Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Au si ei tiganii lor...
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
R19/16v
Cine zicea ca politistii americani sunt agitati si agresivi?
Asta n-o fost, da' aia care sunt...or avea motive...
bucatzel
Wtf, in loc sa plateasca amenda de 100 de dulai...
Kojak
Nioci macar...tot ce trebuia sa faca era sa stea pe cwroo ei/lor pana-si termina policeman-u' treaba. Amenda o putea contesta din ce am inteles sau plati in 30zile.
Totu' ptr. un rahat (ptr. ei) de 126 dollars.
R19/16v
Rahat sau nu... banuiesc ca or avea si ei saracii lor, nu faci atata panarama pentru o amenda, indiferent cat e ea de mare, ca nu amaratu' ala de se prajeste in masina toata ziua decide...
Kojak
Oricum, policeman-u' ala a fost chiar bland ptr. unu' american.
Markos
Policemenu' îl putea garnisi pe negrotei cu un plumb în picior, dupa ce a fost agresat fizic. Chiar a fost de gasca..
luck33ro
Doar ca ala de a tras in masina plina de copii e tot un handicapat fara minte. Am inteles ca a fost demis ulterior ...

Topicul se poate intitula mai bine - Prostii lor ie mai tari ca prostii nostri !
the fast and furious

Locul unde au oprit intr-un final era o intrare in spital ?
Cred ca s-a temut de un abuz din partea politistului si instinctul de conservare si-a facut aparitia. Cand si-a dat seama ca a comiso, plecand prima data fara incuviintarea politistului a vrut doar ca totul sa se petreaca ulterior intr-un loc cat mai populat.
Chiar si spune la un moment dat la inceput ca nu vrea sa se dea jos din masina in pustiul ala de DN si copiii sa ramana singuri.
bucatzel
QUOTE(the fast and furious @ 5 Feb 2015, 14:51)
Cred ca s-a temut de un abuz din partea politistului
*



Ii explica ala in primele 4 minute ca poate sa plateasca amenda in 30 de zile, ca are si permisul expirat si ca n-o mai incurca si cu asta (culmea, in conditiile in care la ei permisul e folosit practic si pe post de buletin).
Ii spune in mod extrem de clar sa opreasca motorul ca sa fie sigur ca nu pleaca, si ea tule-o.

Dupa care mai negociaza cu ea inca 5 minute sa coboare din masina. Putea sa-i faca pe toti sa iasa din masina cu mainile deasupra capului, da' nu, el tot incerca s-o ajute. Dar no, de unde nu-i...

L.e.

basca mea, in loc sa plateasca 126 de dolari...

QUOTE
Farrell and her juvenile son were arrested without incident when they arrived at the Hotel Don Fernando.  The boy was later released and his mother is facing several serious charges: intentional abuse of a child, aggravated fleeing of a law enforcement officer, and possession of drug paraphernalia.
Family vacation: a NM state trooper breaks open the window. (Source: New Mexico State Police)

The family is now broken apart and children have been placed in other homes.

It is presumed that she fled the traffic stop due to possessing two marijuana pipes.

http://www.policestateusa.com/2014/cop-sho...n-full-of-kids/
luck33ro
QUOTE
” As pressure mounted, Montoya was eventually fired, but has yet to face any legal repercussions for his reckless and potentially criminal use of force.


Montoya fiind inteligentul Happy Triger!
betamax
Vai, săracuț militian, care stă de bunavoie în soare, fără salariu, si apără binele comunității... ce bland a fost ! Ce viteaz e el cu femeia aia care are permisul expirat (faptă extrem de gravă). Cand s-a apucat să tragă de aia ca s-o dea jos din mașină și puștiul (probabil fi-su) a sărit să o apere... trebuia împușcat numaidecat ! Și restul milițienilor, la fel de pașnici, s-au apucat să spargă și să tragă intr-o mașina cu doua femei și trei puradei... meserie, ce să zic !
Furiosu are dreptate, cucoana a fugit de frică și s-a oprit într-un loc mai populat. Oare de ce ? Că milițienii din America nu fac abuzuri... .
luck33ro
Nu erau decat o femeie si vreo 4 copii - al mai mare avea 14 ani . Iar cretinu de tragea a zis ca el voia sa impuste masina nu minorii din masina (cine dreaq i-a pus sa mearga cu asa o masina corupta) radmasa.gif
Politistii sunt viteji atat timp cat ei au arma si te stiu pe tine neinarmat si civilizat... Daca ai si tu arma si eventual esti infractor atunci se schimba radicat "vitejia" lor, vezi cazul Charlie Hebdo! sleep.gif
vallixx
Hai sa nu incurcam treburile.

Aia opreste...parlamenteaza cu Garcea, si ala ii spune clar "stai aici, revin imediat", (am intetes pana si io care am vazut filmu' pe iutub) . Ca raspuns e o taie. De ce? De frica? Ce-i facuse ala, doar ii explicase ca ii da amenda si are doua modalitati sa o achite sau conteste.

Acu' daca ala zice stai si tu pleci.....te astepti ca atunci cand te opreste a doua oara sa fie cum?
Fericiti, zambitor, jubiland, orgasmic.....??? Normal ca vine plin de draci si mai mult decat atat, cam avea autoritatea sa traga inca de atunci.

Ce nu stiu eu este daca ala avea voie sa ii deschida usa sau era obligat doar sa o someze sa coboare singura?

Dupa care, cand aia e afara din masina, daca te apuci sa zbieri la poltist...sa te tragi, sa fugi.....in dictionarul american aia e "resisting arrest" si e cam nasol. Iar fie'su sau cine era ala, tot in dictionarul american este "assaulting a police officer".

Si daca in cazul ei era un barbat care facuse acelasi lucru, dupa el era ok sa traga?
Nu incalcasera legea in acelasi mod?

Or mai face si aia abuzuri.....dar in cazul asta nu cred ca a fost abuz.
luck33ro
Nu tragi in alti copii/oameni ca nu-ti asculta o nebuna comenzile, ejti nebun? Tragi doar daca esti in pericol smile.gif Nu tragi nici macar daca nebuna era singura! O retii ulterior si o trimiti la psihiatru daca e cazul ....
betamax
Un caz asemanator a fost si la noi, in Bucuresti (toate se intampla in cool.gif : o mama cu un brotac de vreo 2-3 ani intr-un parc, agresata de un politist pentru ca brotacu' bagase lopatica in afara spatiului strict delimitat. Cucoana a facut plangere, da' militianu' a aflat si si-a scos si el rapid certificat medico-legal, cum ca el a fost cel agresat. O fi sarit ala micu' cu lopatica.
Feriti linia ! Politia romana vegheaza !
Squirrel
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.