Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Va mai tine "batranica" la drumuri lungi?
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
duculeana
Va mai tine batrana Dacie la drumuri lungi-foarte lungi, acum, la batranetea ei? Adica, sa zicem, peste 800-1000km., de ex. mers in tara in mai multe locuri, ca un fel de tur? Sau, v-ati incumeta sa mai iesiti cu ea in afara tarii, la plimbare la bulgari sau sarbi?
Care a fost cel mai lung drum facut cu ea de cand o aveti, dar si recent? smile.gif
STORMTROOPER
Ia vezi aceste subiecte, raspund intrebarilor tale??

Romania

Danemarca

Franta&Norvegia&Suedia

ct_71_ccl
a mea o sapt da una nu,100km zilnic,deci se poate!si de ce n-ar "tine"?
om_bland
De tinut tine, dar nu poti sa te dai prea tare la motor... devine foarte galagios, iar turatiile mari pe o distanta lunga nu-i fac bine motorului...
adifulful
Al doilea an Romania - Polonia
ct_71_ccl
om blind - depinde in ce stare e motorul si celelalte(toba,rulmenti,cutie,profil cuciucuri).si daca la motorul de 1,3/1,4/1,6 cuplu e in jur de 3000 RPM,nu cred ca are rost sa o tii peste,ptr o exploatare de zi cu zi.de exemplu la mine in tr a 5-a la 3000rpm am 115km/h,suficient ptr. modelul asta de masina (nemodificata la suspensii,frine,etc)ca sa mergi/opresti in siguranta!si nu e foarte zgomotoasa.drumuri bune!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.