Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Teu sonde ulei Dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
DJ04HNG
Cumpar un teu pentru sonde ulei dacia 1300, pentru a putea monta ceas suplimentar.
Ar trebui sa arate cam ca in fotografia asta... sper sa nu se supere colegul dacia_baba ca-i folosesc poza (el vanduse deja teul)[attachmentid=1627995494]

Pretul... in functie de oferte.
dacia baba
Salut, nu ma supăr ca folosești poza .spor
TRK
Daca este ceea ce cauti si te ajuta. Iti donez piesa, nu imi este de folos. Sigur e ceva de pe la Dacie, dar nu sunt sigur daca e pentru sondele de ulei sau temperatura.
DJ04HNG
S-ar putea sa-si faca treaba piesa, nu stiu exact filetul la sonda mare - bulb dar la cea mica este m14x1.5 din cate stiu eu.
Daca poti trimite/mi PM cu date de contact pt ca eu nu pot da inca privat
payty
filetul e identic la ambele sonde. eu la dacia mea din 2002 nu aveam decat sonda de bec si am inlocuit-o cu una de ceas fara nicio problema.

roby_1300_rap
QUOTE(TRK @ 25 May 2015, 21:30)
Daca este ceea ce cauti si te ajuta. Iti donez piesa, nu imi este de folos. Sigur e ceva de pe la Dacie, dar nu sunt sigur daca e pentru sondele de ulei sau temperatura.
*




la cat ii de ruginit asta pare a fi un Teu pentru sonda de apa ( bec si ceas) smile.gif
TRK
Piesa are rugina doar superficiala cauzata de conditiile de depozitare. Nu a fost niciodata montata.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.