Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Judecata - taxa de timbru
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Legislatie
vallyyy
Ma intereseaza si pe mine daca se poate da in judecata statul pentru evitarea taxei de timbru daca eu nu-i ofer fiscalul noului proprietar ?Dat fiind faptul ca RCA-ul ma rupe la un motor de 1.4 si ca la masina am taxa de timbru de 1500 de lei,ma intereseaza cum pot face sa o trec pe numele tatalui meu fara sa platesc taxa......Adica vreau sa stiu daca pot face un contract de vanzare-cumparare cu tatal meu dar eu sa nu scot de la primarie masina,el sa-i dea in judecata in vederea inmatricularii etc. si daca are castig de cauza sa-i ofer fiscalul si sa o inscriu,daca nu are castig sa o pot lasa pe numele meu linistit........sper ca s-a inteles ceea ce vreau sa spun si va rog sa nu dati cu parul e doar o idee wacko.gif
C a t a l i n
Timbrul de mediu nu se poate recupera, nici în instanță nici în altă parte.
vallyyy
Eu nu vreau sa recuperez,eu vreau sa-l evit ,nu am ce recupera,masina mea nu are taxa de timbru platita,e cumparata de noua din reprezentanta Romania in 2006,din pacate cand nu exista taxa lu' peste prajit
cosmin_2300
Nu-l poți evita/recupera, orice ai face.
SorinCT
Nu mai exista portite din cate stiu eu. Nici aia cu partajul nu mai tine.
St
QUOTE(vallyyy @ 19 Jan 2014, 21:53)
Dat fiind faptul ca RCA-ul ma rupe la un motor de 1.4
*



Unde ai RCA?
vallyyy
Momentan am la Groupama,dar nu e problema firma la care il am, ci varsta, am 25 de ani sad.gif .Imi expira asigurarea in Iunie si din ce m-am uitat ieri ma costa in jur de 1040 de lei pe un an,ceea ce mi se pare exagerat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.