Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: legal racing organizeaza ultimul eveniment
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
Pages: 1, 2
dvdvaly
legal racing organizeaza ultimul eveniment din acest an si fiiind ultimul se va organiza tot in bucuresti dar nu pe aeroport si in fata casei poporului sunt asteptati cat mai multa lume .Evenimentul este in jurul zilei de 4 decembrie
fiderzen
abia astept.......+ca nu se va plati nici o intrare la spectatori ptr. ca evenimentul are loc pe un dum public
ionutctn
Propun sa mergem in grup oarecum organizat toti cei de pe daciaclub care vin in calitate de spectatori bineinteles.
Codrin
2 cate 2 in sir indian smile.gif
GABONE77
da e buna ideea. dar sa fie mai pe la pranz ca unii se trezesc tarziu duminica... blush.gif
IRONICK
QUOTE(GABONE77 @ 8 Nov 2005, 21:12)
da e buna ideea. dar sa fie mai pe la pranz ca unii se trezesc tarziu duminica... blush.gif
*



hmmm, cred ca ai dreptate aici.
Daedalus
Presupun ca va fi o cursa de indemanare, nu? Alte detalii ne poti oferi ? A fost frumusica si cursa de pe aeroport si mai vreau sa vad, deja i-am invatat pe multi dupa numaru de inmatriculare. tongue.gif
dvdvaly
nu va fi indemanare si va fi tot liniutze si vor fi la liber smile.gif
Daedalus
Va fi tot cu bilet de intrare sau va fi moca?
BLK
50 RON pentru soferii care vor sa participe.
bineinteles 0 RON pentru pietoni.

vor fi si cateva surprize smile.gif un lotus elise, daca va aparea, si cielo-ul minune, care acum am inteles ca e si mai fioros (cielo evo a lu sebastian, daca stiti)
fiderzen
nu mai este a lu sebastian,este a lu sei acuma....
BLK
am imbarligat eu treburile, stiam asta, dar nu s-a inteles clar smile.gif
dvdvaly
lotusul e noua ackizitie insomnia si mr si tras un porsche nsl-u un urs 4ss un nissan 350z si speed line un logan biggrin.gif
dvdvaly
LOCATIA: este stabilita tronsonul din Bd.Libertatii situat intre Calea 13 Septembrie si Str.Natiunile Unite, in Piata Constitutiei, in fata Casei Poporului.
Locatia este ideala si suntem entuziasmati de pozitionarea ei, mai mult consider ca este un mare pas in dezvoltarea acestor competitii sportive initiate, organizate si sustinute de LEGAL RACING.
ORARUL : Startul la orele 12-13 , Finalul la orele 16-18
DATA: incerta, probabilitate ridicata pentru 04.12.05, se incearca avansarea ei intr-o saptamana sau doua.
TIPUL : acceleratie –viteza 0...400m(1/4mile)
nu se stie daca va fi pe grupe sau libere, tindem spre libere deoarece ultima etapa organizata in acest fel a fos un real succes, bucurandu-se de o larga popularitate.
Informatii suplimentare o sa puteti primi apeland numarul de telemobil:
0 7 4 6 6 3 3 5 6 3, in ajunul competitiei.

Singurele detalii la care trebuie sa te concentrezi sunt legate de punerea la punct a automobilului pe care-l vei folosi sa concurezi, restul cade in sarcina noastra.
Taxa de participare este de 500 000 lei, iar pentru public va fi nula.
Publicul va fi situat doar in zona cu pavaj, efectiv in Piata Constitutiei.
Startul se va da dinspre Natiunile Unite catre 13 Septembrie.
Masinile se pot parca dinspre Bd Unirii in piata pana la jumatatea ei.
Delimitarea zonei de concurs si cea pietonala se va face cu gradene si banda speciala.


Se incearca DUMINICA pe 20.11.2005 !!!
AlezzDWC
Ma da astia de la LR altceva nu stiu???Un concurs de indemanare unu de evitare a unor obstacole sau de franare sa vedem si noi "meseriasii" la lucru...numai liniute.Oare romanul altceva nu stie decat liniute(adica doar ce poate masina)sa vedem si "soferii" ce pot.
vis-a-vis
Soferii care pot, se dau la raliuri sau la vtm. La cursele astea participa de obicei mecanicii. tongue.gif
dvdvaly
QUOTE(AlezzDWC @ 13 Nov 2005, 18:55)
Ma da astia de la LR altceva nu stiu???Un concurs de indemanare unu de evitare a unor obstacole sau de franare sa vedem si noi "meseriasii" la lucru...numai liniute.Oare romanul altceva nu stie decat liniute(adica doar ce poate masina)sa vedem si "soferii" ce pot.
*


numai au aprobare la prisma i-ar aici nu se poate tine indemanare sad.gif
NightClub
Ceva reducere pentru membrii altor cluburi? smile.gif Am auzit ca sa mutat pe 11.12.2005 si se face pe grupe sau...Mai multe detalii ca numai e mult wink.gif
dvdvaly
reducerile se fac numai in cazul in care tu te duci in alt oras si este organizat de LR
NightClub
eu ziceam de cei care vin din provincie...Totusi platesc benzina pana aicia si dupaia mai dau si taxa de intrare, nu mi se pare prea corect. Dar asta e ce putem face. Ne vedem la start!
dvdvaly
da stiu ca in general nu platesc cei din provincie acuma nu stiu se stie exact cu cateva zile inainte de cursa smile.gif
NightClub
Mersi oricum! Daca e sa afli inainte imi dai si mie un mesaj pls wink.gif Ca sa stiu cat costa, sa le zic prietenilor mei wink.gif
B-34-SGM
Daca rezolv micile probleme pe care le are masina, ma bag si eu. Faceti galerie unei Dacii? smile.gif
fiderzen
biggrin.gif
normal ....mai ales tie si lu` dvd`u wink.gif
NightClub
facem galerie daca castigi wink.gif Un mit vs...
alex_axn
se mai aude ceva de ziua cand va avea loc evenimentul? e bine de stiut cat mai din timp..
NightClub
Da pe 11.12.2005 va avea loc. Dar nu stiu ora inceperii. wink.gif
alex_axn
da esti sigur tu de data de 11? vad ca pica duminica..
NightClub
da sunt sigur. Acum o sa te tin la curent cu ora. cand o sa stiu si eu. biggrin.gif
alex_axn
ok. merci! biggrin.gif
Lexy
Pai e si normal ca sa fie duminica....

Circulatie putina(desi cred ca o sa inchida portiunea aia) si faptul ca poate veni mai multa lume.
alex_axn
nu am zis ca nu e normal, doar ca m-am gandit ca data trecuta a fost sambata..
NightClub
pei tu nu faci dintr-un club? ca asea te-ai putea informa mai usor. wink.gif
fiderzen
se pare ca nu se mai tine cursa de duminica,s-ar putea sa se tina pe data de 18.12.2005..iar daca nu se tine nici atunci.....o sa se organizeze anul viitor alta cursa
paulp
Nu va suparati pe mine, dar dupa cum i-am vazut eu pe membrii LR intr-o zi prin Iasi, nici nu ma mir ca nu pot organiza ceva serios, ca se termina Clearacilu in daca se string la un loc. 243.gif
dvdvaly
QUOTE(paulp @ 7 Dec 2005, 16:45)
Nu va suparati pe mine, dar dupa cum i-am vazut eu pe membrii LR intr-o zi prin Iasi, nici nu ma mir ca nu pot organiza ceva serios, ca se termina Clearacilu in daca se string la un loc. 243.gif
*


aidica excl.gif
paulp
E grele, dom-le, ca e pentru oameni mari wink.gif

Sa esplicam cum se vede treaba de pe partea ailalta a parbrizului atermic:
Clearacil=curatator de cosuri=pustime_fara_bani_fara_masini_dar_cu_chef_de_liniute_cu_oamenii_mari.

Si ca sa fiu clar de-a dreptu, LR ce-i vazusem eu, erau un grup de vro 4-5 viitori Shumi, in jurul unui Oltcit bej cu lamiia in geam, mari experti in liniute si facutu la semafor. Daca asta e LR, atunci nu ma mai mir ca nu e in stare sa organizeze ceva serios (date exacte, participare, probe, autorizatii, rezervari, si tot ce mai implica managementul unui astfel de evenient auto).
Smudo
paul, tu esti de vina. E Clearasil, nu Clearacil. De aia s-au ivit neintelegeri, ca nu ai scris corect. (parerea mea care este)
NightClub
S-a amanat pe 18.12.2005 smile.gifbiggrin.gif din cate stiu eu.
NightClub
QUOTE("SEBASTIAN")

MASURI DE SECURITATE :


PILOTI :
-se recomanda utilizarea centurii de siguranta.
-daca masina este prevazuta cu dispozitiv de securitate, casca si centura de siguranta devin obligatorii.


PUBLIC :
-in zona startului publicul trebuie sa stea la minimum 5m distanta de traseu, iar la sosire la minimum 10m.
-traseul va fi asigurat de jandarmi,
-concursul este asigurat cu pompieri si salvare.

Organizatorul este suveran asumandu-si posibilitatea de a adapta, modifica regulamentul in functie de specificul traseului putand chiar sa revina asupra rezultatelor .



NERESPECTAREA  PREVEDERILOR POATE DUCE LA OPRIREA CONCURSULUI.   

Comitetul Director LEGAL RACING
                                  ROMANIA


NE VEDEM ACOLO! INSANE RACERS BUCURESTI VA FI ACOLO!
Marty
Sa ne facem intelesi:

1. Evenimentul la care faceti voi referire este unul din care se vor scoate bani (taxa de participare)
2. Tinind cont de punctul 1, ceea ce faceti voi aici se constituie in RECLAMA COMERCIALA!

Concluzie: ati platit pentru a face reclama ?
paulp
Ca sa nu fiu rau, daca marca banu, scapa de BAN 243.gif
NightClub
nu cred cai reclama, mai ales ca eu sunt unu din cei care platesc sa participe si nu primesc nimic in schimb. Sincer putin imi pasa de premii , ceea ce fac, o fac de placere. Si as fi bucuros sa platesc pentru acest forum, dar nu pentru o reclama. Daca ar fi sa platesc pentru o reclama, de ce nu as plati pentru clubu meu?

Daca vreti puteti sterge topicu,dar credeam ca mai sunt si altii interesati de acest eveniment. Astept pe pm cat trebuie sa dau sa fac reclama la ceva, sau macar sa dau ceva acolo. wink.gif
paulp
Mai nene, tu ai socotit? 500 mii de masina * sa zicem 100 de masini rezulta 50 de bulioane. Impartit in 3 citi sint cei care organizeaza, iese una bucata de 16.5 milionase de caciula. Un profit bunisor pentru o zi.
Basca, banii de la sponsori, dar sa zicem ca de aia se platesc autorizatii, spaga la primarie...
Asa ca... nu tine... tot reclama e wink.gif
Si COSTA.
Ia legatura cu adminii.
NightClub
Daca as castiga ceva, as fi fericit, dar eu nu sunt nici macar organizator la aceasta cursa. Si nu am inteles partea cu adminii...

P.S. vroiam sa zic la lume sa fim mai multi, sa avem competitie si sa iasa ceva frumos. In nici un caz sa fac reclama!
ashu
QUOTE(NightClub @ 16 Dec 2005, 09:39)
MASURI DE SECURITATE :


PILOTI :
-se recomanda utilizarea centurii de siguranta.
*


Se recomanda??? radmasa.gif Pai ce masuri de securitate sunt astea ma? In caz ca nu stiati, legea te obliga sa porti centura si daca te duci 100 m sa iei paine, iar voi in cadrul unui concurs doar recomandati? He he, e tare faza.
vis-a-vis
Ce ti se poate intampla cand forjezi niste martoage pe linie dreapta pret de 400 m.?
Daca se intrevedeau niste curbe la orizont, mai ziceam.
Smudo
Cu masina cu care a doua zi te duci la servici? Si care eventual are mai mult rugina decit vopsea? Nu e nici o pista de karturi in Bucuresti unde sa poti inchiria unul si sa te dai cu prietenii daca ai chef sa descoperi talentul ascuns de Schumi care zace in tine?

P.S: vis-a-vis, nu cu tine vorbesc. smile.gif . Vorbesc singur. Sint nebun. wacko.gif
vis-a-vis
Noi nu avem cultura automobilistica si trebuie sa copiem si noi de la altii. Asta cu liniutele este inspiratie americana, numai ca acolo vitezele la finish sunt undeva intre 300 si 400 km/h.
Daca ar fi fost bani sunt sigur ca ar fi aparut acele stupide circuite ovale, pe care te invarti in jurul cozii.
kaspersky
QUOTE(NightClub @ 16 Dec 2005, 10:17)
nu cred cai reclama, mai ales ca eu sunt unu din cei care platesc sa participe si nu primesc nimic in schimb.
*


Si ia zi-ne cu ce participi? Cu Skoda?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.