Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce titlu m-a șocat astăzi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Ake
Pentru ca "imbecil" e deja termen de alint pentru babuinii din presa romaneasca si pentru ca topicul de "imbecili autohtoni" are toate sansele sa ajunga la un numar de posturi apropiat de populatia Romaniei m-am hotarat sa fac alt topic, mai specializat, pentru titlurile inserate de cretinii de prin redactiile patriei in paginile de net ale diverselor fituici.

Pentru inceput, se poate studia aici metodologia de compunere a titlurilor:

Pentru azi, asa de incalzire avem:
Titlu din link: INUMAN! Ce i-a facut Ghita Ciobanul sotiei lui, gravida in 8 luni!
Titlu din pagina: Ce a putut sa ii faca Ghita Ciobanul sotiei sale, insarcinata in opt luni! Mai are putin si naste, dar a pus-o sa faca ASTA
Subtiltlu in pagina:Viata la tara nu este deloc usoara, iar sotia lui Ghita Ciobanul pare sa stie cel mai bine asta. Andreea munceste cat e ziua de lunga si, chiar daca este insarcinata in opt luni, sotul ei nu o menajeaza aproape deloc. Uite ce a pus-o sa faca!
Nope! Nu se mentioneaza nimic nici de felatie, nici de altceva, nenorocitul ala de Ghita a pus-o sa..."munceasca pe langa casa"
corbex
Si eu as sari in sus, daca as fi ziarist. Cum sa muncesti pe linga casa? Pai ajutorul social ce rol are? Dar traditia populara, care cere ca nevasta gravida sa stea pe lavita cu cracii in sus incepind din luna a treia si jumatate? Deci da!
luck33ro
subscriu si io aci ca e rost de distractie tongue.gif
UXE
asta
luck33ro
Nu m-a socat deloc... Are dreptate Bendeac sleep.gif
Ake
Asta nu e topic pentru stiri ci pentru caterinca la adresa ziaristilor. Uxe, link-ul tau nu e deloc haios, chiar daca Bendeac e uneori comic. In cazul asta chiar nu era cazul.
Han Solo
Pe mine ma seaca spammerii de la prosport. deja am inceput sa-i miros.

c@caturi de genul asta:

Gică Hagi, într-o situație în care nu credea că va ajunge vreodată: "E drama cea mai mare"


dai clic si te duce pe prosport.ro, cu titlul

Doru Isac, singurul selecționer care nu are în lot jucători de la Academia "Regelui": "Drama cea mare este că societatea acceptă delirul de superioritate al lui Hagi. Poate să fie critic literar și nimeni nu o să spună nimic"

UXE
Pai da-i cu delete.... La urma urmei, cam tot ce e in presa scrisa nu mai e de ras... ori sunt titluri imbecile, ori greseli de ortografie
bion

Departe de a-l exonera pe raposatul mitropolit de pacatele sale, dar la revolutie el nu era in urbe si disputa inchiderii sau nu a usilor e despre Ilie Sarbu.L-am respectat pentru faptul ca eset unul din cei doi oameni pe care-i cunosc care au recunoscut pactul cu satana rosie.
Dar Bendeac este un prototip al cocalarului roman lingura peste tot atoatestiutor si dogmatic ca un guru.Si precum se stie cocalarii au totusi o calitate. Sunt profund solidari in moronitatea lor .
kog
Titlu cretin astazi pe realitatea:

A MURIT REGELE!

Ca sa afli ca se implinesc 100 de ani de la moartea lui Carol. Pur si simplu penibil.
bion
Pai ce vrei dela un post unde lingaul Gusa si "maestrul" Cristoiu acompaniati de disperatul de Rares fac muzica. Daca o tin asa o sa intreaca b1 si antenele :
dacis
QUOTE(bion @ 29 Sep 2014, 20:11)
Daca o tin asa o sa intreaca b1 si antenele
*

La ce? unsure.gif
paul_p
La curaj.
Merced
O cântăreață de la noi e virgină la 60 de ani: «Nu am vrut bărbat»

Din "burtiera" de pe gsp.ro, ca nu am baut gaz sa ma uit pe Click.ro. mellow.gif

In citatele din articol nu spune femeia nicaieri ca e nephututa, ci doar ca nu a vrut sa se marite.
AR-18-MOS
QUOTE(kog @ 29 Sep 2014, 20:01)
A MURIT REGELE!
*


La prima vedere, am crezut ca-i despre Hagi. blush.gif
UXE
Sau cioaba biggrin.gif
Merced
Pai ala e mort de un an si ceva...
UXE
ala care i-a luat locu.. tot cioaba e
luck33ro
Chiar sunteti ai dreaq ma! laugh.gif
Cosstel
Pescuit de pe gsp:
MESAJE DIN LUMEA DE DINCOLO. Muribunzii vor ca tu sa stii ASTA!
Se gasesc oameni ce pot accesa asa ceva ?!! si nu ma refer la subiect ci la titluri din astea bombastice.
Daca da, atunci e adevarat ca tehnologia avansata nu te face mai destept, dimpotriva.

dacis
QUOTE(Cosstel @ 1 Oct 2014, 06:34)
...atunci e adevarat ca tehnologia avansata nu te face mai destept, dimpotriva.
*

Chestiunea-i complet alta: de vreo suta de ani suntem pur si simplu inundati de informatii, asa ca fiecare sursa cauta calea cea mai eficace de a face cititorul / privitorul ca produsul sau sa fie cel ales. Pe principiul: Sochezi, atragi atentia! Nu atragi atentia, nu existi!
luck33ro
Aferim!
Cosstel
QUOTE(dacis @ 1 Oct 2014, 06:04)
, asa ca fiecare sursa cauta calea cea mai eficace de a face cititorul / privitorul ca produsul sau sa fie cel ales.
*


bineinteles la indicatiile unui consultant de specialitate laugh.gif
si totusi nu e posibil sa fie instituita o forma de cenzura a bunului simt, sa fie promovata informatia ce aduce plus valoare in mintea bizonului, fiindca la stilul actual il aduce de la nivelul marii (intelectual) undeva si mai jos
si nu uitati, si ei au drept de vot tongue.gif deci problema e destul de serioasa
eu personal nici nu vad asemnea mesaje dar asta sa fie singura solutie ?
dacis
QUOTE(Cosstel @ 1 Oct 2014, 07:34)
totusi nu e posibil sa fie instituita o forma de cenzura a bunului simt, sa fie promovata informatia ce aduce plus valoare in mintea bizonului, fiindca la stilul actual il aduce de la nivelul marii (intelectual) undeva si mai jos
*

Ba da. Se numeste autocenzura si se dobandeste prin educatie. Retine cuvantul: educatie, nu scoala. La scoala romaneasca de azi si de ieri poti sa capeti informatie, poti chiar sa te specializezi intr-un domeniu, dar sigur nu poti sa fii educat. Ca scoala romaneasca asa-i croitade la mama ei: sa fie, institutionala, indiferenta la educatia noastra si a plozilor nostri. Daca vreunul dintre profesori mai face si educatie, asta-i doar un accident fericit, nu un program / poriect curricular!
luck33ro
Dacise, tu ma uimesti in mod pozitiv la aproape fiecare postare... tongue.gif
dacis
QUOTE(luck33ro @ 1 Oct 2014, 09:52)
Dacise, tu ma uimesti in mod pozitiv la aproape fiecare postare...  tongue.gif
*

Discursul matale oximoronic este sursa de maxima ambiguitate! cool.gif
luck33ro
Asta e si ideea. Am invatat de la colegu grec tehnica asta wink.gif
cdadan
Daca vrei s-o desavarsesti, invata si de la DragosP.
DragosP
Doamne ferește, să nu se molipsească! popa.gif
dacis
QUOTE(cdadan @ 1 Oct 2014, 10:06)
Daca vrei s-o desavarsesti, invata si de la DragosP.
*

Cre' ca tu ai vrut sa faci o gluma, da' nu ti-a prea iesit. Pen' ca ai spus un adevar: chestii mai ambigue decat interpretarile ortodoxe ale textelor religioase crestine n-ai sa gasesti niciunde. Principiile logice traditionale iau pauze lungi si dese in gandirea ortodoxa!...

PS Ceea ce nu-i neaparat un lucru rau! wink.gif
DragosP
QUOTE(dacis @ 1 Oct 2014, 10:19)
chestii mai ambigue decat interpretarile ortodoxe ale textelor religioase crestine n-ai sa gasesti niciunde.
*


Nici nu e un lucru rău, da' culmea, nici măcar nu-i prea multă ambiguitate câtă vreme e credință și smerenie.
dacis
QUOTE(DragosP @ 1 Oct 2014, 10:56)
Nici nu e un lucru rău, da' culmea, nici măcar nu-i prea multă ambiguitate câtă vreme e credință și smerenie.
*

Cata vreme credinta nu-i un motor, un ghid si un cenzor al actiunii banale, cotidiene, sociale a individului, personal cred ca este o forma elaborata de egoism. Dupa mine este sinonima cu a actiona dupa principiul Cred in Dumnezeu, vreau sa ma mantuiesc, dar nu-mi pasa daca celalalt merge pe calea cea buna ori nu ori de efectele actiunilor mele fata de semenul meu, ori de actiunile altora fata de ceilalti. Si nici nu-mi pasa de ceea ce fac ei, nu ma implic, nu judec, nu condamn si nu indrept eu, caci nu-s eu judecatorul, iar judecatorul suprem si singurul autentic este Dumnezeu.

Frumoasa maniera asta a prea multora dintre ortodocsi (mireni, preoti si ierarhi, deopotriva) de a se spala pe maini, fix in stilul consacrat al lui Pillat din Pont!
cdadan
N-am facut ma nici o gluma, am zis doar adevarul. mellow.gif
DragosP
QUOTE(dacis @ 1 Oct 2014, 11:15)
Si nici nu-mi pasa de ceea ce fac ei, nu ma implic, nu judec, nu condamn si nu indrept eu, caci nu-s eu judecatorul, iar judecatorul suprem si singurul autentic este Dumnezeu.
Ba togma că_ca_creștin tre' să-ți pese. Ca_căldicel, nu, e valabil ce zici tu, cred. blush.gif
QUOTE
Frumoasa maniera asta a prea multora dintre ortodocsi (mireni, preoti si ierarhi, deopotriva) de a se spala pe maini, fix in stilul consacrat al lui Pillat din Pont!
*

La preoți și ierarhi cre' că e de discutat.
La mireni... Asta e.
Squirrel
QUOTE(cdadan @ 1 Oct 2014, 11:31)
N-am facut ma nici o gluma, am zis doar adevarul.  mellow.gif
*



blink.gif Atunci așa trebuia să arate postarea:
QUOTE(ȘOCANT! În fața acuzațiilor colegilor de forum cdadan a zis… @ 1 Oct 2014, 11:31)
doar adevarul.
*


luck33ro
Dragosel e popa sa inteleg? huh.gif
yoncv
Nu. E profesor de franceza.
dacis
QUOTE(Squirrel @ 1 Oct 2014, 13:50)
blink.gif Atunci așa trebuia să arate postarea
*

Tre' sa te mai perfectionezi, nenea! Ce inseamna utilizarea verbului astuia banal " a zis". Pune si tu un "a recunoscut" ori, fiind vorba de Dragos, "a recunoscut"! dry.gif
luck33ro
QUOTE(yoncv @ 1 Oct 2014, 13:38)
Nu. E profesor de franceza.
*


Mai rau! biggrin.gif
dacis
Titlu a la Val Vâlcu in DCNews: Bombă anti-Iohannis în Parlament: pierde și când câștigă

Cugetari din putsele gandirii lui Valcu: "Juriștii ACL susțin că nu e posibil ca procesul [lui Iohannis] să se finalizeze înainte de turul doi, că așa curg termenele etc. Ok, dar dacă pierde, în 2015? Asta e, ghinionul Justiției și al Integrității, Iohannis stă bine-mersi până la capătul mandatului!"

Sa mai aud pe vreunul ca se burzuluieste cand io sustin ca aia dinspre partea PSD-ului au cel mult un neuron caruia ii asigura protectie maxima, sa nu se surmeneze cumva saracul de la prea multa folosire! mad.gif
Han Solo
Nu se mai aplica imunitatea? Pe bune acum, din cate mi-ai explicat, cat esti presedinte ai un 'get out of jail free card'. vezi tu dupa.

deci, baga cum e la iohannis, daca apuca sa fie ales.

LE: in 100 words or less 04.gif
luck33ro
Eu cred ca topicul asta incurajeaza presa asta de 2 bani de fapt... sad.gif
dacis
QUOTE(Han Solo @ 1 Oct 2014, 20:28)
Nu se mai aplica imunitatea?
*

Tocmai, ca se aplica. Iar procesul lui Iohannis, in orice stadiu s-ar afla, se suspenda de drept pana la terminarea mandatului, daca omul este ales. Asa ca Iohannis n-are cum sa fie condamnat in 2015, din postura de presedinte.
ady77
Deci daca o sa castige in 2014 poate candida linistit si in 2019.
dacis
QUOTE(ady77 @ 2 Oct 2014, 07:27)
Deci daca o sa castige in 2014 poate candida linistit si in 2019.
*

Bingo!
Squirrel
„Va fi președinte cel care va fi liber!”™
Han Solo
radmasa.gif
luck33ro
QUOTE(Squirrel @ 2 Oct 2014, 08:23)
„Va fi președinte cel care va fi liber!”™
*


link? blush.gif
corbex
Ceilalti sint inscrisi la coada catre Rahova. Doar Ponta va fi liber. El e liber tot timpul. In 2019 constitutia va fi deja modificata si i se va prelungi mandatul de la sine, sine die, in calitate de Parinte al Patriei. Isi va adauga la nume suplimentul de Vaza Banga.
Han Solo
Varza Branza. fii protocronist, ce dracu'!?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.