Deci, am nevoie sa ma ajutati in rezolvarea unei probleme, stresanta pentru mine. Asa ca am nevoie de ajutor real, nu de dat cu presupusul. Situatia este in felul urmator: se da o Dacie 1310 din '99, carburatie. Pompa de frana cu circuit by-pass si sonda ICP. Am facut upgrade la etriere de Solenza si de atunci am ramas fara frane. Aerisesc, se intareste pedala dar tot e mai moale decat ar trebui. O las 3 secunde, si daca o calc se duce la fund ca si cand nu ar avea nici macar lichid de frana. Fac 3-4 pedale si e tare dupa 4-5 cm de cursa. Daca ii dau drhmul de tot si o mai apas odata, o iau de la capat, adica direct la fund. Mentionez ca noii etrieri, sunt reconditionati (garnituri, aerisitoare), conductele fata, racordurile flexibile (Arteca), penele de la etriere, placutele, sunt toate noi. Iar inainte de upgrade rrcondionasem si limitatorul de frana cu tot cu al lui racord si un cilindru de pe spate si aveam frane impecabile chiar si in situatii de urgenta majora. Ce sa verific/repar inainte sa ma apuc sa dau pompa de frana jos? Multumesc anticipat tuturor celor care ma vor ajuta!

Sau macar sa ma trimiteti catre un topic mai detaliat.