Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: stickere
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
marianfcsb
Deci daca lipesc un sticker pe solenza ,este legal din punct de vedere rar daca nu e trecut in talon, sau este o dimensiune legala prin care ai voie sa lipesti orice sticker fara sa omologhezi ?smile.gif)
urdavid
nu tre nimic omologat, smile.gif)); pune linistit numa !
marianfcsb
Mersi, dar rezista acele stickere ? sau daca vreau sa le dau jos mai pot ?smile.gif))
Maskatu
Cati ani ai de pui asemenea intrebari? Sticker omolgat in talon de rar? huh.gif

Poti sa lipest stickere in limita bunului simt. Daca politistul vrea sa te faca te face oricum in baza ordonantei de urgenta 195/2002:

Cazuri de retinere a certificatului de inmatriculare:
Certificatul de înmatriculare sau de înregistrare se reține de către poliția rutieră în următoarele cazuri:
-autovehiculul sau tramvaiul are aplicate pe parbriz, lunetă sau geamurile laterale afișe sau reclame publicitare, folii neomologate și/sau nemarcate corespunzător ori accesorii, care restrâng sau estompează vizibilitatea în timpul mersului, atât din interior, cât și din exterior;
marianfcsb
Deci am 19 ani , cu asta ai dreptate, insa un unchi imi spunea ca nu am voie nimica sa lipesc(stickere) pe masina ca orice culoare masini de ex este trecuta, aici pot invata ADEVARUL ! :-) nu ma supar,chiar sunt fericit ca pot invata cat mai multe.
Babaq139QMB2
QUOTE(marianfcsb @ 15 Jan 2014, 22:29)
Deci daca lipesc un sticker pe solenza ,este legal din punct de vedere rar daca nu e trecut in talon, sau este o dimensiune legala prin care ai voie sa lipesti orice sticker fara sa omologhezi ?smile.gif)
*



Banui , ca ai CARNET DE CONDUCERE ( vehicul ) , tovarasa ala mi-a luat creta ... PIRICIOSULE... poate stii sau nu ai prins ... FA CE TE DUCE MINTEA , ATITEA INTREBARI... " smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.