Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se aprinde martorul de la injector in mers
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Dyzy
Salutare, se pare ca dacia mea e pusa pe belele vara asta, pana acum nu mi-a facut niciodata asa, azi insa, am incarcat masina si am plecat la drum, foarte cald afara ce-i drept si aveam o greutate de 1500 kg (dacia papuc), in mers dupa vreo 50 de km mi s-a aprins brusc martorul de la injector insa masina mergea normal, am luat contactul in mers, l-am pus iarasi, s-a aprins cat sa amortizeze pompa dupa care s-a stins si am continuat drumul, dupa 4-5 minute, s-a aprins iarasi, am repetat si acum am ajuns acasa. Acum vin cu intrebarea, din ce cauza face asta? recent am avut probleme cu unul din releele din stanga de la pompa de benzina care avea un papuc mai slab, acum pare sa mearga ok. Inca ceva, mi s-a intamplat sa mi se opreasca de 2 ori, pur si simplu, o data eram in mers, scoasa din viteze si m-am pomenit cu ea ca a murit, si o data eram la relanti parcat pe dreapta, la fel a murit.
adriano2br
Cel mai probabil potentiometrul de la clapeta de accelereatie este de vina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.