Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme pozitie spate!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
lars_andrew
incep prin a-mi cere scuze daca acest topic exista...

mentionez ca detin o dacie 1310 break din '98 pe carburatie...si ca nu ma pricep de aceea ma adresez voua...
nu functioneaza pozitia pe spate... dar in schimb stopul pe frana functioneaza...
intrebarea este... care poate fi cauza/problema?... si cum o pot remedia?

Va multumesc anticipat!


cris06
Inainte de a deschide topicuri deja existente, se verifica becuri si siguranta aferenta.
lars_andrew
nu ma pricep...nu stiu care este siguranta... becurile sunt bune...
am observat ca nici bordul nu se aprinde...
cineva mi-a spus sa incerc sa schimb comutatorul...
nu as fi deschis topic daca aveam cunostinte despre aceste lucruri...
maho
Daca ai cutie cu 10 sigurante, incearca sa schimbi siguranta nr. 6 (de sus in jos), de 5 amperi.
thundercar
da o palma in bord sau doua ,trei si eu am un contact imperfect dar cum s-a spus mai sus prima data verif sigurantza
lars_andrew
e prima oara cand am probleme la partea electrica...
m-am gandit si la solutia cu pumni, palme, suturi... dar nimic...
in primul rand siguranta era dusa... am schimbat-o si s-a ars iar siguranta nou schimbata...
am constatat ca facea un scurt pe un fir din spatele lampii dreapta spate...
am rezolvat problema... acum functioneaza in parametri normali...

Va multumesc pentru ajutor...
Oldredlady
intreb aici ca nu am gasit ceva legat de problema, va rog sa-mi spuneti daca stopurile/lampa spate dacia 1310/1410 Break model vechi (cel cu garnitura la ext.) poate fi inlocuit cu tipul model nou , dupa 1998
Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.