Presupun ca cei ce detin Dacia Solenza deja stiu (sau au) problema clasica in care bucsa de plastic sa largeste in timp din cauza frecarii, rezultand joc in bratele stergatoarelor.

Am avut 2 asemenea dispozitive pe care le-am rafacut - cu bucse de bronz cu canal interior de ungere + rectificat putin axul pe care se prinde bratul stergatorului pentru a fi concentric.

Unul l-am montat pe masina, unul il ofer spre vanzare.

Precize ca acest "update" mareste substantial perioada de functionare si implicit micsoreaza gradul de uzura al ansamblului (chiar si in comparatie cu un model nou care are un pret nejustificat de 450 Ron pentru calitatea pe care o ofera).

La ansamblul de vanzare am refacut si filetul corpului de plastic (cel care se prinde pe caroserie) + piulite noi de plastic pentru a evita ruginirea pe termen indelungat si implicit o desfacere usoare fara distrugerea asamblului is a caroseriei.

Pretul pentru acest ansamblu este de 200 RON. Pentru a evita orice urma de indoiala, in caz ca sunteti nemultumiti dupa achizitionare, returnez banii (cu innapoiere produsului bineinteles).

La cerere pot urca si poze (desi el este deja ansamblat), dar pentru o confirmare il pot desface si fotografia.

Livrarea se face din Iasi.