Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consumati Coca Cola?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3, 4
Mr_K
Multa lume zice ca nu ii bun. tot felul de opinii.... voi ce parere aveti despre cola???
J o h n n y


Doar pepsi, din cand in cand.
Nu ma incanta ideea de Cola Cola, prefer sucurile naturale.
IRONICK
Doar cand nu am de unde sa cumpar PEPSI.
In rest apa plata. radmasa.gif
Manuel
Cate 2l/zi. Sanatos cu siguranta nu e... dar prefer Cola licorilor bahice iar apa nu pot sa beau.
ydaniel
pai consumam inainte mult.acuma spre deloc din cauza recomandarilor institutului national de medicina sportiva.acuma beau doar cand e pe gratis:P
horiajam
foarte rar .. prefer Pespi.. are gust mai bun ohmy.gif

stiu ca nu e sanatos .. ati aflat de testul facut cu Coca Cola ?
stiti la ce se mai poate folosi ?
e foarte ciudat acest suc blink.gif
kaspersky
Nu beau Cola! Doar Pepsi Twist sau Twist Light (si astea rar). Prefer apa minerala!
AND
Beau cateodata , Cola , Pepsi , Sprite.. iar in rest sunt ca M@nuel , adica beau 2L pe zi , dar de ..FANTA cool.gif .

Vai de noi cu atatea chimicale in organism!
jaf
chiar acum sunt cu sticla langa mine alcoholic.gif de Cola evident icon_mrgreen.gif
driverx
Si eu din pacate. Si mie mi-a interzis doctorul sad.gif
andutzu
Fiecare are cate un viciu. Unii fumeaza, alti beau alcool, cafea.Eu n-am nici unu din cele enumerate mai sus. Viciul meu e Cola smile.gif). In fiecare zi cate un bidon de 2l cel putin.Daca nu consum nu ma simt bine... cred ca da dependenta.
Stavreschi
NU
Cea mai buna cola tot Pepsi este laugh.gif
andutzu
Coca-Cola, Pepsi, American Cola... etc tot un drac e. E cam aceias chestie ca la tigari si cafea. Depinde de gustul omului.(ce-i place)
Smudo
Da, cu Southern Comfort, lime si gheata. Simpla nu, am inlocuit-o cu suc de portocale.
maxiK
Cateodata, cand este folosita ca stingator .... cunoscatorii stiu! wink.gif
sddragos
Am vazut pe Discovery cand faceau un test cu Cola + benzina in rezervor: motorul functioneaza normal. Brrrrrrrrrrrrrrr! Nu umblati cu focul deschis atunci cand consumati Cola smile.gif
argon
Cola o folosesc pe post de solutie de degresat, e minunata...de baut beau numai sucuri naturale, si apa plata smile.gif
shefful
@sddragos: de la ce statie de benzina se cumpara cola fara plumb? tongue.gif

Eu unul evit si Pepsi si Cola (desi Pepsi parca e mai putin rau la gust). Prefer apa minerala, sucurile naturale de fructe sau hamei (ultima varianta doar cand nu-s sofer).
bertro
beau la greu. mai am zile cand beau pepsi sau minuni din alea cu gust de fructe, dar tot la coca ma intorc.
stiu ca au fost facute nenumarate teste in care arata ca nu e tocmai buna pt organism, dar eu am o vorba: mai bine sa traiesc mai putin da' bucurandu-ma de tot ce-mi place wink.gif
MARCI
Am votat cateodata si atunci Pepsi normal sau twist.
Mai mult apa si sucuri de fructe neacidulate,ca am copil de care nu pot ascunde cola. biggrin.gif
Buyaka
Chiar acu am pe birou... aaa chiar imi era sete alcoholic.gif
Mache
Pexi.
dizzy
Nu beau COLA fiindca nu imi place. Prefer apa fiindca imi potoleste cu adevarat setea. Mai ales daca e acidulata si un pic rece cu o felie de lamaie. In rest beau cu placere bere, vin, uneori si spirtoase dar in cantitti mici.
OCEBE
coca cola la greu; dintre toate bauturile similare, coca-cola este cea mai curata; singurul ingredient chimic este acidul fosforic (E338); se pare ca singurul incovenient a acestui aditiv este ca, ingerat in cantitati mari, ataca sistemul osos (produce decalcifiere); in rest:apa, zahar, dioxid de carbon, caramel, arome naturale, cafeina.
nu c-as fi fanatic dupa coca cola, dar de ce oare este totusi #1 ?
tatabobu
OCEBE: datorita bugetului alocat reclamei. D'aia e numarul 1.
Consum rar, si atunci e pepsi. Fara twist, blue, light si alte alea.
Ghost
Mie mi se pare un amestec de chimicale cola... Nu-mi place sa o cumpar dar cand e moca beau si eu tongue.gif . Foarte folositoare in diminetile de dupa un chef wink.gif
Ciombe
Trebe sa recunosc, de cand am inlcuit cola cu berea - ma simt mult mai bine... Inainte eram slabanog, aveam 57 de kile blink.gif - nu prea aveam stare si somn noaptea... Cum am trecut pe bere, gata, constant 73 de kile, dorm bine nopatea, am renuntat chiar si la apa blink.gif - ca aia minerala am aflat io ca face rau la rinichi - mai rau e ca la scarbici nu ma lasa astia cu berea...
mad.gif
Nici macar cu aia fara alcool nu am voie... mad.gif

Ufff, mai am cateva ore, mi-e sete de mor da ma linistesc cu gandul ca diseara o sa beu mai cu pofta
Charlton
Cateodata , acum m-am profilat pe apa plata cu lamaie , dar ...parca mai buna-i berea si o punga de fistic . 38.gif
hash
Nu. 1/2 pahar plin cu pepsi, 1/2 cu apa chiorensis. Si asta cam de 2-3 ori pe luna.
fordpower
DA CONSUUUUM COLA
e adevarat ca nu ar trebui sa beau asa ceva dar e super buna si imi da "viata"
cam toate sucurile de pe piata sunt daunatoare
iar "testele " facute cu cola nu prea sunt adevarate ( nu toate )
cel putin porcaria aia ca dizolva carnea in 24 de ore smile.gif)) vrajeala
Valentine
La myth busters s-a aratat ca dizolva si multe alte chestii (rugina, sange, etc.) nu numai carnea! smile.gif
disaster
in regie am de ales intre cola(nu conteaza marca)si apa de la robinet.prefer sa dau intr-un ulcer(doamne fereste) decat sa stralucesc in intuneric de la apa asta. wink.gif
J o h n n y
Era o statistica care zicea ca intregul volum de coca-cola produs de cand s-a inventat bautura asta si pana azi ar fi de ajuns sa acopere debitul Cascadei Niagara (si ce debit!!!) pentru aproximativ 8 minute... sleep.gif


Nu stiu cat de reala e statistica asta rolleyes.gif
erica
[Eu prefer berea. wink.gif
nairam
Eu consum foarte rar .. prefer bere, vin sau lapte... In schimb nevasta bea (la timpul trecut) numai coca cola zicea ca daca bea altceva o "doare capul" Este clar ca era dependenta de coca-cola... Cum i-a trecut? Cand a aflat ca a ramas insarcinata (acum vreo 2 luni) brusc NU a mai baut .... si a trecut pe ... apa plata cu lamaie .... Cred ca am facut bataturi de la cate lamai am stors dar lasa ca este mai bine asa biggrin.gif , bebe sa traiasca ....
bure
Consum cola destul de mult,sunt dependent..oricum..cam toate sucurile de pe piata sunt daunatoare,dar lumea eticheteaza doar cola naspa..
In viitor ma dau pe apa de izvor,am un vecin de 90 de ani si toata viata lui a baut doar apa de izvor din padure..se tine bine bine mosu.
Smudo
QUOTE(nairam @ 5 Nov 2005, 08:06)
Cand a aflat ca a ramas insarcinata (acum vreo 2 luni) brusc NU a mai baut .... si a trecut pe ... apa plata cu lamaie .... Cred ca am facut bataturi de la cate lamai am stors dar lasa ca este mai bine asa  biggrin.gif , bebe sa traiasca ....
*



Incearca si cu suc de portocale stoarse amestecat cu suc de grapefruit la fel stoarse. Faci si mai multe bataturi, dar... "se merita" e putin spus.
thunder
Si eu sunt dependent de Cola. La servici beau cam 1L pe zi. Problema e ca nu am gasit un alt suc care sa-mi placa sau care sa fie mai natural. Evident, prefer un Santal de portocale, mai ales cand ies in oras, dar la servii cand mai bagi o pizza, shaorma, mac, etc. nu prea merg nectaruri.biggrin.gif am trecut pe Pepsi o perioada ... dar nu am rezistat.
andu911
In fiecare zi beau Cola, numai Coca Cola.... Light
body
I-mi place mai mult pexicul si acasa de asta beau , dar la servici la cafeteria au numai coca , asa ca fortuit beau circa 2 l pe zi!
laca820
eu am vazut odata pe dicovery ca dak nu mai ai apa in radiator si pui cola in radiator motorul continua sa mearga fara nici o diferenta
mauru007
beau aproximativ 4 litri pe zi de vreo 2 ani de zile si nu am avut probleme. Sper sa otin tot asa. Coca Cola Vanilla
vladan34
QUOTE(OCEBE @ 3 Nov 2005, 10:46)
coca cola la greu; dintre toate bauturile similare, coca-cola este cea mai curata; singurul ingredient chimic este acidul fosforic (E338); se pare ca singurul  incovenient a acestui aditiv este ca, ingerat in cantitati mari, ataca sistemul osos (produce decalcifiere); in rest:apa, zahar, dioxid de carbon, caramel, arome naturale, cafeina.
nu c-as fi fanatic dupa coca cola, dar de ce oare este  totusi #1 ?
*


Daca tu crezi ca aroma naturala , caramelul , cafeina nu sunt E-uri este problema ta.La noi e legal sa scrii pe etichetei Exxx dar si denumerea comerciala .
P.S.Cred ca topicul era mai corect daca se referea la produse gen COLA. icon_mrgreen.gif
Adrian_Solenza
Ma copii, io lucrez la Coca Cola, imi place ff mult! Spunea unul ca de cand a trecut pe bere traieste mai bine... Eu de cand am dat-o pe Coke am luat 10 kg biggrin.gif Adica normal!

Si stati voi linistit, ca daca ati sti cat de atent sa fabrica sucul asta, nu a-ti mai vorbi asa de rau..

PS: si pt linistea voastra: concentratul vine din Franta, iar singura diferenta de gust pe care unii o cunoastem(vezi Cola din Bulgaria, Ungaria, etc.. ) vine de la APA! Puteti incerca asa: luati o Cola facuta la IAsi si una la Bucuresti.. Este alt gust!
andutzu
Acum m-am linistit... credeam ca sunt singurul dependent de cola. Se pare ca nu e asa smile.gif
J o h n n y


O fi fabricata in conditii stricte de igiena, insa problema e ce se pune in bautura asta.
Adica chimicale la greu + dioxid de carbon.
andrey2003
pepsi twist rullzzz... da nu-i prea bine....
Como
QUOTE(Adrian_Solenza @ 6 Nov 2005, 18:07)
Ma copii, io lucrez la Coca Cola...
*



Da' de cirese cand scoateti?
Votat si eu da, gramada.
J o h n n y
QUOTE(thecagero @ 7 Nov 2005, 16:42)
Da' de cirese cand scoateti?
*




Mie nu mi s-a parut nimic deosebit.
Acelasi gust de cola, cu un pic de cirese...
kum
Eram si eu un fan al produselor xxx-Cola (unde xxx in (Pepsi,Cola)) ; spatamanal aveam fotbal cu "," colegii si dupa se mergea la bere . Eu nu consum bauturi alcoolice decat foarte rar (revelion , Craciun , Pasti) si aveam prostul obicei sa rad cate un bidon de 1,5 l dupa meci de radeau toti de mine (inchipuiti-va o masa plina cu sticle de bere si un bidon de suc) . Dar dupa ce m-am lasat de fumat (acum doua luni ) 124.gif am renuntat si la cafea (bagam doua-trei cani/zi) , si la xxx-Cola si gata ! Se observa bineinteles o schimbare in bine a starii de sanatate dar bineinteles ca principalul motiv este absenta tutunului si a cafelei , dar imi place sa cred ca si Cola tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.