Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Module geam electric cu impuls
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2
ciprishor
La ce e util?
Vă scutește de ținutul degetului pe butonul de acționare a geamului când doriți ridicarea/coborârea completă a geamului.
Ridică geamul când incuiați mașina pentru a nu-l uita deschis (versiunea cu această funcție). Un modul deservește un geam.

Cum funcționează?
La o apăsare scurtă pe buton în sus sau jos, se începe mișcarea automată a geamului în direcția dorită.
Această mișcare continuă până la o nouă apăsare a butonului sau până cand geamul ajunge la capăt de cursă si se oprește automat. Geamul se oprește automat și atunci când intâlnește un obstacol (o mână, spre exemplu). Pentru apăsări lungi (peste 0,6 s) geamul se mișcă atât timp cât se ține butonul apăsat - cursă manuală.

Modulul este de tip plug-n-play, și se intercalează între butonul simplu si instalația electrică a mașinii. În spatele butonului actual există suficient loc pentru instalare.

Este compatibil cu toate versiunile Dacia care au geamuri electrice, din 2004 până în prezent: Logan, Sandero, MCV, Pick-up, VAN, Duster. Pot fi instalate și la geamurile din spate.

Modulele mai sunt compatibile și cu următoarele modele de mașini:

Renault Clio. Renault Symbol, Renault Megane, Peugeot 206, Toyota Aygo, și altele care au instalația electrică a geamurilor asemănătoare.

Circuitul imprimat (PCB) este executat în fabrică specializată, oferind o calitate superioară produsului. Modulul asamblat este introdus într-un înveliș protector pentru a preveni scurtcircuitele accidentale în timpul montării sau utilizării.

Pentru Dacia 1:


Prețul unui modul cu impuls simplu este 70 lei.
Pretul unui modul cu impuls si cu functie de ridicare a geamului la incuierea masinii este 90 lei.

Pentru Dacia 2:


90 lei modulul simplu;
100 lei modul cu ridicare la încuierea mașinii.

Relatii: PM, YM: ciprian_agache, telefonic: 0726295488
UXE
Si la pasager si la sofer au acelasi nr de pini?
bogdan_dsn
Functioneaza si la logan 2? Intreb pentru ca stiu ca au instalatia electrica diferita de logan 1.
ciprishor
@UXE, pentru Dacia 1 si Dacia 2 cu butoane pe consola centrala au acelasi numar de pini. Exceptie fac cele cu comenzi multiple la sofer (Duster - unele echipari, Logan 10 ani)

@bogdan_dsn: Da, mai putin modelele de mai sus din paranteza. Cele cu comanda pe consola centrala merg toate.
UXE
Si ptr symbol ? de fapt, asta ma intereseaza..
ciprishor
Pt symbol am doar solutie pentru sofer. Pentru pasager, fiind cu comanda dubla, nu merge direct solutia mea.
ciprishor
Module cu impuls pe stoc.
ciprishor
Sunt compatibile si cu Citroen C1.
ciprishor
Anuntul este valabil in continuare
ciprishor
Anunt valabil pe termen nedefinit.

Acum disponibile module cu impuls cu mufe originale atat pt Dacia 1 cat si pentru Noua Dacia 2
george_scala_2004
pentru solenza?
ciprishor
Si pentru Solenza si pentru gama Logan II
ciprishor
user posted image

user posted image

Module cu impuls pentru toata gama Dacia.
Bonzo Madrid
Salut,

Sa inteleg ca in afara de modul, nu mai trebuie nimic instalat/modificat la masina?

Am vazut cateva tutoriale pe youtube, si am vazut ca mai trebuie alimentate geamurile pe direct ca sa mearga aceste module.
ciprishor
Aceasta modificare e necesara daca vrei ridicare/coborare din telecomanda. Daca vrei doar impuls nu trebuie modificare.
Bonzo Madrid
Salut, doresc sa cumpar si eu 2 asemenea module.Vad eu cum le montez... Cum facem cu banii si restul?

P.S. Vreau module care sa inchida si geamul din cheie.

P.P.S Nu pot da PM, nu am destule posturi pe forum.
ciprishor
Un feedback despre module, se poate? Multumesc!
Bonzo Madrid
Salut,

Nu am apucat sa instalez nimic. weekendul ce vine sper sa le instalez. Iti las feedback atunci.

bogdan.diaconu
Pentru megane 2? Am cu impuls doar la sofer si as vrea si la pasager.
ciprishor
Fotografiaza butonul si mufa de la pasager.
Bonzo Madrid
Salut!

Revin cu un update. Am reusit sa instalez modulele cumparate de la tine.

Asa face smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=cT5VIUYbAsg

Am totusi niste sugestii:

- Firele de B2 si B4 lasa-le un pic mai lungi si daca se poate dintr-un fir mai gros un pic. Am luat fir de 1.5 mm si ale tale erau mai subtiri.
- Pe pinii in care intra mufa de la masina scrie clar cum trebuie mufata. Fa-le niste indicatii pe culori, mai usor de inteles. Asa cum era in clipul de pe tutoriale logan.

Cam asta e tot.
ciprishor
Multumesc pentru feedback!
ciprishor
Acum si module cu impuls pentru niole Logan 2016 si 2017 care au comanda geamurilor pe portiera.
Impulsul functioneaza din ambele posturi de comanda: de la sofer si de la pasager.
vallixx
Symbol?
Cyp_FCC
Si eu sunt interesat pentru symbol dar vreau sa mearga ambele geamuri pe fata.
vallixx
Mda, si ma intereseaza si daca cel de la pasager poate avea modul in usa pasagerului dar sa poata fi actionat si din butonul de la usa soferului. De putut stiu ca se poate, am avut module asa dar mi s-au stricat, erau de la cineva de pe forum care intre timp nu se mai ocupa.
ciprishor
puneti poze cu conectorii
alexgeogabriel
Salut, s-a reusit ceva cu modulele pentru Symbol? Observ ca vinzi si pe Olx si specifici ca se portrivesc si pe la Clio, la fel si pe site-ul vostru.
ciprishor
Salut, am găsit timp sa ma ocup de symbol. Pot construi pt ambele geamuri. La pasager merge acționat din amblele posturi de comandă. Pret 100 lei/buc
alexgeogabriel
Iar eu sunt primul posesor al acestor module pt Symbol produse de el. Ciprian a fost deschis la sugestia mea privind mufa de la pasager, pot confirma ca functioneaza perfect ambele module si mai important decat atat, cel pentru pasager are dubla comanda(sofer si pasager). Deci apelati cu incredere!
Ciprian, acum trebuie sa modifici numele site-ului, sa adaugi si Renault, smile.gif)
Il gasiti si pe Olx dar aveti grija ca sa mai sunt cativa baieti ce se ocupa, unii nu stiau ce reprezinta mufa de 6 pini, asa ca un plus pentru Ciprian, fara cabluri suplimentare, doar plug&play.
ciprishor
Module cu impuls si pentru Renault Captur.
george_scala_2004
QUOTE(george_scala_2004 @ 25 Apr 2015, 13:32)
pentru solenza?
*



am revenit...foto, pret?

multumesc.
ciprishor
user posted image

Sunt aceleasi ca la Logan.

80 lei, 100 lei cele cu ridicare/coborare din telecomanda
ciprishor
Module cu impuls si pentru Clio 4
mielu
Module cu impuls pentru Clio 3 ai?
ciprishor
Salut, pune poze cu mufele si butonul, partea cu pini. De la sofer si de la pasager.
mielu
Salut,
Poze cu butonul si mufa.
Mufa si butonul alb actineaza cele 2 geamurile fata.
ciprishor
Salut, conector din asta nu se gaseste de cumpărat. Modulul cu impuls se poate monta cu intercalare pe fire.
ciprishor
Module cu impuls pentru Dokker, Clio 4, Captur in poza atasata.
ciprishor
Valabil
danLaza
@ciprishor. Mă poți ajuta și pe mine cu o poza sau o schema a uch Logan 2 2016 0,9tce. Mă interesează pentru a ajuta un coleg să-și monteze modulele și nu știm care sunt ieșirile pentru inchidere/deschidere. Uch-ul e model Continental. Mulțumesc pentru ajutor.
danLaza
Up.
danLaza
Up
ciprishor
Module cu impuls pentru Renault Fluence, Megane 2, Clio 3 pasageri.
byl11
salut pentru clio 4 2015 sofer + pasager (pe spate sunt mecanice macaralele) care este pretul? nu ma intereseaza inchiderea din telecomanda. multumesc
ciprishor
Am trimis PM

30 May 2019, 08:03:
Pretul modulelor pentru masinile cu butoanele pe portiera este 150 lei/buc (Logan/Sandero 2 Ph2, Lodgy, Dokker, Clio 4, Captur, etc).
tulin
pentru symbol exista?
ciprishor
Da, am module pentru Symbol.
SAVU
Salut!
Mai este de actualitate?
Pentru un logan 2010 ce pret sofer pasager?
ciprishor
Da, valabil, am trimis pm.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.