Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: microsoft power point
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
clau lcf
Salutare!!! Am descoperit si eu cum se fac slide-urile cu poze . Am reusit sa fac un slide ,dar nu stiu cum ca fac ca atunci cand il deschid sa imi arate pozele slide. Mie mi-l arata ca un document. Cand pun mouse-ul pe el imi scrie ''prezentare microsoft power point'' iar la cel care e slide direct imi scrie''afisare diapozitive power point'' .Daca stie cineva ,il rog sa imi spuna si mie . Sper ca nu m-am chinuit degeaba sa fac documentul. Mai ales ca mi-a luat ceva timp. Merci smile.gif
Smiley
uita-te prin meniul de SlideShow\Slide transition (ar trebui sa gasesti o optiune gen AdvanceSlide automaticly after....)
fly_mike
incearca la optiunile de salvare...
la tipul fisierului, in loc de prezentare (.ppt) sa alegi expunere powerpoint (powerpoint show) - (.pps)
dupa asta cind deschizi fisierul o sa-ti deschidadirect prezentarea, nu fisierul editabil...
sddragos
QUOTE(fly_mike @ 3 Nov 2005, 09:12)
incearca la optiunile de salvare...
la tipul fisierului, in loc de prezentare (.ppt) sa alegi expunere powerpoint (powerpoint show) - (.pps)
dupa asta cind deschizi fisierul o sa-ti deschidadirect prezentarea, nu fisierul editabil...
*



Corect.
Sau apasa F5.
clau lcf
Merci baieti. Am rezolvat-o. Dau save as>>save as type (jos in casuta) >>power point show>>save>>gata. 124.gif 124.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.