Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Campulung-Ramnicul Valcea
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
mihail75
Buna,
am drum in zona Arges-Valcea si as dori sa stiu cum se mai prezinta sectoarele Campulung-Curtea de Arges-Ramnicu Valcea? Am fost acum mai multi ani si stiu ca de la Campulung la Curtea de Ag era un drum din acela "strategic", destul de denivelat, iar de la Curtea de Ag spre Ramnic a trebuit sa ocolesc, pentru ca era blocat. Acum s-a mai schimbat ceva? multam!
corbex
Drumul nu e grozav, mai ales portiunea Cimpulung-Domnesti dar, daca nu ai oua in masina, nu problem. Daca te inteapa inima de cite ori roata ia o denivelare, exista optiunea de a pune, pe acelasi traseu, masina pe o plarforma.
mar
Drumul Campulung - Curtea de Arges e destul de prost insa circulabil daca nu te doare sufletul de masina. Curtea de Arges - Rm. Valcea este destul de prost pe portiunea din Jud. Arges, insa e ceva mai bun ca cel dintre Curtea si Campulung. Portiunea din jud. Valcea este buna. Daca nu te grabesti si vrei sa admiri peisajul merita facut traseul.
BZN
Cel mai prost sector e cel dintre Campulung si Slanic, vreo 10 km. S-a mai plombat, nu mai sunt asa multe gropi insa e plin de denivelari.
Eu am facut intreg traseul asta joi, maine ma intorc la Rucar tot p-acolo. Pentru mine e cel mai scurt traseu si cel mai rapid, nefiind aglomerat.
partner
Exact, portiunea de 10km dintre Campulung si Salnic e cu probleme, adica e drum betonat cu crapaturi plombate, dar restul e bun.

E ruta de preferat decat sa cobori pana in Pitesti si apoi pe Dealul Negru.
mihail75
Multam pentru lamuriri!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.