Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Constatare dauna EUROINS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Silk
In cursul weekendului trecut masina mea a fost lovita de un "prieten".

Mentionez ca acceidentul a avut loc in parcare, masina mea fiind pe loc, motorul oprit, era parcata, si "colegul" a incercat o manevra de intoarcere si m-a atins : Far spart, bara fata deranjata, proiectorul nu sta la locul lui, si o gramada de plastice ramase sub masina in urma impactului.


Am completat amiabila cu respectivul, dar am o mica neclaritate :


Pe masina mea nu ezista urma de vopsea de la "coleg", nici pe a lui dealtfel.

Lovitura nu a fost una stearsa, nelasand urme caracteristice.

Pentru cei ce se pricep, la constatare se poate sa imi faca probleme lipsa urmelor de contact pe ambele masini ?


Mentionez ca ambele RCA-uri sunt la EUROINS ( din pacate sau..... )


Va multumesc.
Shush
Pai si el nu are nicio dauna la masina ?

Farul spart si bara zgariata nu sunt urme de contact ? smile.gif
Silk
Alea sunt, dar nu sunt urme de vopseaua lui pe masina mea si invers.
Bara lui a iesit din prinderi, si usoare urme de contact, dar e atinsa.



Am auzit ca la momentul constatarii se vor alinia masinile si se compara zonele de contact.

Vroiam sa intreb cunoscatorii daca am de ce sa imi fac griji sau nu.
UXE
Depinde de firma si de om. EU de ex la Generali nu am avut probleme d-astea. Dar la Euroins nu stiu. Astia poate sunt mai ... *** editat ***.
Shush
QUOTE(Silk @ 16 Jan 2014, 14:52)
Vroiam sa intreb cunoscatorii daca am de ce sa imi fac griji sau nu.
*



Pai tinand cont ca e vorba de Euroins si daca duceai ambele masini incolacite una de alta aveai probleme smile.gif)

In mod normal nu ar trebui sa fie probeleme.
Sa ai amiabila completata corect si complet si daca poti sa te duci cu vinovatul dupa tine sa grabesti putin lucrurile.
Silk
QUOTE(Shush @ 16 Jan 2014, 16:25)

Sa ai amiabila completata corect si complet si daca poti sa te duci cu vinovatul dupa tine sa grabesti putin lucrurile.
*





Voi merge acolo si cu "colegul" neatent, asta e clar.


Va multumesc pt sfaturi.
UXE
Ati fost la amiabila?
Silk
Am completat formularul de amiabila, dar ei stau foarte prost cu programarile, ma refer la termene.

Am sunat si m-au programat decat pe 29 ianuarie.


Aia este..... ne orientam pana atunci.
Maxy25
Si eu am fost lovit de un "tovaras" din Bacau la mine in Brasov . Bineinteles avea RCA la vestita EuroIns (mi-am pus mana in cap) pana la urma am facut amiabila . Ne-am prezentat la Euroins o saptamana mai tarziu (asa era programarea) . Eu aveam bara spate sparta , el bara fata nici macar zgariata era la locul ei nici macar desprinsa. Nu au fost probleme , am primit o suma de bani pentru bara mea cu care m-am dus la Service-ul agreat de ei si mi-au schimbat bara .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.