 2014, 13:24)
nu inteleg ce e asa greu ... cauti o nova gti care are ceasuri de bord model SN si le iei si le montezi pe masina (plug & play)....mare lucru...
*



nu este chiar asa de usor... instalatia electrica/ceasurile/mufele, care vine la bordul de gt, nu este la fel cu instalatia electrica/ceasurile/mufele de gti...
trebuie modificata insatalatia de gt, sau pusa direct instalatia de gti + ceasurile gti...

nova tuning
pai nu inteleg. dupa cum am mai specificat la nova mea (nova gti), are bordul 4 mufe, si bordul de dsn are doar 3. bordul dupa nova gti care este tot de dsn are la fel ca al meu 4 mufe? si sunt la fel? se potriveste? daca da, da ma intereseaza sa cumpar unul.
danciusergiu84
am mai spus odata mai sus, nu se potrivesc, desi par la fel ele au electronica diferita, instalatiile electrice ale celor 2 masini sunt total diferite
nova.super.gti
am piesa promisa cu 4 mufe astept adresa ta sa iti pot trimite
ORIJINAL21
in caz ca mai esti interesat...

[attachmentid=1627930612]
nova.super.gti
in ca ca mai esti interesat
nova.super.gti
salut
mai doresti ceasurile de bord sa stiu ce am de facut?
nova tuning
da sunt interesat dar vreau o poza din spate, vreau sa vad mufele si spatele bordului nu din fata ca din fata stiu cum arata.
nova.super.gti
QUOTE(nova tuning @ 17 Feb 2014, 08:56)
da sunt interesat dar vreau o poza din spate, vreau sa vad mufele si spatele bordului nu din fata ca din fata stiu cum arata.
*


ok pun in searra asta
40 si este al tau iar daca vrei si mufele cu fire ti le dau gratis
ORIJINAL21
50. Ron si bordul este al tau.( sau 80 ron cu tot cu mufe)
La spate nu este la fel ca cel de carburatie Gt..
nova.super.gti
astept telefonul tau sa vorbim
nova.super.gti
astept telefonul tau sa vorbim
cristi 57
Asa cum ti-au mai spus si altii, va functiona doar partial... problema ta, si faci cum vrei! Atasez schema, daca mai vrei si alte detalii pot sa ti le ofer...
nova.super.gti
salut
am scos si toata instalatia masinii daca mai esti interesat de ceasuri iti pot da si instalatia
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.