Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: casti,care sa nu imi cada din urechi,exista?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
to_the_limit
Salutare.
Dupa cum spune si titlul vreau o pereche de casti,ieftine la 20 RON cam asa,am vazut panasonic un model ceva,care sa le atasez la mp3 player ptr ca jafurile ordinare cuc are e dotat aparatul pe langa faptul ca fac un zgomot infernal,nu au bass,imi cad din urechi sunt din plastic ordinar si imi vine sa le zdrobesc cu toporu
Mentionez ca le folosesc des la jogging.

Aveti idee daca cu o pereche de casti de genul asta http://www.maris.ro/maris/prod.php?pid=95 voi pati la fel,adica sa-mi iasa din urechi cand merg,alerg?

numai pun pretentii de sunet la banii astia,dar cred ca totusi au un pic de bass fata de mizeriile pe care le am in prezent.

Multumesc
Fire
Sony E818LP http://www.flamingo.ro/produs.asp?id=2575
Cele mai bune. De 2 ani le am si nu am gasit altele mai performante!
Sony
Poate ca problema este constituita de urechi. Nu toti oamenii au urechile asemanatoare.
cosmin_m
Sony, si daca e asa, ce vroiai sa faca omul ? Sa intrebe de unde isi cumpara o pereche de urechi ?

to_the_limit: ai incercat o bentita d-aia de isi pun fetele peste urechi iarna ?
Sony
Poate sa incerce niste casti legate cu o tija elastica, in genul celor de calculator.
cosmin_m
Pe principiul: daca nu sta fixa, leag-o wink.gif
Marty
Ai incercat ceva de genul asta ? Bineinteles, fara microfon, doar nu te vei apuca sa si cinti in timp ce alergi, nu de alta da' cred ca te vei trezi cu unii care vor incerc sa te imbrace cu o camasa alba cu mineci f. lungi si legate la spate
Fire
Bentita aia nu e buna pentru castile mici ce se baga in ureche pentru ca nu mai pot sta bine fixate.

Raman la parerea ca cele care se baga in urechi au cea mai buna calitate sonora si cel mai puternic bas.
Luka
Eu cred ca e doar o impresie, pur si simplu sunt mai aproape de timpan. Zic si eu...
bertro
fire, depinde intre ce casti faci comparatia. de ex, panasoanicele mele cu banda se aud si foarte clar si cu destul bass, chiar daca nu sunt "in ureche". si am dat nici 200 de mii pe ele de la un coleg smile.gif
Aquarius
Recomand ceva de genul asta http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B...5244821-4236649

N-am gasit pe nici un site in Romania, dar le-am vazut in diverse magazine.

Pe sistem earbud ar merge si modelul SBCHS320/00.
silviumc
QUOTE(to_the_limit @ 18 Oct 2005, 17:20)
numai pun pretentii de sunet la banii astia,dar cred ca totusi au un pic de bass fata de mizeriile pe care le am in prezent.
Eu am niste minicasti Sennheiser MX200 luate de la magazinul Muzica cu 30 lei. Daca pui buretele lor pe ele nu cred ca mai cad din urechi.

Sunetul este curat. Astea pe care le am eu sunt entry-level, dar nu aveau la Muzica alte modele. Poate au mai adus intre timp. Cum intri in magazin, la stanga, mergi pana in capat, intrebi acolo de minicasti Sennheiser.

Site-ul Sennheiser
Uita-te la Streetwear.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.