Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: O nunta...
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
radian
Nu de mult in Valea Jiului (Vulcan) a avut loc o nunta cu cantec. In toiul petrecerii mirele a surprins-o pe mireasa care-si facea de cap cu nasul la toaleta. Evident, pe loc a intrerupt nunta, si deci primul divort, mirele cu mireasa, al doilea divort, a doua zi, nasul cu nasa.

Unul din muzicanti, ajuns acasa mai repede ca de obicei, si-a gasit si el nevasta cu cineva in pat, deci si al treilea divort...
costi
ha ? nu trebuia la bancuri ?
IRONICK
Hmmm 3 dintr-un foc . . . .
skija
asa, si? ... se mai intampla nene...
radian
QUOTE(costi @ 11 Oct 2005, 16:20)
ha ? nu trebuia la bancuri ?
*



Chiar nu-i banc, s-a intamplat pe bune!
MAKRON
Stii ce e mai jenant, aici?
Puteau dracului sa se abtina macar pana se termina nunta! N-am sa inteleg in veci cum poate sexul sa-ti intunece ratiunea in asa hal.
argon
QUOTE(radian @ 11 Oct 2005, 16:19)
Nu de mult in Valea Jiului (Vulcan) a avut loc o nunta cu cantec. In toiul petrecerii mirele a surprins-o pe mireasa care-si facea de cap cu nasul la toaleta. Evident, pe loc a intrerupt nunta, si deci primul divort, mirele cu mireasa, al doilea divort, a doua zi, nasul cu nasa.

Unul din muzicanti, ajuns acasa mai repede ca de obicei, si-a gasit si el nevasta cu cineva in pat, deci si al treilea divort...
*




Sunt din zona..si nu e banc..am auzit si eu... radmasa.gif
Yva
Acuma daca stam si ne gandim, chiar are rost sa destrami familia pentru o partida de sex in picioare la perete??? poate aici nu a fost cazul unei tragedii, dar unii copii sufera urat de tot din chestiile astea. Si ajung pana la o varsta destul de inaintata sa se comporte ciudat. Sa nu se exteriorizeze si sa vada doar partea goala a paharului in viata. Merita??
anpop
...dar nasa a ramas NF?!...shit...macar se combina cu lautaru' radmasa.gif
alexandrudicu
QUOTE(dweep @ 11 Oct 2005, 17:54)
N-am sa inteleg in veci cum poate sexul sa-ti intunece ratiunea in asa hal.
*



Uita-te la doi oameni cand fac sex si uita-te la doua animale, nici o diferenta.
Intelegi ? biggrin.gif
Yva
Uita-te la doi oameni cand fac sex si uita-te la doua animale, nici o diferenta.
Intelegi ?


Zi-mi un animal care stie sa cante la taragoata smile.gif
algor
QUOTE(Yva @ 12 Oct 2005, 18:23)
 
Zi-mi un animal care stie sa cante la taragoata smile.gif
*



Monica......e bine? icon_mrgreen.gif
musicall
Nu are de ce sa apara suferinte!!! Erau tineri casatoriti si deci... nu aveau copii !!!
ashu
Pai poate aveau nasii... sau lautaru.
radian
QUOTE(Yva @ 12 Oct 2005, 16:23)

Zi-mi un animal care stie sa cante la taragoata smile.gif
*



In cazul de fata mireasa... Facea sex oral cu nasul cand au fost surprinsi...
ashu
He he, ce kinky era tipa.

Auziti ma, dar din ce zona a tarii era mireasa? Poate asa era obiceiul pe la ei, in noaptea nuntii mireasa trebuie sa-l suga pe nash. radmasa.gif
Mache
O ramas obiceiul acela medieval cu feudalul care putea poseda mireasa in noaptea nuntii? Ai 243.gif -u' baroni locali!
argon
Oameni buni...nu va mirati... ca e vorba de Valea Jiului..nu vreau sa supar pe nimeni..dar in zona aia exista niste oameni foarte ciudati...nu toti...dar sunt destui... icon_mrgreen.gif
Dreamer
Daca asa e obiceiul pe acolo, sa vezi cum vin si ma fac nas la toate nuntile ...
radmasa.gif
Charlton
Nu-mi vine sa cred , ce animale . smile.gif
Deci daca s-a intamplat la o nunta , banuiesc ca era si filmata , deci de unde se procura caseta ? 04.gif
paulp
de la Pro-sTV wink.gif
algor
se face si reconstituire??? ca probe la divort!
GoGu
pai daca facea sex cu nasu (nu cu nashu smile.gif ) se cheama sex nazal, nu oral...
radian
QUOTE(argon @ 13 Oct 2005, 12:00)
Oameni buni...nu va mirati... ca e vorba de Valea Jiului..nu vreau sa supar pe nimeni..dar in zona aia exista niste oameni foarte ciudati...nu toti...dar sunt destui... icon_mrgreen.gif
*



Mai, nu fi rautacios... Vorba lui M. Dinescu: D-zeu cand a impartit prostii a avut grija sa dea tututor cu masura...

Fi convins ca mirese care si-o pun cu nasii ai sa gasesti si in Valea Jiului, si in Bucuresti si in multe alte locuri...
alex275
Ce catea, ce replica i-o fi dat mirelui? Si cum o fi iesit din buda aia sa dea ochii cu invitatii!? radmasa.gif

Ce-ti ofera viata uneori.....
clau lcf
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif nu mai pot de ras. femeile astea
victor23ro
radmasa.gif si cinstea au mai strigat-o oare ? , dar lautarii i-au mai platit ? ,

or fi mancat mesenii pe sparte si nici nu au dat banii.... radmasa.gif
alex275
Da' stau si ma gandesc, muzicantul ala ajuns acasa mai devreme si fara lovele, ce o fi daramat-o p-aia din bataie radmasa.gif


ashu
QUOTE(alex275 @ 14 Oct 2005, 09:30)
Ce catea, ce replica i-o fi dat mirelui?
*


Banuiesc ca: "Draga, nu e ceea ce crezi." radmasa.gif
silverone_82
QUOTE(alex275 @ 14 Oct 2005, 09:30)
Ce catea, ce replica i-o fi dat mirelui?
*


sau..."Ii reparam fermoarul draga.".....cu gura radmasa.gif
alex275
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


Nasu' si-o fi gasit nasu'?
sinaxis
Eu sunt chiar din Vulcan. Din pacate, intamplarea e reala.
Fara comentarii...

Cele bune
paulp
De ce spui "din pacate", Nasu cumva?
sinaxis
QUOTE(paulp @ 14 Oct 2005, 14:22)
De ce spui "din pacate", Nasu cumva?
*


Nu-s nasul. Eventual se putea sa-i fi cununat eu. Dar apartineau de alta parohie.
Oricum, e pacat de viata lor! Ce viata pot avea niste oameni care au doar atat minte?
Sincer n-as glumi cu chestia asta. Sau inca nu esti casatorit?
paulp
Vad ca te-a afectat rau wink.gif

Sincer, nu merita sa pui la suflet, atita minte, atita viata...

PS. Sint casatorit de muuuuult timp, dar am avut grija sa nu las mireasa nesupravegheata 243.gif
Manuel
QUOTE(sinaxis @ 14 Oct 2005, 13:31)
Sincer n-as glumi cu chestia asta.
*



Cum sa nu glumesti daca-s prosti gramada? Puteau sa-si faca de cap oricand, dar nu in noaptea nuntii, cu zeci de invitati prin preajma.
Cel mai mila mi-e de socrii mici, probabil o asemenea rusine nu se va sterge niciodata.
paulp
Manuel, parintele priveste lucrurile duhovniceste, si are dreptate sa fie trist, dar noi, mirenii, mai ales aici pe forum, nu ne putem exprima decit intreaga compasiune pentru mire, si mistoul absolut pentru mireasa, naș și amaritu de lautar smile.gif
alex275
"E pacat de viata lor" "sau inca nu esti casatorit?"

Daca nu-ti e cu suparare, ce viata ar fi avut dupa nunta? Prin "bude"? Cine e vinovat?
Ce vrei sa spui prin "sau inca nu esti esti casatorit"? Adica astia castoriti ce trebuie sa faca?
Sa accepte sa le cante la flaut prin wc consoartele? Ce fel de femeie e aceea care "fredoneaza o melodie la flaut" in wc, in noaptea propriei nunti? O fi vreo doamna..
radmasa.gif

P.S. Ma scarbesc profund doamnele astea! sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
CosminM
QUOTE(sinaxis @ 14 Oct 2005, 12:31)
Nu-s nasul. Eventual se  putea sa-i fi  cununat eu. Dar apartineau de alta parohie.
Oricum, e pacat de viata lor! Ce viata pot avea niste oameni care au doar atat minte?
Sincer n-as glumi cu chestia asta. Sau inca nu esti casatorit?
*


Ba eu zic ca e de rasul curcilor, gastelor, etc. Fufa aia cred ca nu avea nici un sentiment (de dragoste) fata de tip. Iar nasul ... radmasa.gif s-a ales macar cu ceva (cam scurta dar ce sa-i faci). Stiti cum e cu nasul si puta finei ...aici a fost invers. Muzicantul saracul eu zic ca a avut bafta .... a descoperit ce nenorocita avea acasa.
Ce-si face omul cu mana lui (sau a altuia, sau cu gura) ---> Lucru Manual, Oral.
alex275
M@nuel

Nu pot sa ma abtin sub nici o forma
Parca-l aud pe mire: socrii mici, aceasta nunta se incheie aici!
Socrii mici: de ce!?!?!?!?
Mirele: pentru ca am surprins-o pe mireasa in timp ce-i facea o **** nasului!!! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
adso
da, e clar ca s-au facut de rasul curcilor. incredibil, cat cretinism.

de fapt, ginerele e din pacate cel mai castigat din toata afacerea. a scapat repede de o curva cu care altfel poate ramanea toata viata.
sinaxis
QUOTE(alex275 @ 14 Oct 2005, 15:03)
M@nuel

Nu pot sa ma abtin sub nici o forma
Parca-l aud pe mire: socrii mici, aceasta nunta se incheie aici!
Socrii mici: de ce!?!?!?!?
Mirele: pentru ca am surprins-o pe mireasa in timp ce-i facea o **** nasului!!! radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*


"... sau am ras de pacatele altora iar pe ale mele nu le-am socotit..." spune o rugaciune care de regula se citeste seara.
Sa nu radem, azi sunt ei maine s-ar putea sa fim noi.
alex275
Hai sa nu exageram mad.gif mad.gif mad.gif
Ca si eu sunt nas si n-oi fi singurul. Dar pana acolo.........

Nu stiu cui si unde dai tu dreptate!!!
ashu
Ma, io sper sa nu ma mai insor din nou, si daca totusi o fac, sa rezist tentatiei de a-mi suge nashu la veceu in noaptea nuntii. smile.gif
adso
nu da dreptate nimanui sinaxis. e crestin si incearca sa inteleaga si sa ierte.

rasul e o pedeapsa foarte mare. da' parca astia o merita.
paulp
Parinte (sinaxis) nu stica cheful baietilor, ca ne spovedim duminica si ne iarta Cel de Sus ca ridem de prostia umana wink.gif

Ashu, nashu ca nashu, da ce te faci cu nasha, daca te mai insori o data 243.gif?
paulp
Baaaaaa, pacatosilor, azi e Sf. Parascheva, ptiuu, spurcaciunilor....
vv
Si toate astea din cauza ca muzicantu' canta manele, si mirele s-a dus sa-l caute pe nas ca sa trateze cu muzicantii, sa obtina o muzica mai buna smile.gif
Morala: am vazut si manelisti nefericiti 04.gif
alex275
Da zice undeva ca sfanta Paraschiva e iertatoarea de pacate a "mireselor in flacari"?
Cu sfintenie si plecaciune pun si eu o intrebare necuvenita, Sfantului Parinte
SfNeo
Ce....Habârdani....vroia un pic mai mult mireasa....nu`i ajungea ce avea mirele....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.