Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Dacia 1300 Clasic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
urcanes
Salut baieti,

Imi doresc de mic copil Dacia lui bunicu' biggrin.gif Acum locuiesc de ceva timp in Danemarca si cum poate stiti aici taxa de inmatriculare este de 180% din valoarea masinii, deci idea inmatricularii unei masini mai vechi de 25 de ani ma scuteste si de taxe si imi implineste si visul smile.gif

Caut o Dacia 1300 Clasic restaurata sau in conditie foarte buna. Motorul trebuie sa fie cel original iar eventualele modificari trebuie sa fie omologate astfel incat sa o trec de TUV-ul din DK si sa o inregistrez aici. Am un buget de pana in 3000 de euro, depinde de starea masinii.

Sincer, mi-ar place mai mult sa o restaurez eu personal, dar n-am nici o sansa sa calatoresc foarte mult dus-intors in Romania.

Astept oferte si daca nu chiar idei sau sugestii cum altcumva as putea face. Is deschis si unor propuneri daca cineva e dispus sa ma ajute in "reinvierea" unei Dacii 1300. smile.gif


Toate cele bune,
urcanes
Alexandra1300
Pot sa iti ofer o masina impecabila din toate punctele de vedere , vopsea originala , 60 mi de km , an fabricatie 76 , pentru 2500 euro usor discutabil . Pentru mai multe detali ma poti contacta telefonic . 0756417019
tpv
Disponibila o Dacie 1300, atestata vehicul istoric .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.