Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inca o problema..
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
raduw0w
Azi dimineata cand am plecat cu masina (dacia break an 98) ... eram in a3-a .. cand sa ii dau a 4-a nu imi intra, parca era blocata treapta a 4-a .. ce o fi ? astazi cand am plecat din nou cu ea.. i-am dat a4-a .. dar cand am schimbat din a3-a in a4-a cand am ridicat piciorul de pe ambreaj s-a turat cca 2-3 secunde... apoi a mers bine in a 4-a ....

CU MOTORUL OPRIT IMI MERGEA FOARTE USOR TOATE TREPTELE, DE LA A 1-A PANA IN A 5-A ...
maho
Ambreiajul.
raduw0w
pfff .. de plecat, pleaca bine.. doar cand sa bag in a4-a nu imi intra ... si azi mi-a mers si a 4-a.. dar cand am ridicat piciorul de pe abreaj sa turat umpic ... CU MOTORUL OPRIT MERG TOATE VITEZELE
KeO
N-are nimic ambreiajul, dar nici n-o poti rezolva pe forum. Problema poate fi din sincroane, pinionul baladior sau furci uzate. Ai obiceiul sa conduci cu mana sprijinita pe schimbatorul de viteze?
raduw0w
cam da.. conduc cu mana pe schimbator ...
KeO
In cazul asta, apar uzuri premature la furci. Posibil de acolo sa fie. Oricum, trebuie facuta bucati.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.