Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Antifonare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Catalin_Gabriel
smile.gif Salutare!!! smile.gif
Am si eu o rugaminte pentru cei care stiu cum se antifoneaza bine.
Luni ma apuc sa-mi fac tinichigeria la masina,sa o fac sa nu mai intre apa in ea si pe urma vreau sa o antifonez.
Dar as vrea sa o antifonez si sonorizant sa nu se mai auda toata galagia care se aude la o dacie....
Mi-a zis cineva sa lipesc peste antifon folie dinaia care se pune pe sub parchet dar motoru tot o sa se auda k .... e dacie totusi

ARE CAREVA O ALTA IDEE


PS....La rugina ce sa-i fac sa nu mai apara ca tot umblu la ea....am o aripa ruginita si o usa wub.gif
bertro
1. citeste topicul in care era descris in detaliu procesul de antifonare al unei dacii. o sa-ti fie de folos. http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...lie++antifonare
2. da, este indicat sa pui sub mocheta si in usi folie din aia (vezi topicul de mai sus).
3. "blana" la capota daca vrei sa nu se auda motorul in afara http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...l=blana++capota
4. "blana" intre compartimentul motor si habitaclu daca vrei sa mai scada zgamotul inauntru
5. silicon si ce-ti mai trece prin cap la imbinarile dintre plasticele de la interior, daca vrei sa nu mai scoata sunetele alea cand se freaca intre ele. eu am pus la imbinarea blocului de climatizare cu restul bordului, ca ma scotea din sarite cu zgomotele. acu nu mai misca aiurea acolo.
Catalin_Gabriel
Mersi Bertro.
Ai k o sa citec acolo si da trebuie sa pun si in usi.
Contra ruginii care ceva obisnuit la dacie ai vreo solutie?O sa bag ulei si vasilina un usi si praguri.
cipri20
incearce cu antifon fabricat de sprint 2001, e la cutie de 6 kg si e super!
l-am folosit si eu. atata ca e putin mai scump, eu am dat 78 RON pe o cutie din asta, dar merita, si daca poti, pune in loc de folie, inca un strat de mocheta.
ydaniel
autovopantul de policolor e mult superior fata de antifon evident si la pret!:P
Daacia97
Pot sa dau doar o mana de grund dedesubt,fara a folosi antifon etc? sau vaselina cat cuprinde? huh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.