Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: am o problema
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
argon
Am un prieten din cluj, cu buletin de Cluj, cu o masina inmatriculata in judetul Cluj.
Deocamdata el e in judetul Hunedoara, si trebuie urgent sa faca ITP-ul la masina.
Intrebarea mea este daca se poate sa faca verificarea la o firma de aici din judetul Hunedoara, sau trebuie neaparat in judetul unde e inmatriculata masina...

in speranta ca ma veti lamuri, multumesc anticipat.
johnsws
se poate face oriunde, numai sa fie service autorizat care face ITP. nu conteaza judetul 100%
GABY IS BACK !
Din cate stiu eu ( am facut si eu acum 3-4 ani un ITP in alta localitate ) nu are importamnta adresa de "resedinta" a masinii.
Dar trebuie neaparat sa aiba Cartea de Identitate a autovehiculului, in original, la el, si bineinteles, talonul.
Mie mi-au trimis-o de la firma, prin Prioripost la Constanta, si am stat pe ghimpi pana am primit-o, ca nu sunt prea sigur de Posta Romana.
driverx
Poate sa o faca oriunde. Sa aiba actele ok, si binenteles si masina.
argon
Multumesc tuturor pentru promtitudine...deci o sa merg maine cu el aici sa o faca...


Driverx, binenteles ca si cu masina... sleep.gif wink.gif
bertro
driverx has a point. exista unii care iau ITP-ul si fara ca masina sa fie prezenta. cum reu$e$c sa faca asta e alta pove$te icon_mrgreen.gif
moshulik
Ar fi de zis aici ca si RAR-ul este tot asa, valabil oriunde pe teritoriul tarii. Am experimentat chiar eu treaba asta, am cumparat un oltcit din Pitesti si l-am rugat pe vanzator (il cunosteam) sa ma ajute cu obtinerea unei "Note de identificare serii" necesara la inmatriculare la RAR-ul din Pitesti. Ulterior (in termen de 30 de zile) mi-am facut inmatricularea pe Bucuresti, fara probleme. Cred ca RAR-ul e printre putinele institutii care trateaza romania ca pe o tara, nu ca pe o suma de judete...
argon
QUOTE(bertro @ 21 Oct 2005, 09:31)
driverx has a point. exista unii care iau ITP-ul si fara ca masina sa fie prezenta. cum reu$e$c sa faca asta e alta pove$te icon_mrgreen.gif
*




ph34r.gif MAi...mai incet... icon_mrgreen.gif ..eu subiect tabu...ca si sexul... radmasa.gif

Multumesc inca o data tuturor, si din partea mea se poate inchide.
costi
QUOTE(argon @ 21 Oct 2005, 14:05)
ph34r.gif MAi...mai incet... icon_mrgreen.gif ..eu subiect tabu...ca si sexul... radmasa.gif
*



Da dar la sex trebuie sa ai "masina" cu tine. Si in parametri !!!!
driverx
QUOTE(costi @ 21 Oct 2005, 14:08)
Da dar la sex trebuie sa ai "masina" cu tine. Si in parametri !!!!
*



Cam la asta incercam eu sa ma refer. Dar unii au luat-o pe ulei. Dar bertro zice ce zice.

Oricum, unii ii mai zic sex si la varianta cand nu ai "masina" dar totusi o faci.

Totusi..sa ramanem la...masini.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.