Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: PROBLEMA SIGURANTA
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
lazarflorin
Salut sunt nou pe aici am o problema daca ma puteti ajuta urgent .... astazi am dat planetara de pe partea stanga jos la logan si a cazut o siguranta cu tot cu planetara de unde este ... stau cu masina dezmembrata nu am nici un service in zona si am observat ca ii si fisurata .. multumesc
nikuniku
siguranta diferential,aia tine pinionu satelit in diferential
lazarflorin
ldeci acea siguranta a cazut din cutie in momentul in care am scos planetara, siguranta ii fisurata. pun un caz are ceva daca merg fara siguranta aceea?

7 Feb 2015, 22:05:
Ii o problema serioasa?
nikuniku
pai cam are
ca nu este singura piesa distrusa,mai trebuie sa fie o siguranta oprire diferential si inel oprire diferential(o piese este dar este rupta)
daca mergi asa cu ia poate iesii pinionu planetar(piesa unde intra planetara)din diferential si atunci alta cutie si alat planetara
ambele piese nu costa mai mult de 60 lei
lazarflorin
Revin cu o poza am observat ca are o siguranta asemanatoare exact la intrare..joc nu are in cutie absolut deloc

9 Feb 2015, 13:01:
Revin cu o poza am observat ca are o siguranta asemanatoare exact la intrare..joc nu are in cutie absolut deloc

9 Feb 2015, 13:02:
Revin cu o poza am observat ca are o siguranta asemanatoare exact la intrare..joc nu are in cutie absolut deloc

9 Feb 2015, 13:03:
Revin cu o poza am observat ca are o siguranta asemanatoare exact la intrare..joc nu are in cutie absolut deloc . Iar locasul sigurantei care mi'a cazut nu l'am gasit

9 Feb 2015, 13:05:
Revin cu o poza am observat ca are o siguranta asemanatoare exact la intrare..joc nu are in cutie absolut deloc . Iar locasul sigurantei care mi'a cazut nu l'am gasit

9 Feb 2015, 13:07:
Scuze sunt intrat de pe telefon ......

9 Feb 2015, 13:13:
Daca nu schimbam discul sambata nu dadeam de acea problema
nikuniku
daca nu lipseste nimic pune planetara la loc,pune ulei in cutie si gata
cine stie de unde a aparut siguranta aia,poate ai luat planetara de la dezmembrari si era siguranta in ia,sau la montaju cutiei au pus baietii inca o siguranta,asa la misto
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.