Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnire DACIA 1100 - SIAB 2005
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
SPORTivu
excl.gif Felicitari tuturor celor care au participat! Au fost numai masini frumoase, nu foarte multe ce-i drept, de la cea mai originala si conservata si pana la cele modificate. Trebuie sa aduc in fata (binenteles in calitate de prieten si coleg de suferinta) doua din aceste "bestii" pe 4 roti, ce-i drept ajunse sau chiar trecute de "maturitate" , si anume :

1) B-35-XIG - Uncle Sam (fratiorul meu mai mare....ah unchiule firar ele sa fie de tampoane!!!!)

2)B-15-AUT Andy (felicitari, mie cel putin mi-a parut cel mai frumos modificata si cu performante demne de invidiat- eu am avut cateva "orgasme automobilistice" la demaraje ,hehehe)

Cat despre restul, vedeti in poze!

Enjoy! wub.gif

(ps, mai sunt si cateva facute la Circul de stat in buc, unde ne-am intalnit sa mergem incolonati)
ydaniel
arata bine 1100-le!felicitari baieti~!vreau si eu o tura cu ele tongue.gif
paulp
Si care-i totusi problema tehnica aici? Sau n-ai nimerit Cafeneaua 182.gif:
SPORTivu
QUOTE(paulp @ 10 Oct 2005, 12:09)
Si care-i totusi problema tehnica aici? Sau n-ai nimerit Cafeneaua 182.gif:
*




O mica problema de natura UMANA biggrin.gif scuze!
cnn
Foarte frumoase. Felicitari pentru pasiunea si munca depusa de a le prezenta la acest nivel tehnic si estetic. Am avut, in trecut, doua Dacii 1100 si de curand am achizitionat una, avand o stare conforma cu imaginile anexate. Am o intrebare: pentru masinile cu jante originale de unde procurati anvelopele? Multumesc!
SPORTivu
QUOTE(cnn @ 10 Oct 2005, 14:39)
Foarte frumoase. Felicitari pentru pasiunea si munca depusa de a le prezenta la acest nivel tehnic si estetic. Am avut, in trecut, doua Dacii 1100 si de curand am achizitionat una, avand o stare conforma cu imaginile anexate. Am o intrebare:  pentru masinile cu jante originale de unde procurati anvelopele? Multumesc!
*




Felicitari pt achizitie. Observ ca aveti baza buna pt restaurare, aripile fara banuiesc ca-s originale ca nu au lufturi prea mari fata de capota. Caroseria arata bine, are linie nu gluma, o sa iasa frumos!

Cauciucuri pt jante originale nu prea se mai gasesc noi, foarte greu se mai gasesc pe la baietii astia cu sh-uri de anvelope straine. Uncle-Sam, amicul si tov meu de suferinta a gasit la un batranel 4 cauciucuri noi (nerulate) dar imbatranite si parerea mea este ca sunt periculoare!
AL
FELICITARI pentru masini dar si pentru initiativa!!!

Intrebare: cei de la Renault sau Dacia au fost invitati/contactati de voi la SIAB?... daca da, au fost sau nu cuprinsi de nostalgie????... s-au aratat interesati?... in alte tari, eforturile voastre ar fi sprijinite de compania "mama"...

Uncle-Sam
asta doar organizatorii pot s-o spuna. cert este ca va mai avea loc o intalnire in primavara in curtea fabricii de la mioveni
sechi
QUOTE(cnn @ 10 Oct 2005, 13:39)
Foarte frumoase. Felicitari pentru pasiunea si munca depusa de a le prezenta la acest nivel tehnic si estetic. Am avut, in trecut, doua Dacii 1100 si de curand am achizitionat una, avand o stare conforma cu imaginile anexate. Am o intrebare:  pentru masinile cu jante originale de unde procurati anvelopele? Multumesc!
*




Da-mi un PM si vorbim despre cauciucuri! biggrin.gif

Am si eu o poza cu masina ta! Sic! radmasa.gif

Poze facute de mine la SIAB le-am postat la topicul Dacia 1100.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.