Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Task manager
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Lexy
Nu stiu cum am reusit dar task-managerul meu arata ca'n poza.Vreau sa fie ca inainte..dar nu stiu pe ce am apasat ca sa dau "undo".....


Mercic
MoneyTalks
Daca ne-ai spune si cum arata inainte, te-am putea ajuta... rolleyes.gif
RIon
in start - programs - system tools - system restore - alegi o data anterioara, dai clic si next wink.gif
Lexy
Urasc system restore si mi se pare o metoda tare ciudata ptr ce vreau eu.
Cum arata inainte?Pai da si tu alt ctrl del si pe urma uite-te la poza pusa de mine....e before and after!
MoneyTalks
Lexy >> Pai la mine asa arata task managerul... smile.gif De asta te-am intrebat cum arata inainte.

Vezi ca ai niste tab-uri sus, numite "Applications", "Processes", "Performance", Networking" si "Users". Fa click pe fiecare din acestea pina obtii cum a fost.

RIon >> System restore e cea mai cretina chestie introdusa de microsoft! La orice sistem instalez, PRIMUL lucru pe care il fac e sa dau disable la prostia aia... tongue.gif
Cornel001
nici eu nu inteleg ce vrea sa zica prin "cum a fost". Decat ca money are dreptate si a apasat pe tabul "processes" si nu mai vede "applications" cum era obisnuita. apasa sus in stanga din nou pe "applications".
thunder
dai dublu click pe marginea ferestrei si revine la varianta anterioara
marginea ferestrei=marginea aia de vreo 5 mm
marksman
Aaa, din cate-mi amintesc eu de Windows, click cu butonul drept pe marginea de sus a ferestrei, alege "Show title" sau cam asa ceva. (Sorry, Gentoo running here tongue.gif )
Fire
Fa ce a spus thunder...asa se rezolva problema! Te-oi fi jucat tu cu mouse-ul si ai dat din greseala dublu-click in acel spatiu wink.gif
RIon
lamine a aparut imaginea ca sicum ar fi jumate stearsa...
UniiSuntUraciosi
Da dublu-click pe chenarul gri al ferestrei si se rezolva
GeorgeB
yup , dublu click pe ferestra wink.gif
Cornel001
QUOTE(RIon @ 16 Oct 2005, 18:00)
lamine a aparut imaginea ca sicum ar fi jumate stearsa...
*


Si la mine... cred ca a sters-o special ca sa nu vedem ce se joaca pe acolo... 04.gif
Fire
eu credeam ca nu vad bine...zici ca e cu guma stearsa smile.gif
Lexy
Gata baieti s-a rezolvat fir'ar sa fie. Multumesc tare mult.

Se poate inchide!!!

PS:Si da binenteles ca am sters procesele alea, de ce sa va bagati voi nasul in el computadore? smile.gif
RIon
QUOTE(Lexy @ 17 Oct 2005, 08:13)
Gata baieti s-a rezolvat fir'ar sa fie. Multumesc tare mult.

Se poate inchide!!!

PS:Si da binenteles ca am sters procesele alea, de ce sa va bagati voi nasul in el computadore? smile.gif
*



Pai...bai frate, daca mai stergi, scrie si tu un rand pe tema asta, ca eu deja vedeam si virusi si worms si vreo 3 americani pe acolo...
cum s-a rezolvat?
Lexy
Dublu click pe chenar.As simple as that.
RIon
Sa nu se mai intample!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif wink.gif
anpop
QUOTE(RIon @ 16 Oct 2005, 16:12)
in start - programs - system tools - system restore - alegi o data anterioara, dai clic si next wink.gif
*


tu chiar folosesti system restore?! jeez...daca ai nelamuriri de intrebare da-mi PM tongue.gif
RIon
QUOTE(anpop @ 17 Oct 2005, 08:38)
tu chiar folosesti system restore?! jeez...daca ai nelamuriri de intrebare da-mi PM  tongue.gif
*



l-am folosit de cateva ori cand am facut prostii wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.