Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ambreiaj Logan-pret/marca/km de la schimb
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
david06083
Salutare.

Vine si la mine momentul cand trebuie sa schimb kitul de ambreiaj si voiam sa facem un topic in care utilizatorii sa spuna ce marca au ales la kit de ambreiaj(sau dupa caz disc) si ce pret au platit pentru piesa si manopera.

De asemenea, spuneti si cati km aveti de la schimbul de ambreiaj si motorizarea pe care o aveti.

Rog moderatorii sa faca topicul sticky daca se poate, sa ii ajutam pe cat mai multi sa faca o alegere buna.
B997NDL
interesant topicul. si eu ma pregatesc sa-l schimb in vreo 20 de mii km si vreau sa aflu mai multe. am 83 de mii cu cel de fabrica.
tribunul
Se schimba la un anumit nr. de kilometri/ani? sau cand se strica/uzeaza?
SorinXp
Cand se uzeaza/strica.

Am 124k km si inca e ok (mers in Bucuresti zi de zi (5 zile) militari - pipera pentru cine stie).
gangara
Sandero, 1.6 mpi.
Am schimbat cu kit ul SACHS la 137k km, pret cca 360 lei la promo sau ceva de genu' de la un site cunoscut de piese auto - ak.
Kit ul original Valeo era obosit insa perfect functional, in sensul in care nu am menajat niciodata masina.
Masina functioneaza o idee mai ok, insa neavand masina de noua, nu pot garanta ca se comporta mai bine decat un kit Valeo original.

radiantm
Am putin peste 99000km (Logan 1.4 Laureat din NOIEMBRIE 2005) si merg cu cel original (NU am schimbat de cand am cumparat masina )
Din postarile anteriore tind sa cred ca e chiar o piesa fiabila (schimb la peste 120k-e OK )
Apropo de piesele cu care a venit masina din fabrica :unele sunt chiar fiabile (de ex am schimbat cap de bara dreapta la 96000km !!-am protejat masina cat am putut ), iar pompa de servo avea curgere la iesirea din garantie a masinii-cred ca dupa 1 an si jumatate .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.