Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: operativitate...benzinarie :)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
RIon
Benzinaria rosu-verde e mai operativa decat credeam...
au lansat un nou card odata cu preluarea celelilalte benzinarii, punctele se mostenesc...in fine, nu e loc de reclama.
Ieri pe la ora 15.30 am comletat la TgMS un formular, azi la amiaza mi-a venit plicul cu cardul nominal acasa (CJ) ... incredibil...
Apostol Bogdan
ori nu am inteles eu bine sau nu sunt bine informat, te rog sa spui ma exact si pentru cei care nu stiu de ce e vorba + ca si eu sunt din cluj si ma ajuta cu ceva cardul asta
Lucian BLK
Asta a vecinilor de la vest!
LucVer
Chiar, care sunt avantajele acelui card? Eu alimentez numai de la ei.
dacicuss
Pai ca si la vechile carduri Smart, de la lantul galben de benzinarii achizitionat de lantul rosu-verde biggrin.gif , acumulezi puncte cu care poti achizitiona diverse produse prezentate in catalogul ce-ti vine o data cu cardul sau ai reduceri, in functie de punctele cumulate.
Claaar? biggrin.gif
paulp
Se cheama fidelizarea clientilor, dar cea mai buna fidelizare o faci prin calitatea produselor wink.gif
bogdan_i
Pai da, normal ca prin calitate obtii fidelizarea. Exemplu personal: am renuntat sa mai folosesc cardul si punctele de pe el (ma refer la "galbeni") cand am constatat calitatea benzinei din SRL-urile aflate in spatele firmei! Dar acum, cred ca o sa incerc. Daca astia mai "verzi" se mentin la calitatea de dinainte, plus card-ul... blush.gif
florentin_n
La sfarsitul saptamanii trecute am facut un Bucuresti - Braila si retur.
Pentru ca eram "fidelizat" Shell, in Bucuresti am alimenta de 55 RON si am parcurs 230 km.
In Braila, neexistand Shell am alimentat de la Petrom tot de 55 RON, am venit pe acelasi drum, aceeasi viteza, aceleasi conditii de trafic, un pic mai incarcat si am parcurs 260 Km.
Concluzia: m-am "defidelizat" de cardul lor si de puncte.
Degeaba dai puncte daca nu ai calitate. Decat mult si prost mai bine putin si bun.
kaspersky
@rion - si unde naiba tin verzii astia cardurile alea ca in ultima saptamina am facut 3 plinuri si nu mi-a zis nimeni nimic de card, nici pe site nu scrie de el!!
dacicuss
Florentine, e complet aiurea concluzia ta cu km parcursi. Nu i-ai facut in aceleasi conditii de toratie a motorului, viteze...poate batea vantul din spate si te ajuta, etc radmasa.gif
bogdan_i
QUOTE(kaspersky @ 4 Oct 2005, 16:01)
@rion - si unde naiba tin verzii astia cardurile alea ca in ultima saptamina am facut 3 plinuri si nu mi-a zis nimeni nimic de card, nici pe site nu scrie de el!!



Cred ca inca nu s-a lansat oficial cardul Mol. Deocamdata le trimit acasa noilecarduri celor care au avut la Shell. Parerea mea!
dacicuss
Parerea ta e complet gresita. S-au lansat, du-te la o benzinarie, completeaza formularul si primesti acasa cardul. Nu posta doar de plictiseala
RIon
cardurile au aparut de la 1 octombrie wink.gif
eu folosesc fidelizarea penru a spala masina, ca pentru a achizitiona cu puncte ceva din catalog... trebuie consumat muuuuult combustibil smile.gif
si punctele de pe vechiul smart se transfera...
Liviu M
QUOTE(florentin_n @ 4 Oct 2005, 14:21)
La sfarsitul saptamanii trecute am facut un Bucuresti - Braila si retur.
Pentru ca eram "fidelizat" Shell, in Bucuresti am alimenta de 55 RON si am parcurs 230 km.
In Braila, neexistand Shell am alimentat de la Petrom tot de 55 RON, am venit pe acelasi drum, aceeasi viteza, aceleasi conditii de trafic, un pic mai incarcat si am parcurs 260 Km.


Concluzie: drumul Bucuresti - Braila e mai scurt cu 30 km decat drumul Braila - Bucuresti. radmasa.gif
GABY IS BACK !
QUOTE(Liviu M @ 5 Oct 2005, 12:20)
Concluzie: drumul Bucuresti - Braila e mai scurt cu 30 km decat drumul Braila - Bucuresti.  radmasa.gif
*



Asta numai daca este vorba de "aceeasi viteza, aceleasi conditii de trafic".
Corect ? radmasa.gif

Si la mine venit noul card, transferat puncte Smart...Destul de repede.( ieri ).
dras
Eu bag de aia cu floarea soarelui sau ce o fi aia. Stiu ca au cea mai buna benzina fabricata in RO (nu din auzite ci datorita meseriei). Am bagat si de la verzi da mi-a trecut repede: nu mi s-a parut mai buna si prefer ca atunci cind am de ales intre un produs romanesc si unul strain de calitate echivalenta sa-l aleg pe cel romanesc din motive ce tin de locuri de munca pentru romani.
Iar la partea de marketing nu sunt de lepadat nici astia: mi-am luat si lanterna si ochelari de la ei.

In ciuda preconceptiilor sa stiti ca nici Petrom nu are benzina rea (tot din sursa aia). Faza cu apa in bezina este un mit. Apa se duce fix la fundul (pardon de expresie) rezervorului si nu se amesteca cu benzina. Orice rezervor petrolier din lumea asta (indiferent de firma) are intre 1 si 3 cm de apa pe fund, care sunt eliminati doar la reparatiile capitale.
IsNa
Deacord, in privinta celei cu floarea-soarelui. Da' aia CO95 Euro4 (sau Euro cat o fi). Cea mai buna de pe piata. -- fara cunostiinte tehnice, doar din experienta.
bogdan_i
QUOTE(dacicuss @ 5 Oct 2005, 09:26)
Parerea ta e complet gresita. S-au lansat, du-te la o benzinarie, completeaza formularul si primesti acasa cardul. Nu posta doar de plictiseala
*




mad.gif Am zis ca aia era parerea mea? Am zis! Mai usor cu atacurile!
dacicuss
blink.gif mea culpa, na ! Ce sari asa? Pai studiaza putin ce ai scris, ca te contrazici singur; 1st afirmi "Cred ca inca nu s-a lansat oficial cardul Mol si pe urma ca Deocamdata le trimit acasa noilecarduri ...pai cum sa le trimita? telepatic daca inca nu le-au lansat? radmasa.gif
Hai ca ne mai contrazicem la o BRRC, ok?...Parerea mea! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.