Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce ziceti? :D
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
maneasa123
Ce ziceti baieti? vor arata frumos cand le voi monta? biggrin.gif
klaus
Ravisant
IRONICK
De ce nu le-ai vopsit cu clapetele deschise?
maneasa123
Era mai bine sa le vopsesc cu clapetele deschise?
IRONICK
da
Dr.Cross
Părerea mea e că te vor enerva peste puțin timp...
MyKe89
Ma dor ochii.
velceani
ia gandeste-te un pic... nu era mai bine sa le faci doar marginea rosie?
sigur erau mai placute la vedere si mai de efect...
maneasa123
Am revenit cu niste pozee.. eu zic ca au iesit bine... prima data cand fac asa ceva.. deci pentru prima data zic ca mi-au iesit bine wacko.gif biggrin.gif

5 Sep 2014, 17:24:
Am revenit cu niste pozee.. eu zic ca au iesit bine... prima data cand fac asa ceva.. deci pentru prima data zic ca mi-au iesit bine wacko.gif biggrin.gif
klaus
Fascinant, rapitor, seducator, desfatator chiar.
Pe principiu frumusetea e aia care ne gadila placut privirea.
O culoare mai fosforescenta nu ai gasit? un verde mi s-ar fi parut mai potrivit...
kingviper
Manerele de deschis usile cum de nu le-ai vopsit?

maneasa123
Pai le-am facut pe toate pe rand... va urma sa vopsesc si alea... acum vreau sa schimb distributia..
Iulikk
Ti-ai batut joc de masina...
kingviper
Sincer sa fiu, nici mie nu imi place, dar daca omului ii place, nu putem comenta.
klaus
Da' de ce nu putem comenta? E ilegal, e imoral sau ingrasa?
Pai daca insusi initiatorul ne-a cerut parerea:
QUOTE(maneasa123 @ 28 Aug 2014, 19:43)
Ce ziceti baieti?
*

noi de ce "nu putem comenta"?
cgc64
sincer?tiganie!
kingviper
@ klaus: nu ma refeream la faptul ca nu putem comenta aici smile.gif ca oricum a cerut pareri, ci ca nu putem comenta gusturile, nu ne putem c*c* in gusturile omului.

Masina alba, alea rosii, deja o dam in sorcove... dar repet, nu ma pot c*c* in gusturile omului.



8 Sep 2014, 08:50:
QUOTE(velceani @ 29 Aug 2014, 09:31)
ia gandeste-te un pic... nu era mai bine sa le faci doar marginea rosie?
sigur erau mai placute la vedere si mai de efect...
*




La manerul (gaura in care bagi mana sa tragi usa dupa tine cand intri in masina) a facut doar marginea smile.gif
nikuniku
parca mai era cineva pe forum care vopsea interioru masinii in fiecare saptamana si ne stresa,,,cat de bine arata masina lui,,,
velceani
oricum ar fi si orice ar zice lumea, in interiorul masinii cel mai ok e griul ala sidefat sau mat care imita aluminiul sau chiar griul inchis sunt culorile care nu bat la ochi si nu influenteaza in nici un fel vederea soferului.
Eu unu nici mahonul sau alte imitatii de lemn sau metal, crom etc nu agreez.

Acuma na, fiecare cu gusturile sale...
Si pana la urma fiacare interior auto e conceput de niste ingineri, cu anumite proprietati si culori dupa anumite teste.. sau ma insel..



fuzzzy
QUOTE(nikuniku @ 8 Sep 2014, 11:33)
parca mai era cineva pe forum care vopsea interioru masinii in fiecare saptamana si ne stresa,,,cat de bine arata masina lui,,,
*



Not anymore..
maru
arata ca tunata de picasso ! daca mai are si numere de giurgiu sau dambovita e ok !
sorinnx2
Arata foarte .. foarte smile.gif
Lasand la o parte comentariile rautacioase facute mai sus ( care sunt pe merit ) culoarea e foarte urata pentru asa ceva , bate la ochi mult prea tare si cred ca in ceva timp , o sa le dai jos pentru ca o sa te deranjeze .
kingviper
QUOTE(maru @ 8 Sep 2014, 21:56)
arata ca tunata de picasso ! daca mai are si numere de giurgiu sau dambovita e ok !
*



Are de AB numere, scrie in semnatura. Nu se incadreaza in alea 2 spuse de tine smile.gif

<span class='edit'>9 Sep 2014, 12:00:</span>
QUOTE(sorinnx2 @ 9 Sep 2014, 09:25)
Arata foarte .. foarte smile.gif
Lasand la o parte comentariile rautacioase facute mai sus ( care sunt pe merit ) culoarea e foarte urata pentru asa ceva , bate la ochi mult prea tare si cred ca in ceva timp , o sa le dai jos pentru ca o sa te deranjeze .
*



Si raspunsul tau nu e rautacios? laugh.gif


Un GRI MAT ceva mai inchis cred ca dadea muuult mai bine, parerea mea.
klaus
Desi acet tip de cromatica mie nu-mi place deloc, nu pot sa nu observ ca totusi e o moda.
Cand te uiti la juke (chiar si mai pregnant la noul juke), citroen C1 (cu fratii de la peugeot si toyota), la twingo sau chiar la clio IV, constati ca producatori mari au ales culori tipatoare pentru suprafete intinse din habitaclu. Daca nu ar fi fost pe placul clientilor potentiali, nu ar fi culorile alea prin interioare.
Dr.Cross
QUOTE(klaus @ 9 Sep 2014, 13:49)
Desi acet tip de cromatica mie nu-mi place deloc, nu pot sa nu observ ca totusi e o moda.
Cand te uiti la juke (chiar si mai pregnant la noul juke), citroen C1 (cu fratii de la peugeot si toyota), la twingo sau chiar la clio IV, constati ca producatori mari au ales culori tipatoare pentru suprafete intinse din habitaclu. Daca nu ar fi fost pe placul clientilor potentiali, nu ar fi culorile alea prin interioare.
*



Totuși..trebuie să realizezi faptul că, deși culorile sunt țipătoare, mașinile sunt din fabrică așa iar calitatea vopsirii materialelor e net superioară...adică nu par chiciuri la prima vedere...
klaus
Dupa parerea mea calitatea vopsirii e subiect secundar. Si, in plus, nu mi se pare ca ar fi o vopsire proasta. Eu de ex. nu imi dau seama cum a reusit sa vopseasca atat de uniform manerul din usa, doar pe marginea exterioara nu si pe interior.
Mie cromatica mi se pare stridenta. Dar acest lucru il percep ca o moda de generatie, este un fel de bling-bling generalizat in societate, mai ales la tineri pana la o anumita varsta.
La un moment dat a fost nebunia cu cromatul, acum e nebunia cu culorile peste tot. Cred ca e si o dorinta de a iesi dintr-un monoton.
In acest sens e suficient sa te uiti la husele de telefoane. Ti se strepezesc ochii.
IRONICK
QUOTE(klaus @ 10 Sep 2014, 09:30)
Eu de ex. nu imi dau seama cum a reusit sa vopseasca atat de uniform manerul din usa, doar pe marginea exterioara nu si pe interior.
*


asa si capacul de la wd40 din bord este vopsit foarte bine
kingviper
QUOTE(klaus @ 10 Sep 2014, 09:30)
Eu de ex. nu imi dau seama cum a reusit sa vopseasca atat de uniform manerul din usa, doar pe marginea exterioara nu si pe interior.
*



Banuiesc ca a izolat cu scotch de hartie apoi a vopsit si l-a scos dupa uscare.
Cu grija si atentie, il asezi corect si treci la vopsit.
Chippy
Daca vopseai decat marginile aratau mai bine... parerea mea!
klaus
QUOTE(Chippy @ 12 Sep 2014, 11:57)
Daca vopseai decat marginile aratau mai bine... parerea mea!
*



Daca foloseai "doar" in loc de "decat" suna mai bine...parerea mea!
Chippy
QUOTE(klaus @ 12 Sep 2014, 12:17)
Daca foloseai "doar" in loc de "decat" suna mai bine...parerea mea!
*



Daca ti-ai cauta o viata si n-ai mai comenta pe forum doar pentru +1, ar fi mai bine..., parerea mea!
klaus
Ooo..orgoliosule!
Chippy
N-ai iesit?
marius80_eugen
Asta e un topic de cenzurat , parerea mea !
Astept poze dupa 1 an si folosirea A/C daca are sau trecerea iernii si a verii peste acea opera de arta !
Personal inca ma gandesc la ce suma sa cer pentru a suporta acele elemente vopsite pe masina mea.

P.S. Chippy nu mai cauta scandal intr-un topic unde suntem toti scandalizati ! radmasa.gif

P.P.S. Acum m-am prins : omul cu plasticele vopsite avea probleme cu masina si TREBUIA sa puna rosu pe ea , ca sa nu mai fie deocheata ! Asta este singura SCUZA valabila !
Sacazzz
O Doamne! Nu te-ai inspirat deloc! Dar daca tie-ti place... eu ma bucur.
TibY
QUOTE(cgc64 @ 8 Sep 2014, 07:29)
sincer?tiganie!
*




smile.gif))))))
benkenobi
arata jalnic. sincer.
TibY
Totusi cred ca a trecut ceva timp de cand a aparut aceasta postare...oare cum arata acum acele plastice vopsiteee? smile.gif)))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.