Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ce reviste auto preferati.
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
AlexV
cred ca s-a mai facut un astfel de chestionar dar cu timpul lucrurile se schimba. votati ce preferati cel mai mult. si daca va plac si altele puteti sa le mentionati intr-un post.

daca ceea ce vreti sa votati nu se afla in chestionar va rog sa ma anuntati si rezolv. biggrin.gif
bzip2
pai ai uitat de AutoExpert-ii de pe la Ilioara...
MMihai
Cel mai bun e Catalogul Auto care apare o data pe an ... din 96 pana in 2003 am toate nr. si acum ma ineresez de cel pe 2004 :wink:
AlexV
Eu personal prefer xtreme auto si auto test. destul de haioase si artcolele nu sunt toate comandate. catalogul auto este sub orice critica iar supercar e cea mai mare tzeapa. la autoexpert am fost abonat un an de zile. e adevarat ca nu am primit decat jumatate din exemplare, da nu mai cumpar......
Mihai_E
io am abonament la autoexpert si am primit toate numerele pina acum (fro 7). in rest mai cumpar ocazional automondial si autoshow.
patratel
io as prefera una care sa aiba shi poze cu fete biggrin.gif cum e asta de aici: http://www.autoghid.ro/images1.go
RaduMan
dar de http://siab2k3b.3x.ro/04_11_2003/index.html ce ziceti ?
BBC
Am citit Autoturism (era singura care aparea), am trecut la AutoMondial si am ajuns la AutoExpert.

Am avut abonament la AutoExpert, am primit toate numerele, dar imi ajungeau numai prin 15-20 ale lunii, asa ca am renuntat.



Pt. AlexV: Daca stai la bloc revistele se fura din posta.
RaduMan
Ultimul numar din AutoExpert este din aprilie?

Asa apare la ei pe site.
GeorgeB
auto expert , automodial , autoshow , auto motor si sport ...



toate la fiecare aparitie biggrin.gif
FLEX
Presa auto romineasca e la nivelul presei "generaliste" in opinia mea, prea multe informatii dupa ureche, prea multa spaga la vedere, prea mult subiectivism, in schimb dispui de prea putine informatii tehnice; normal la cea mai mare parte a subiectelor de pe acest forum era suficient un raspuns de genul "uite, in revista cutare, intr-un articol semnat de cutare, zice ca asa si pe dincolo"; poate ca exagerez, dar sint prea multe necunoscute si prea putine pareri avizate cu referinte solide.

Eu prefer "Quattroruote", chiar daca o iau de la solduri, dupa 5 luni de la aparitie.
igs
eu citeam ams dar de cand cu minciuna cu x90 am renuntat in favoarea autoexpert
bobo77
ProMotor din cind in cind, nu pot sa zic ca nu ratez una...
C a t a l i n
Auto Motor și Sport. (am toată colecția)
Arhimede
Eu citesc de vreo 9 ani.Am inceput cu ams.

Quattroruote e foarte buna...niste teste forte complexe, mai complexe decat in ams chiar.

Topgear e cam comerciala..si ma pacalaesc doar uneori.

AlexV de ce e teapa Supercar? Eu o iau pentru ca sunt articole preluate din Evo,autocar,carmagazine parca. De la Monaco la Modena in Alfa 8c,430 Scuderia si Maserati Granturismo putea sa fie insotit de pagini goale in restul revistei.

In rest am incercat to...de la autoturism la...autocar(pe care nu l-am mai gasit ca era misto) si chiar cox...dar nu ma mai las pacalit:)

Mai citesc si promotor din cand in cand.

Luna asta am tinut post.Stau prost cu banii:)
WNS
Prima mea alegere ar fi fost Quattroruote, dar nu se regaseste in poll, motiv pt care am votat a doua preferinta din ierarhia personala auto motor si sport.
Numai bine.
Stefan
pollul e facut in 2003. Pe atunci nu era Quattroruote la noi. Si unele din poll au disparut.
Am votat AMS. Am toate numerele de la primul din 97. Am I crazy or what?
AR-18-MOS
ProMotor ... smile.gif
gabylzr
AutoMondial.
sonycu
citesc cu placere revista promotor..
radioman
O revista facuta de profi - QuattroRuotte... ph34r.gif
DMP
Auto Motor si Sport de vreo 2 ani. Si catalogul ala cu toate marcile scos anual de AMS.
Thor1983
Din pacate mi se pare ca nici o revista, de orice fel, din Romania, nu merita banii dati pe ea. Mai ales atunci cand internetul abunda de informatii. Am lucrat pentru un timp in redactia unei reviste IT si am vazut cum se scriu articolele si de atunci am jurat sa nu mai dau banii pe presa.

In TopGear si QuattroRoute majoritatea articolelor sunt traduceri destul de putin reusite ale articolelor din strainatate. Prefer sa citesc originalele.

Revistele auto romanesti merg citite atunci cand am putin timp de pierdut, dar in nici un caz nu pot spune ca ofera informatii de o calitate prea buna.
ssilviu
Cititul unei reviste pe buda e nepretuit. Asta cred ca e motivul pentru care mai exista pe piata. icon_mrgreen.gif
aphophis
QUOTE(ssilviu @ 26 May 2008, 22:42)
Cititul unei reviste pe buda e nepretuit. Asta cred ca e motivul pentru care mai exista pe piata.  icon_mrgreen.gif
*




blush.gif blush.gif
Arhimede
QUOTE(ssilviu @ 26 May 2008, 22:42)
Cititul unei reviste pe buda e nepretuit. Asta cred ca e motivul pentru care mai exista pe piata.  icon_mrgreen.gif
*


Exact.Si eu mi-am pus intrebarea de ce le mai iau.Si m-am gandit la orele de singuratate care ma asteapta pe buda. radmasa.gif

Azi chiar citeam editorialul lui Jeremy(care de altfel e cam aiurea tradus si fara legatura cu RO.) si in dreapta poza lui cu mana la nas radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.