Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jaf la metrou in Bucuresti
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
i96nds
Un italian a venit la noi la firma. A fost si el dupa-masa sa viziteze orasul. A mers cu metroul. Cand se apropia de statia de metrou vorbea la telefon cu sotia sa, evident in italiana. Un tigancus mic se tot lega de el. I-a zis sa il lase in pace si a coborat in statie. Pe peron au venit la el doi tipi care au scos insigne cum ca ar lucra la "Agentia Antidrog" si il intrebau de ce a incercat sa vinda droguri copilului.
El a negat (evident). Aia i-au spus sa ii arate ce are in buzunare etc. S-a speriat si le-a arata ca nu are droguri la el. Evident le-a dat si portofelul. L-au intrebat de ce are si Euro si Lei, unde i-a schimbat etc.

Pana la urma l-au lasat sa plece.
Abia mai tarziu a vazut ca ii lipseau 300 euro din portofel.

Evident a gresit ca i-a lasat pe aia sa isi faca numarul. Dar fiind intr-o tara straina a crezut ca nu stie el regulile. Aia doar i-au aratat legitimatie si insigna...

Asa ca... aviz amatorilor !
bomicabomic
Pe care magistrala? Ca pe IMGB-Pipera, e paza si nu intra nici un aurolac sau draci ci-or mai fi.
costi
Nu intra-n tren dar baietii l-au facut "pi piron" ca sa spun asa smile.gif ....
Lexy
La hotii si talharii suntem primii!Si la munca ultimii!!Doamne ce le mai da prin capul ala sec.....!!!
bonzai
lasa ca si eu era sa fiu talharit in Paris la metro...noroc ca le-am zis ca nu eram francezi smile.gif. Deci se poate si la case mai mari.
musicall
jaf in stil maradona !!! sau... daca l-au 9intrebat de droguri ar fi trebuie sa se numeasca "jaf a la mutu" wink.gif
Valentine
Am patit exact acelasi lucru cu un prieten in Belgrad in 2001 pe Bulevardul principal (gen Magheru' la noi). Eu m-am ales cu un pumn in figura ca m-am prins de faza la final, prietenul meu a ramas fara telefon ...
JORJ
Si eu am un colaborator strain de care s-au legat de cateva ori falsi politisti.

Initial apare unu care il tot freaca la creieri sa ii schimbe bani, si se tine scai dupa el, indiferent de ce ii spune. Apoi apare altul sau alti doi care scot o legitimatie de poltitie, ii explica ca este interzis schimbul de valuta intre persoane fizice in Romania, si ii cer actele, sau ii spun sa arate banii care ii are la el ca sa dovedeasca ca nu a schimbat, urmand sa ii confiste baietii, sau ii spun ca trebuie sa mearga cu ei la sectie sau alte asemenea aberatii, pana laprimul gang sau loc mai retras unde pot lua cu forta ce nu obtin cu vorba.

Din fericire colaboratorul meu a scapat usor pentru ca e om umblat si nu tine cash la el.

Nu stiu ce e maradona sau daca asta este sau nu, dar fenomenul asta este destul de frecvent in Bucuresti se pare, si au baietii un nas terbil pentru straini.

Si taxiurile ii fac de bani cu nesimire pe straini, chiar daca nu le baga mana in buzunar la propriu. Bine macar ca au mai rezolvat la aeroport ca era o mizerie de toata jena pentru orice strain care venea la noi.

Oricum se pare ca prin hoteluri exista tot felul de brosuri in care li se spun despre astfel de tepe, sau fazele cu comisioane de 10% la unele case de schimb, (unde nu ti se mai returneaza banii daca vrei sa renunti la schimb dupa ce afli de comision, pe motiv ca s-a facut deja bonul si/sau bodyguardul are peste suta) si tot asa.

Suntem un popor creativ. Si ce nu inventam noi culegem repede de la altii.
ydaniel
nu stiam de jaf model din asta la metrou!dar pe strada in ro si buk e f bine cunonscuta metoda asta de ani buni!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.