Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pret GPL
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
make_bd
Ar fi interesant de stiut care sunt preturile la GPL care se practica prin tara.
Am de facut un drum mai lung si m-am gandit sa ma interesez de preturi sa-mi fac o "socoteala" pentru alimentat.

Eu sunt din Barlad si la noi, cel mai mic pret e 1.82 RON (Lukoil)

Daca ati putea, va rog sa postati preturi si de prin alte localitati.

Multumesc.
sddragos

Pitesti:
OMV - 1,83 RON (cel mai bun).
BUTAN GAS - 1,8 RON
Crimbo GAS - 1,73 RON
haiducro
Timisoara:
1,87 Luk si Crimbo
1,84 - 1,9 Sistem gaz
Raoul
Curtea de Arges:
Shell Gas : 17900
Butan Gas: 18000
Sorcerer
Tg-Jiu

Agip: 17.800
Butan Gas ( nu recomand ) : 17.800
Alex2k4
Bucuresti
variatii mari intre statii ,dar cand intri ai:
LukOil 19
Petrom 18.3 (aveau 19 pana de curand)
Crimbo 19 (la intrare ca am vazut si Crimbo cu 16.9 - Ala de langa Mall Vitan)
Fix Oil 18.3
Sorcerer
S-a ieftinit gazul la Petrom in Buc ? Eu bag ori de la Fix Oil de langa Ciurel (scrie pe rezervoare Shell si e mai ieftin ceva .. ultima data era 18.500), ori de la Butan Gaz
make_bd
Din Buzau-Ramnicu Sarat nu e nimeni? (acolo stiu ca era ieftin)
costi
ai postat gresit smile.gif

Petrom a anuntat majorarea cu 800 de lei a litrului de GPL
Sorcerer
Am auzit ca din ianuarie 2006 se vor introduce accize si la GPL tot ca la benzina, deci presupun ca litrul de gaz o sa sara de 25.000 Lei. Putem sa demontam instalatiile si sa facem tzuica in butelia aia atunci
adumitrachy
Da ce o sa mai mearga daciuta mea cu butelii de aragaz daca o sa faca astia 25.000 l de gaz.... O sa mearga pe gaz din butelii de aragaz pana o sa ii iasa supapele prin capota . biggrin.gif

Apropo.La Iasi, litrul de GPL e 19.000 peste tot.
ionutctn
Lasa sa faca 25.000 litru de gaz si benzina si motorina sa fie de la 50.000 in sus si atunci sa vad eu care mai merge cu masina smile.gif
adumitrachy
QUOTE(ionutctn @ 2 Nov 2005, 19:36)
Lasa sa faca 25.000 litru de gaz si benzina si motorina sa fie de la 50.000 in sus si atunci sa vad eu care mai merge cu masina  smile.gif
*



Gasisem un lastun prin oras saptamana trecuta.Daca mai scumpesc mult astia gazul,cred ca imi iau unul... cool.gif (ce o sara fetele pe mine atuncea.. wub.gif )
ionutste
Pe E85 la Urziceni, la benzinaria Lukoil gazul e 16,9, f. bun gazul;
La Rm. Sarat am bagat de la Crimbo cu 17.9, dar e unul mai ieftin cred ca 16mii
Raoul
Curtea de Arges:
ShellGAS: 1,72 lei (s-a ieftinit de la 1,79 lei)
SJ-03-WEN
In CLuj de la 17200 (Crimbo) pana la 18100 (Petrom) de la astea le-am luat eu.
In Zalau este in trei locuri....18400, 18500, 18600....ala cu 18600 e de departe cel mai bun dar nu stiu exact cine il aduce ca e in incinta unui service....
clau lcf
Constanta
19.000 lei
18.500 lei
make_bd
S-a scumpit si la noi (Barlad) sad.gif :

Crimbo - 1,90
Lukoil - 1,90

Mi-e greata ca benzina a scazut binisor.... 3,4 RON.
Ciombe
Arad: 17.000 - 17.300 - 17.800.
mariusCYP
la noi timisoara
Lukoil 18.900
Crimbo 18.500
Eurogaz este cea mai buna pt mine 18.000 pe iesirea sacalaz
haiducro
QUOTE(mariusCYP @ 8 Nov 2005, 19:02)
la noi timisoara
Lukoil 18.900
Crimbo 18.500
Eurogaz este cea mai buna pt mine 18.000 pe iesirea sacalaz
*


Cum merge cu EuroGaz? Fura aia ceva la pompa? Eu bagam de la Crimbo de la gara si mi se pare ca "ciupeau" un pic. La fel si alti prieteni care au GPL pe masina mi-au zis ca si ei au aceeasi impresie. Oricum, cea mai tare faza e cea de la un Crimbo din Severin. E singura statie care a reusit sa bage 32 l intr-un rezervor de 26 smile.gif
mariusCYP
QUOTE(haiducro @ 9 Nov 2005, 09:33)
Cum merge cu EuroGaz? Fura aia ceva la pompa? Eu bagam de la Crimbo de la gara si mi se pare ca "ciupeau" un pic. La fel si alti prieteni care au GPL pe masina mi-au zis ca si ei au aceeasi impresie. Oricum, cea mai tare faza e cea de la un Crimbo din Severin. E singura statie care a reusit sa bage 32 l  intr-un rezervor de 26 smile.gif
*


pt mine nu am avut probleme cu Eurogazul este bun pt mine iarna si Vara o folosesc Crimbo ca are putere,iarna merge mai bun cu Eurogaz are putere,daca invers merge mai moale la viteze.dar pe pompa exista fura dar nu la eurogaz-ul nu fura.
mariusCYP
QUOTE(haiducro @ 9 Nov 2005, 09:33)
Cum merge cu EuroGaz? Fura aia ceva la pompa? Eu bagam de la Crimbo de la gara si mi se pare ca "ciupeau" un pic. La fel si alti prieteni care au GPL pe masina mi-au zis ca si ei au aceeasi impresie. Oricum, cea mai tare faza e cea de la un Crimbo din Severin. E singura statie care a reusit sa bage 32 l  intr-un rezervor de 26 smile.gif
*


cel mai rau este sistem gas nu merge mai repede si imi consuma mai mult cred a furat cateva litri
anndi
QUOTE(mariusCYP @ 9 Nov 2005, 19:10)
cel mai rau este sistem gas nu merge mai repede si imi consuma mai mult cred a furat cateva litri
*



eu de obicei bag de la crimbo...e ok. dar in ultimul timp am bagat numai de langa gara de pe dumarii(cica e de la unguri gazu). parca mere ceva mai bine
haiducro
QUOTE(anndi @ 10 Nov 2005, 02:07)
eu de obicei bag de la crimbo...e ok. dar in ultimul timp am bagat numai de langa gara de pe dumarii(cica e de la unguri gazu). parca mere ceva mai bine
*


Statia aia nu e Eurogaz?
mariusCYP
QUOTE(haiducro @ 10 Nov 2005, 09:27)
Statia aia nu e Eurogaz?
*


ba da este Eurogaz este spatele garii...
Sorcerer
Prin Bucuresti de unde mai bagati baieti gaz bun ?
Eu obisnuiam sa bag de la FixOil (ShellGas scrie pe alea ) de pe linia lui 41, dar am vazut ca l-au facut 1.90, asa ca prefer sa bag de la Butan Gas.(1.90 - 1.92)
La PETROM am vazut ca e 1.81 ... e bun de ceva ala ca nu stiu daca am bagat vreodata.
Ciombe
Mama lor de bezevenchi! Scumpira gazu!
Adica de la 1,73 saptamana trecuta - acum e 1,81! mad.gif
Alex2k4
Eu am fost surprins sa vad in Bucuresti la Crimbo gas 2 preturi total diferite: ala de langa Plaza , dupa ce iesi din pasaj Lujerului avea 19 si ala de pe stradute langa Mall-ul vechi avea 16.9. (asta acum cam o saptamana si ceva). Eu pune cu 17.5 pe calea Giulesti - scrie ca au de la rafo Onesti.
Sorcerer
Fiecare statie fixeaza pretul in functie de concurenta din zona. E bun de ceva ala de pe calea Giulesti ? Unde mai exact ?
Pana acum bagam de la FixOil, dar mi-a zis cineva ca a vazut la TV pe unu ca a facut plinul(la benzina) si i-a luat 75L intr-un rezervor de 50 biggrin.gif. M-am mai linistit de atunci.

Btw, cel mai bun mi se pare cel de la Butan ( in special cel de la Gara de N ) - 1.9 RON
Alex2k4
Eu am berlina pe injectie si la mers in oras , pana in 3000 rpm, nu se simte nici o diferenta intre gaz si benzina. Consumul il am cam 11 si ma declar multumit. Ala de pe Giulesti e la intrarea spre punctul de ITP daca stii unde e. Cum mergi pe Calea Giulesti inspre pod stradutza inainte de Posta.
Mie mi-au sugerat mai multi sa am atentie sa bage cu presiune mica - Crimbo am vazut ca baga cam cu 6 si astia de pe Giulesti tot cam asa sau putin sub.
Sorcerer
pai cum vad eu cu ce presiune baga aia !?
Alex2k4
Te duci laga pompa si vezi ca sunt 2 ceasuri. unul arata cat gaz mai au in butelia lor si unul cu ce presiune baga la tine.
Manuelos
Oradea:
Petrom - 1,80 RON
Lukoil - 1,77 RON
Euroil - 1,92 RON
Gasequip - 1,92 RON

Plus inca 3 statii tot cu 1,92 RON
onyx-20
Suceava
1,9 - crimbo
1,9 - Mol
Manuelos
A scazut pretul la Petrom.
Gpl - 1,79 RON
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.