Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: toba combinata...maaaare greseala!?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Terminus75
Am facut o greseala. Cred.

In loc sa dau bani mai multi si sa-mi cumpar toba finala de supernova am cumparat toba din doua bucati fabricata pentru nova. S-au imbucat aproape bine. Insa: nu sta cum trebuie la locul ei si, aparent, nu poate fi reglata. Se loveste de tot ce gaseste in cale facand un zgomot de-a dreptu' imposibil de suportat. Am fost pana acum in service de cel putin 3 ori. Cel mai mult 'linistea' a durat 2 saptamani. Are cineva vreo sugestie, in afara de inlocuirea ingineriei cu toba recomandata de Dacia? 053.gif Multzam!
klaus
Vin-o la intalnire sa ne uitam la ea sa vedem ce se poate face
cristimm
Eu am facut exact pe invers adica am luat toba de SN si am montat-o pe Nova. S-a potrivit perfect deci si la tine ar trebui sa se potriveasca. Probabil ca e montata prost.
Terminus75
Klaus, cand este urmatoarea intalnire?

Cristim, inclin sa cred ca ai dreptate - altfel nu s-ar justifica cele doua "saptamani de liniste" de care am vorbit mai sus...
Marty
Terminus75, diseara, parcarea de linga restaurantul Pescarus
Valentine
QUOTE
Klaus, cand este urmatoarea intalnire?

Cristim, inclin sa cred ca ai dreptate - altfel nu s-ar justifica cele doua \"saptamani de liniste\" de care am vorbit mai sus...


vezi ca e in sus-stanga un anunt cu rosu: Azi este Joi! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.