Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alegere telefon la abonament Orange
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Andy_ACS
Sal! Vreau sa va cer sfatul in legatura cu un telefon pe care urmeaza sa il cumpar pentru tatal meu (tel cu abonament orange). Pana acum a avut un Siemens A55 de care a fost multumit, singurul repros era ca ceasul si alte chestii erau scrise cu caractere prea mici, fapt ce ingreuna citirea.
Ma intereseaza un telefon la buget redus, de maxim 1,5 mil. Nu e nevoie sa aiba ecran color, irda etc. Doar un tel decent la care sa se auda clar, acumulatorul sa tina cat de cat (minim 3-4 zile in stand by) si sa nu aiba probleme cu semnalul.
Astept sugestiile voastre
(tel cred ca o sa il iau de la Euro GSM - au oferta bogata si preturi mai mici)
Multumesc anticipat.
Bafta!
Jack Daniel's
Ia un Sagem cu ecran color daca au pe oferta . Sunt telefoane bune cu preturi mai mult decat acceptabile .
Manuel
Desi mai nou sunt fan SE biggrin.gif , la bugetul asta iti recomand asta http://www.orange.ro/phones/nokia1100-ro.html
Am vreo doi colegi care au si sunt foarte multumiti, bateria tine cam o saptamana, semnal ok.
Andy_ACS
Multumesc pentru sfaturi, o sa le iau in calcul
La Nokia 1100 ma gandeam si eu la inceput, dar am citit review-uri pe net si scria acolo ca nu prea se aude bine la el.
Ma mai gandesc, astpt inca sugestii
merci
RIon
Nk 1100 e ok, insa ar merge si 3410; daca vrei sa il iei de la firma respectiva, da-mi un MP si te ajut wink.gif
Asi
hmm la abonament musai?

daca nu neaparat abonament cauta un 6310 cu "i" sau fara "i" . e demential telefonu.. baterie spre 2 saptamani, modularea semnalului perfecta (e aproape etalonu mobilelor la modulari de semnal, receptie, etc.. )
nu se mai fabrica din pacate dar gasesti pe la 2mil-3mil sh..

si mai e fratele mai mic, 6210 .. semnal aproape perfect, baterie ceva mai mica - 5-10zile in functie de noroc, e mai subtire a 6310 dar si functii minus fata de 6310. e un mobil bun deasemeni.. se gaseste sh pe la 1-1.5mil ..

am avut de amandoua si desi mi-a trecut si 6600 si alte ozn-uri prin mana, eu am ramas la 6310i-ul meu vechi de vro 3ani care merge ireprosabil ca in prima zi (mai putin la baterie, unde la inceput ma tine circa 2 saptamani si acum abia ajunge sa stea 1saptamana, dar sta lejer 5zile.. adica tot e bine. )
Andy_ACS
Asi, am auzit si eu despre respectivele telefoane ca sunt bune, dar oricum trebuie sa fac abonament si imi pot lua unul nou la pret redus
merci pt sfaturi.
Inclin spre nokia 1100

Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.