Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nuca schimbator
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
fenomen15
Am avut surpriza neplacuta sa mi se sfarame plasticul sau cauciucul de pe nuca ca intr-un final sa trebuie sa-l schimb iar de aici vine si intrebarea:
Ce tip de nuca imi trebuie?Sunt toate cu acelasi sistem de prindere?Am vazut unul pe mercador si arata cam asa user posted image.

O fi bun?
silviu myl
nustiu daca de potriveste .mai bine cauta unu la dezmembrari tot de supernova
Capitan_marian
da ! se potriveste..e universala are 3 suruburi pe imbus. se strange pe tija schimbatorului..
da mie nu imi place:) cauta si tu alta mai misto..
fenomen15
@ silviu eu vreau alt schimbator,mai frumos,nu cel clasic...

am gasit unul asemanator pe albastru pe care as vrea sa-l iau dar nu stiu daca merge sau nu..nu vreau sa-mi pierd bani si timp degeaba happy.gif
user posted image
Capitan_marian
asta da si mie miar trebui.. cat costa?
fenomen15
67 de lei..nu`i chiar asa mult..
@ nu merge sa-ti dau pm..da-mi fb-ul tau ca vreau sa te intreb niste chestii de tuning interior ca am vazut ca te pricepi(pagina ta de fb din semnatura)
Capitan_marian
da. intra acolo daca ai facebook... up.gif
catalinski
Vezi ca era cineva la bursa care vindea nuci dinastea de logan sau renault,parca si maskatu si-a schimbat-o si dadea chiar bine a lui.
fenomen15
il astept atunci aici sa vedem ce are sa ne zica
silviu myl
mie unu imi place cel original . pe al meu l-am "modificat" iam pus led in el si se vede super frumos
adrianpaul_82
QUOTE(silviu myl @ 29 Mar 2014, 20:20)
mie unu imi place cel original . pe al meu l-am "modificat" iam pus led in el si se vede super frumos
*



Silviu, spune-mi si mie te rog frumos cum ai pus acel led la schimbator.

Adrian: adrianpaul_82@yahoo.com
x_dadu
Și la mine s-a sfărîmat nuca. Capacul pe care este trasată orientarea vitezelor nu mai e la poziție, dedesubt se vede o "măciulie de alamă ".
Cum se desface acea parte de sus ca să pot căuta la vreun magazin?
x_dadu
am cumpărat o nucă simplă cu 20 de lei cu garanția verbală că a mai reușit cineva să o pună pe DSN și am trecut la treabă. Ca să scot nuca veche, a trebuit să intru puternic cu cuțitul, am tăiat tot pînă la fier, nu știam că acolo se va ajunge dar nu mai aveam răbdare.
Maskatu
Ce nuca? De logan?
x_dadu
Cea cumpărată nu e de logan, e ceva simplu în piele fără desenul vitezelor.
stefanionut92
QUOTE(x_dadu @ 15 Oct 2015, 20:20)
Cea cumpărată nu e de logan, e ceva simplu în piele fără desenul vitezelor.
*


Pai si ce ai facut pana la urma, s-a potrivit?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.